509794-2026 - Wettbewerb
Polen – Kraftfahrzeuge für den Gütertransport – „Zakup pojazdu inżynieryjnego typu Hakowiec plus HDS, z napędem co najmniej na dwie osie.”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup pojazdu inżynieryjnego typu Hakowiec plus HDS, z napędem co najmniej na dwie osie.”
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę pojazdu inżynieryjnego typu hakowiec plus HDS, z napędem co najmniej na dwie osie z platformą do przewozu kontenerów morskich i komunalnych oraz agregatów prądotwórczych, namiotów pneumatycznych, stacji uzdatniania wody, pojazdu specjalnego z uchwytem widłowym, itp. Sprzętu do działań w terenie w obszarze OL i OC” 2. Przedmiot zamówienia jest sfinansowany/dofinansowany z Programu ochrony ludności i obrony cywilnej na lata 2025/2026.
Vorherige Bekanntmachung482121-2026
Interne KennungZP.272.26.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW przedmiotowym przypadku, skrócenie terminów jest uzasadnione wyjątkowa sytuacją, związaną z faktem, że Powiat Zgierski złożył wniosek w dniu 20.05.2026 roku o dotację celową w terminie naboru opublikowanym przez Wojewodę Łódzkiego i został zaopiniowany przez MSWiA w dniu 25.05.2026 roku. Następnie w dniu 16.06.2026 roku została podpisana Umowa nr 1020.3.3.2026.OLiOC.W.II przez ostatnią ze Stron - Wojewodę Łódzkiego o dofinansowanie zadań własnych związanych z ochroną ludności i obroną cywilną, realizowanych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (Obszar II).W tym zakresie Powiat Zgierski, miał możliwość: albo zawrzeć umowę z wolnej ręki z powołaniem się na art. 214 ust. 1 pkt 5) PZP lub przeprowadzić procedurę otwartą (przetarg nieograniczony) ze skróconymi terminami na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP. Niewątpliwie biorąc pod uwagę, że Powiat Zgierski jest jednostką sektora finansów publicznych, priorytetem jest, aby wykorzystać możliwość przeprowadzenia otwartego postepowania, bowiem nawet ze skróconymi terminami, jest to rozwiązanie korzystniejsze i oddaje cel zamówień publicznych. Ponadto zapisy w/w umowy o dofinansowanie zadań własnych związanych z ochroną ludności i obroną cywilną, realizowanych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (Obszar II) wskazują, iż: § 1 ust. 6 Środki zostaną przekazane przez Wojewodę na rachunek dotacyjny jednostki samorządu terytorialnego, po przedłożeniu przez nią, nie później niż do dnia 30 listopada 2026 r., za pośrednictwem systemu informatycznego do obsługi Programu OLiOC, uwierzytelnionych faktur lub innych dokumentów księgowych o równoważnej wartości księgowej wystawionych przez wykonawców§ ust. 7 Środki zostaną przekazane przez Wojewodę w terminie 14 dni od daty przedłożenia faktury lub innego dokumentu księgowego § 2 ust. 1 Jednostka samorządu terytorialnego zobowiązuje się do zrealizowania Zadania od dnia podpisania niniejszej Umowy do dnia 31 grudnia 2026 r.§ 2 ust. 2Jednostka samorządu terytorialnego zobowiązuje się do sfinansowania realizacji Zadania z dotacji celowej otrzymanej na podstawie niniejszej Umowy do dnia 31 grudnia 2026 r.§ 9 ust. 2 Jednostka samorządu terytorialnego Realizator są zobowiązani do udzielenia zamówienia wykonawcy w postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego na realizację Zadania objętego wnioskiem o dotację 1)w ciągu 60 dni od dnia zawarcia niniejszej Umowy w odniesieniu do postępowań, w których wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne,2) w ciągu 120 dni od dnia zawarcia niniejszej Umowy w odniesieniu do postępowań, w których wartość zamówienia jest równa lub przekracza progi unijne, co w ocenie Powiatu Zgierskiego uniemożliwia dochowania terminów wskazanych w ustawie Prawo zamówień publicznych i zawarcie umowy z wykonawcą w terminie wskazanym w § 9 ust. 2 pkt. 2) umowy o dofinansowanie zadań własnych związanych z ochroną ludności i obroną cywilną, realizowanych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (Obszar II). Należy dodać, że przedmiot zamówienia zgodnie z przeznaczeniem ma służyć ochronie ludności i obronie cywilnej. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności a także konieczność zorganizowanie otwartego przetargu, z terminami skróconymi, stanowi bilans pomiędzy pilną potrzebą zamawiającego, a celami ustawy Prawo zamówień publicznych zapewniającej i preferującej konkurencyjne (otwarte) tryby zawierania umów przez jednostki sektora finansów publicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge, 34134000 Pritschen- und Kipplastwagen, 34134100 Pritschenlastwagen, 34139200 Fahrgestelle mit Karosserieaufbau, 34142100 Lastwagen mit Hebeplattform
