2. Verfahren
Verfahren
Titel: Villamosenergia beszerzése 2027
Beschreibung: Villamos energia beszerzése a 2027. évre teljes ellátás alapú villamos energia adásvételi szerződés keretében. A beszerzés mennyisége (szerződött mennyiség) összesen (SZM): 1 790 250 kWh/év Ajánlatkérő napi, heti, havi igénybejelentést nem ad, kizárólag éves igényt ad meg. A mennyiség a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 44. §-a alapján mért tényleges fogyasztás szerinti. A Kereskedő a Felhasználó részére az ellátás időtartalma alatt újonnan belépő felhasználási helyek ellátására a TOP sáv terhére köteles. TOP sáv: A SZM-től az Ajánlatkérő (Felhasználó) 75 % (alulvételezési határ), 125 % (felülvételezési határ) mértékig szankciómentesen eltérhet. Fogyasztási tolerancia szempontjából a felhasználási helyek (POD-ok) szerződött villamosenergia mennyiségét összevontan kell kezelni. Alulvételezési pótdíj: alulvételezés esetén a Felhasználó a ténylegesen felhasznált és az alulvételezési határ közötti mennyiséget az energia díj 75 %-án köteles megfizetni. Felülvételezési pótdíj: felülvételezés esetén a Felhasználó a felülvételezési határ feletti villamos energia mennyiséget az energiadíj 125 %-án köteles megfizetni. A beszerzés tényleges mennyisége a mérési helyeken egyedi mérés alapján, a fogyasztásnak megfelelően alakul. A teljesítés során a villamos energiáról szóló a 2007. évi LXXXVI. törvény, valamint a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet, a villamos energia rendszerhasználati díjakról és alkalmazásuk szabályairól szóló 10/2016. (XI. 14.) MEKH rendelet előírásaira kell figyelemmel lenni. A szolgáltatott villamosenergia minősége az MSZ EN 50160 és az MSZ1.-ben meghatározott előírásoknak feleljen meg. A Kereskedő kötelezettségeinek teljesítési helye a magyar átviteli vagy elosztói hálózat. A Szerződés szerinti teljesítés akkor következik be, ha a Felhasználó számára a Szerződés szerinti villamos energia teljesítmény és mennyiség, vagyis az 1. mellékletben meghatározott Felhasználási Helyek teljes, egyforrású ellátását biztosító villamos energia, teljesítmény és mennyiség rendelkezésre állását a Szerződés szerint meghatározott időszakban folyamatosan a Kereskedő biztosítja. A szállított villamos energia Felhasználóra vonatkozó tulajdonjogának átruházása a teljesítés helyén történik, az így átruházott villamos energiát az illetékes hálózati engedélyes továbbítja a Felhasználó csatlakozási pontjáig. A szállított villamos energiával kapcsolatos kárveszély viselésének átszállása és a hálózati engedélyesekre a villamos energiának az átviteli és/vagy elosztói hálózatba való betáplálási pontján történik, a hálózati engedélyes felel a villamos energia csatlakozási pontokon a Felhasználónak való átadásáig felmerült károkért. Ajánlatkérő nyilatkozik, hogy nincs olyan Felhasználási Hely (POD), amelynek a 217/2022. (VI. 17.) Korm. rendelet alapján létrejött szerződés keretében biztosított a villamos energia ellátása. Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott Felhasználási Helyeken 50 kW teljesítmény alatti háztartási kiserőművet (a továbbiakban: HMKE) működtet. A HMKE által a Szerződés időtartama alatt megtermelni tervezett villamos energia mennyiségét (kWh-ban) közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Felek megállapodnak abban is, hogyha a Szerződés időtartama alatt az 1. mellékletben meghatározott Felhasználási Helyek valamelyikén HMKE esetében az elszámolásra a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény és az annak végrehajtásáról szóló 273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet, illetve a teljesítés időpontjában hatályos egyéb mindekor hatályos jogszabályok alapján kerül sor.
