2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBUDOWA PO POWODZI – ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 458 NA ODCINKU KANTOROWICE–LEWIN BRZESKI–DK 94
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbudowa po powodzi – rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 458 na odcinku Kantorowice–Lewin Brzeski–DK 94 w postępowaniu „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z warunkami SWZ. Kod i nazwa Wspólnego Słownika Zamówień: 71223000-7 – usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych; 45000000-7 – roboty budowlane; 45110000-1 – roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne; 45111200-0 – roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne; 45231400-9 – roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych; 45231600-1 – roboty budowlane w zakresie budowy linii telekomunikacyjnych; 45233000-9 – roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg; 45233100-0 – roboty w zakresie budowy autostrad, dróg; 45233200-1 – roboty w zakresie różnych nawierzchni; 45233300-2 – fundamentowanie autostrad, dróg, ulic, ścieżek ruchu pieszego. 2. Opis przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej wraz z przebudową drogi w ramach inwestycji pn.: „Odbudowa po powodzi – Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 458 na odcinku Kantorowice – Lewin Brzeski – DK 94. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa opolskiego, w powiecie brzeskim, gminie Lewin Brzeski i składa się z odcinka Kantorowice–Lewin Brzeski tj. od skrzyżowania z DP 1182O do miejscowości Lewin Brzeski, długości około1,2 km (14+990–16+150) oraz odcinka Lewin Brzeski–DK 94 tj. od skrzyżowania DW 458 z ul. Kościuszki w miejscowości Lewin Brzeski do skrzyżowania z DK 94 w miejscowości Skorogoszcz długości około 4,1 km (17+090–21+280) z wyłączeniem odcinka w obrębie terenu kolejowego. Długość projektowanej przebudowy drogi wynosić będzie około 5,21 km. Zakres inwestycji obejmuje: 1) usunięcie skutków powodzi z 2024 r., 2) wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni z dostosowaniem do obciążenia 115 kN/oś, 3) poszerzenie jezdni do 7,0 m o parametrach drogi klasy G, 4) podniesienie niwelety jezdni na odcinkach w terenie niezabudowanym – DK 94 Lewin Brzeski, 5) budowę drogi dla pieszych i rowerów, 6) budowę poboczy, 7) budowę i przebudowę chodników i zjazdów, 8) przebudowę obiektów inżynierskich pod koroną drogi, 9) przebudowę skrzyżowań drogi wojewódzkiej z innymi drogami publicznymi, przebudowę istniejących przystanków autobusowych, 10) dostosowanie obiektów budowlanych do korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz budowa elementów bezpieczeństwa ruchu, 11) przebudowę i odtworzenie systemu odwodnienia drogi, w tym przebudowę rowów przydrożnych, 12) przebudowę kanalizacji deszczowej, 13) przebudowę oświetlenia drogi, 14) budowę kanału technologicznego, 15) przebudowę kolizji sieci infrastruktury związanej i niezwiązanej z drogą oraz wycinkę kolidujących drzew. Projekt może wymuszać konieczność rozbiórek ogrodzeń oraz ich odtworzenie związanych z koniecznością zajęcia terenów potrzebnych pod infrastrukturę drogową. Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na: 1) opracowaniu dokumentacji projektowej w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy i decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach wydaną przez Burmistrza Gminy Lewin Brzeski wraz z uzyskaniem niezbędnego pozwolenia zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 – tekst jednolity z późn. zm.) lub decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 311 – tekst jednolity). Należy opracować operat wodno-prawny i uzyskać pozwolenie wodno-prawne, a także inne elementy niezbędne do realizacji zadania oraz uzyskanie pozwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń wynikających z zakresu projektu oraz akceptację kompletnej dokumentacji przez Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Rozbudowę odcinka DW 458 w obrębie skrzyżowania z DK 94 należy uzgodnić z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu. Zakres robót w koncepcji powinien być przedstawiony w min. 2 wariantach przedstawiających zmienne usytuowanie drogi dla pieszych i rowerów oraz drogi dla pieszych, a także 3 wariantach typów skrzyżowań (w tym rondo) na zbiegu ul. Sikorskiego i ul. Kościuszki. W koncepcji należy przedstawić przewidziane obiekty do rozbiórki (w szczególności ogrodzenia) dla każdego wariantu, 2) wykonaniu robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez wykonawcę robót wraz ze świadczeniami nie będącymi robotami budowlanymi oraz w razie konieczności zabezpieczenie zabytków małej architektury, prowadzenia badań archeologicznych, zapewnienie nadzoru archeologicznego, przyrodniczego oraz ornitologicznego – w zakresie wynikającym ze szczególnych przepisów. Ogólny, wstępny zakres wykonania robót budowlanych, charakterystyczne parametry określające zakres robót budowlanych, ogólne właściwości funkcjonalno-użytkowe są zawarte w programie funkcjonalno-użytkowym, 3) sprawowaniu nadzoru autorskiego nad opracowaną dokumentacją techniczną
Vorherige Bekanntmachung: 161736-2026
Interne Kennung: WP.6021.03.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie wymienione w punkcie 2 składa wraz z ofertą każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia również oświadczenie, o którym mowa w punkcie 2 tych podmiotów, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tych podmiotów oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. Wykonawca może ograniczyć się do złożenia w sekcji α w części IV Kryteria kwalifikacji formularza JEDZ ogólnego oświadczenia o spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacji w postępowaniu, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A–D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, o której mowa w punkcie 4.4 specyfikacji, zamawiający zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane i zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie 4.4.1 SWZ (tj. nazwę i lokalizację zadania, wartość zadania w zakresie robót drogowych i klasę drogi oraz ilość wykonanej nawierzchni warstwy ścieralnej z SMA), przy czym opisując robotę wykonawca powinien również zamieścić nazwę zadania oraz załączyć dowody określające, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – na załączniku nr 8 do SWZ, 2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wykaz osób stanowi załącznik nr 9 do SWZ i powinien zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie 4.4.2 SWZ tj.: 2.1) dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 1) SWZ (kierownik budowy) wpisać imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres (czy bez ograniczeń) posiadanych uprawnień, doświadczenie (okres pełnienia funkcji w miesiącach i latach, stanowisko) oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, 2.2) dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt b) SWZ (projektant branży drogowej) wpisać imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres posiadanych uprawnień (czy bez ograniczeń), doświadczenie (nazwę zadania, określić czy były to projekt budowlano-wykonawczy lub budowlany i wykonawczy, czy dotyczyły budowy, rozbudowy lub przebudowy drogi, klasę drogi) oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, 2.3) dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt c) SWZ (projektant branży mostowej) wpisać imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres posiadanych uprawnień (czy bez ograniczeń), doświadczenie (nazwę zadania, określić czy były to projekt budowlano-wykonawczy lub budowlany i wykonawczy, czy dotyczyły budowy lub przebudowy obiektu mostowego) oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą. 8. Informacja o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych: zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego wykonawcy, któremu zostanie udzielone zamówienie. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Oferta musi być zabezpieczona wadium wniesionym przed upływem terminu składania ofert w wysokości 160.000,00 PLN. 11. Ciąg dalszy w puncie 2.1.4. Informacje ogólne w podpunktach od 3 do 7
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten, 45000000 Bauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233300 Fundamentierungsarbeiten für Fernstraßen, Landstraßen, Straßen und Fußwege
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbudowa po powodzi – Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 458 na odcinku Kantorowice–Lewin Brzeski–DK 94
Interne Kennung: WP.6021.03.2026 (1)