509722-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Recycling von Siedlungsabfällen – Modtagelse og behandling af mineraluld
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModtagelse og behandling af mineraluld
BeschreibungNærværende udbud vedrører tre delkontrakter vedrørende modtagelse og behandling af mineraluld fra ARGO’s genbrugspladser i (Øst og Vest) samt Odsherred Kommune. De udbudte delkontrakter har en varighed på hver især 18 måneder med mulighed for forlængelse i 1 gange 6 måneder. Ordregiver har valgt at dele kontrakten op i følgende delkontrakter: 1) Delkontrakt 1: Modtagelse og behandling af mineraluld fra ARGO’s vestlige genbrugspladser. Den anslåede værdi er DKK 850.000 ekskl. moms, inkl. optioner. 2) Delkontrakt 2: Modtagelse og behandling af mineraluld, glasuld og rockwool fra ARGO’s østlige genbrugspladser. Den anslåede værdi er DKK 3.100.000 ekskl. moms, inkl. optioner. 3) Delkontrakt 3: Modtagelse og behandling af mineraluld, glasuld og rockwool fra Odsherred Kommunes genbrugspladser. Den anslåede værdi er DKK 800.000 ekskl. moms, inkl. optioner Tilbudsgivere kan afgive tilbud på alle delkontrakter. Ved afgivelse af tilbud på flere delkontrakter, skal de tilbudte priser for mineraluld, glasuld og rockwool være de samme for alle delkontrakter. Ordregivers krav til Arbejderne og kontraktvilkår fremgår af kontrakten, inklusive bilag.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelModtagelse og behandling af mineraluld - ARGO Vest
BeschreibungModtagelse og behandling af mineraluld fra ARGOs vestlige genbrugspladser.
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
LosLOT-0002
TitelModtagelse og behandling af mineraluld - ARGO Øst
BeschreibungModtagelse og behandling af mineraluld fra ARGOs østlige genbrugspladser.
LosLOT-0003
TitelModtagelse og behandling af mineraluld - Odsherred Kommune
BeschreibungModtagelse og behandling af mineraluld fra Odsherred Kommunes genbrugspladser.