509844-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Werkzeugmaschinen – Furnizare echipamente: echipament evacuare autoturisme, Aparat de dejantat roti autocamioane militare, Masina de echilibrat roti autocamioane, Masina de dejantat pneuri autoturisme, Macara portal cu palan, Aparat testare si diagnosticare autocamioane, Vinci hidraulic cu actionare simpla, Vinci cu cremaliera cu actionare simpla, Robot de pornire si redresor
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente: echipament evacuare autoturisme, Aparat de dejantat roti autocamioane militare, Masina de echilibrat roti autocamioane, Masina de dejantat pneuri autoturisme, Macara portal cu palan, Aparat testare si diagnosticare autocamioane, Vinci hidraulic cu actionare simpla, Vinci cu cremaliera cu actionare simpla, Robot de pornire si redresor
Beschreibung: Furnizare de echipamente necesare secțiilor productive, vulcanizare, ITP: Echipament evacuare autoturisme, Aparat de dejantat roti autocamioane militare, Masina de echilibrat roti autocamioane, Masina de dejantat pneuri autoturisme, Macara portal cu palan, Aparat testare si diagnosticare autocamioane, Vinci hidraulic cu actionare simpla, Vinci cu cremaliera cu actionare simpla, Robot de pornire si redresor împărțită pe 9 loturi, cu livrare pe locații :UM 02110 Bistrița, UM 01331 M Prundu Bargaului, UM 01110M Miercurea-Ciuc, UM 01107M Brașov, UM 01055 Dej și UM 01369 Cluj-Napoca. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a oferelor, conform art. 161, alin (1) din Legea 98/2016. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 12 zile , conform art. 160 alin. (1) și (2) din Legea 98/2016. După acest termen autoritatea contractantă nu este obligată să răspundă la solicitările de clarificări sosite după termenul stabilit. Precizarile privind caracteristicile tehnice solicitate ale produselor sunt descrise în Caietele de sarcini de sarcini și specificațiile tehnice ale produselor anexă la acesta. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 4779052-2026PAAPD1632199
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42600000 Werkzeugmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ECHIPAMENT DE EVACUARE AUTOTURISME
Beschreibung: ECHIPAMENT DE EVACUARE AUTOTURISME - 1 BUC
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 34144220 Abschleppwagen
Los: LOT-0002
Titel: APARAT DE DEJANTAT ROTI AUTOCAMIOANE MILITARE
Beschreibung: APARAT DE DEJANTAT ROTI AUTOCAMIOANE MILITARE - 6 BUC.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 43800000 Werkstattausrüstung
Los: LOT-0003
Titel: MASINA DE ECHILIBRAT ROTI CAMIOANE
Beschreibung: MASINA DE ECHILIBRAT ROTI CAMIOANE - 5 BUC
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 34324100 Ausrüstung zum Auswuchten von Rädern
Los: LOT-0004
Titel: MASINA DE DEJANTAT PNEURI AUTOTURISME
Beschreibung: MASINA DE DEJANTAT PNEURI AUTOTURISME - 4 BUC
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: MACARA PORTAL CU PALAN
Beschreibung: MACARA PORTAL CU PALAN - 1 BUC
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 42141600 Rollenblöcke
Los: LOT-0006
Titel: APARAT DE TESTARE SI DIAGNOSTICARE AUTOCAMIOANE
Beschreibung: APARAT DE TESTARE SI DIAGNOSTICARE AUTOCAMIOANE - 7 BUC. ( 1 BUC. UM 01107M, 3 BUC UM 01145 ROMAN, 3 BUC UM 02384 BUCURESTI)
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 38548000 Fahrzeugarmaturen
Los: LOT-0007
Titel: VINCI HIDRAULIC CU ACTIONARE SIMPLA CU CORP UNIC
Beschreibung: VINCI HIDRAULIC CU ACTIONARE SIMPLA CU CORP UNIC - 5 BUC ( UM 01354 BAIA MARE)
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 34326000 Wagenheber, Kupplungen und zugehörige Teile
Los: LOT-0008
Titel: VINCI CU CREMALIERA CU ACTIONARE SIMPLA
Beschreibung: VINCI CU CREMALIERA CU ACTIONARE SIMPLA - 5 BUC ( UM 01354 BAIA MARE)
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: ROBOT DE PORNIRE SI REDRESOR AUTO
Beschreibung: ROBOT DE PORNIRE SI REDRESOR AUTO - 2 BUC ( UM 01354 BAIA MARE)
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 31153000 Gleichrichter