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę pojazdu inżynieryjnego typu hakowiec plus HDS, z napędem co najmniej na dwie osie z platformą do przewozu kontenerów morskich i komunalnych oraz agregatów prądotwórczych, namiotów pneumatycznych, stacji uzdatniania wody, pojazdu specjalnego z uchwytem widłowym, itp. Sprzętu do działań w terenie w obszarze OL i OC” 2. Przedmiot zamówienia jest sfinansowany/dofinansowany z Programu ochrony ludności i obrony cywilnej na lata 2025/2026. 3. Oznaczenie zakresu przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Sownika Zamówień CPV: 34130000-7 pojazdy silnikowe do transportu towarów 34140000-0 wysokowydajne pojazdy silnikowe 34134000-5 ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki 34134100-6 ciężarówki z platformami płaskimi 34139200-2 podwozia stanowiące całość z nadwoziem 34142100-5 pojazdy ciężarowe z ruchomą platformą 4. Szczegółowe wytyczne dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia zawarte zostały w: 1) Projekt umowy – załącznik nr 4 do SWZ; 2) OPZ _Pojazd Inżynieryjny – załącznik nr 5 do SWZ 5. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 6. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści opisu przedmiotu zamówienia, zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczegółowe procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę dopuszcza on metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się zastosowanie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta czy źródła lub szczególne procesy wskazujące na pochodzenie określają jedynie klasę produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. Wykonawca może przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom opisanym przez Zamawiającego. 7. Zamawiający informuje, że w przypadku gdy przedmiot zamówienia odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 Ustawy, Zamawiający nie odrzuci oferty tylko dlatego, że dostawa będąca przedmiotem zamówienia nie jest zgodna z normami, europejskimi ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których się ona odnosi, jeżeli Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą środków, o których mowa w art. 105 ust. 1 Ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 8. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań wydajnościowych lub funkcjonalnych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 1 Ustawy, Zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z: polską normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszący normy europejskie, z europejską aprobatą techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny jeżeli te normy, aprobaty specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań wydajnościowych lub funkcjonalnych określonych przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca musi udowodnić, w szczególności za pomocą środków, o których mowa w art. 101 Ustawy, że dostawa spełnia wymagania wydajnościowe lub funkcjonalne określone przez Zamawiającego. 9. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych w tym celu zawarto minimalne wymagania Zamawiającego co do funkcji, celu funkcjonalnego, użytkowego który ma zostać osiągnięty za pomocą wskazanego asortymentu. Wykonawca oferując asortyment, a także rozwiązania równoważne kieruje się przede wszystkim określonym celem funkcjonalnym, użytkowym jakim ma służyć niniejszy przedmiot zamówienia. 10. Ilekroć w dokumentacji przetargowej, w tym w SWZ, wskazano markę lub pochodzenie produktu, należy przyjąć, że za każdą nazwą jest umieszczone słowo lub ,,równoważne” tzn., że wbudowane materiały/części/podzespoły itp. będą posiadały, charakteryzowały się wszystkimi parametrami nie gorszymi niż opisane w dokumentach zamówienia. 1. Ustala się następujące terminy realizacji przedmiotu zamówienia: 1) termin rozpoczęcia realizacji umowy: od dnia podpisania umowy; 2) termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy: do 23.11.2026 r. 2. Określenie terminu za pomocą konkretnej daty jest obiektywnie uzasadnione, zadanie nie jest finansowane przez środki finansowe Powiatu Zgierskiego, natomiast jest ono finansowane ze środków pochodzących z PROGRAM OCHRONY LUDNOŚCI i OBRONY CYWILNEJ NA LATA 2025 - 2026. Mając na uwadze powyższe, wykazanie konkretnego terminu realizacji jest niezbędne, by zapewnić ciągłość zadania i możliwość jego sfinansowania. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Ze względów technicznych pełna treść informacji znajduje się na stronie https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339873.
Optionen
Beschreibung der Optionenbrak