Vorherige Bekanntmachung: 337853-2026
Interne Kennung: EKR000955182026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő az ajánlatokat a Kbt. 76. § (2) bekezdés a) pontja alapján, a legalacsonyabb ár szempontja szerint értékelte, mivel az igényeinek a jogszabályokban és az MSZ EN 50160 és az MSZ1.-ben meghatározott előírásoknak megfelelő minőségű teljesítés felel meg és a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását az adott esetben további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja. A Kbt. 77. § (4) bekezdése alapján az eljárás nyertese az az ajánlattevő, aki az értékelési szempont szerint a legkedvezőbb ajánlatot tette és ajánlata érvényes.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Villamos energia beszerzése a 2027. évre teljes ellátás alapú villamos energia adásvételi szerződés keretében. A beszerzés mennyisége (szerződött mennyiség) összesen (SZM): 1 790 250 kWh/év Felhasználási helyek/POD-ok/felhasználó típusa/tervezett mennyiség (kWh/év): Ssz. / Fogyasztási hely / POD / Terv 2027 (kWh) 1. R4 1088 Budapest, Reviczky utca 4. HU000210F11-E651320238436-1000001 150 000 2. D25 1146 Budapest, Dózsa György út 25-27. HU000210F11-S00000000000005107657 82 000 3. T18 1116 Budapest, Temesvár utca 18. HU000210F11-S00000000000005118681 48 000 4. H26 1085 Budapest, Horánszky utca 26. HU000210F11-S00000000000016098405 100 000 5. B324 1037 Budapest, Bécsi út 324. HU000210F11-E647457247755-3000001 21 000 6. K9 1091 Budapest, Kálvin tér 9. I. em. 40. HU000210F11-E651087238290-6000001 300 7. K9 1091 Budapest, Kálvin tér 9. I. em. 20. HU000210F11-E651087238290-6000002 2 000 8. K9 1091 Budapest, Kálvin tér 9. fszt. porta HU000210F11-E651081238283-3000001 15 000 9. V24 1042 Budapest, Viola utca 2. HU000210F11-S00000000000005102583 65 000 10. V35 1042 Budapest, Viola utca 3. HU000210F11-E654178246088-6000001 10 000 11. V35 1042 Budapest, Viola utca 3. HU000210F11-E654178246088-6000002 0 12. V24 1042 Budapest, Viola utca 4. HU000210F11-E654080246066-6000001 12 000 13. V35 1042 Budapest, Viola utca 5. HU000210F11-S00000000000005008762 1 000 14. V24 1042 Budapest, Tavasz utca 77. HU000210F11-S00000000000005102920 11 000 15. H13 1042 Budapest, Hajnal utca 13. HU000210F11-E654312246229-6000001 800 16. H13 1042 Budapest, Hajnal utca 13. HU000210F11-E654262246260-2000001 11 500 17. M15 1093 Budapest, Mátyás u. 15. I. em. 8. HU000210F11-S00000000000008539378 650 18. H5 2750 Nagykőrös, Hősök tere 5. HU000310F11-S10000000000001012761 30 000 19. R13 2750 Nagykőrös, Rákóczi Ferenc utca 13. HU000310F11-S10000000000001013495 2 000 20. A28 2750 Nagykőrös, Arany János u. 28. HU000310F11-S10000000000001013581 22 000 21. R51 2027 Pilismarót, Rákóczi Ferenc u. 51. HU000110-11-S00000000000000308834 500 22. F2A 6000 Kecskemét, Festő u. 2/A. HU000310F11-S10000000000001515442 1 000 24. CS6 1022 Budapest, Csopaki u. 6. HU000210F11-E647468240958-2000002 31 000 25. CS6 1022 Budapest, Csopaki u. 6. HU000210F11-E647468240958-2000001 1 500 26. R6 1088 Budapest, Reviczky utca 6. HU000210F11-E651343238477-1000001 510 000 27. M17 1088 Budapest, Múzeum utca 17. HU000210F11-S00000000000016023381 240 000 28. S7 1083 Budapest, Szigetvári u. 7. HU000210F11-E652604238382-1000001 150 000 29. K614 6000 Kecskemét, Kaszap u. 6-14. HU000310F11-S10000000000001014722 70 000 30. P4 6000 Kecskemét, Piaristák tere 4. HU000310F11-S10000000000001023713 25 000 31. M5 1088 Budapest, Múzeum utca 5. HU000210F11-E651156238455-3000001 6 000 32. K41 1116 Budapest, Karcag utca 41. 1.em.4. HU000210F11-E649539233424-6000003 1 000 35. VHK13 1093 Budapest, Vámház körút 13. HU000210F11-E650932238232-2000001 41 000 36. RF132 1131 Budapest, Reitter Ferenc utca 132. HU000210F11-S00000000000005003287 60 000 37. H6 2750 Nagykőrös, Hősök tere 6. HU000310F11-S10000000000001904963 1 000 38. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. fszt. 1. lakás Átírás alatt 600 39. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. fszt. 2. lakás Átírás alatt 600 40. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. fszt. 3. lakás Átírás alatt 600 41. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. fszt. 4. lakás Átírás alatt 600 42. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. fszt. 5. lakás Átírás alatt 600 43. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. fszt. 6. üzlet Átírás alatt 2 000 44. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. 2.em. 2. lakás Átírás alatt 2 000 45. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. 2.em. 3. lakás Átírás alatt 1 000 46. B40 1085 Budapest, Baross u. 40. alagsor Átírás alatt 4 000 47. R3 1092 Budapest, Ráday u. 1-3. HU000210F11-E651081238283-3000003 2 000 48. B8 2750 Nagykőrös, Berzsenyi u. 8. HU000310F11-S10000000000001831889 1 000 50. 1105 Budapest, Gergely u. 10. HU000210F11-E656610237349-0000001 1 000 51. R13 2750 Nagykőrös, Rákóczi utca 13. HU000310F11-S10000000000001788037 0 52. D27 1146 Budapest, Dózsa György út 27. fsz A:1/A HU000210F11-S00000000000007073923 0 53. B88 1082 Budapest, Baross utca 88. 1.em A:6 HU000210F11-E652379238416-6000039 2 000 54. BR16 1088 Budapest, Bródy Sándor utca 16. HU000210F11-E651245238765-2000001 50 000 Átírás alatt: 38-46. soroszám alatti POD-ok HMKE: 1. T18 1116 Budapest, Temesvár utca 18. HU000210F11-S00000000000005118681 - tervezett termelés 2027 (kWh): 40 000 2. P4 6000 Kecskemét, Piaristák tere 4. HU000310F11-S10000000000001023713 - tervezett termelés 2027 (kWh): 12 000 - a megadott értékek csak és kizárólag becsült mennyiségek - a rendszer jelenlegi és várható hatásfokát Ajánlatkérő nem vizsgálta
Interne Kennung: EKR000955182026/1