2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa paliw płynnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy benzyny bezołowiowej Pb-95 oraz oleju napędowego (letniego, przejściowego i zimowego) na zasadach określonych w SWZ i jej załącznikach. 2. Szacunkowa wielkość zapotrzebowania w okresie obowiązywania umowy wynosi: 1) - benzyna bezołowiowa Pb-95 - 690 m3 2) - olej napędowy: - 1 600 m3 3. Szczegółowe informacje i opis przedmiotu zamówienia znajdują się w SWZ i jej załącznikach.
Vorherige Bekanntmachung: 317669-2026
Interne Kennung: IDZ.261.1.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 1. Zamawiający na postawie postanowień art. 138 ust. 4 ustawy Pzp wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin, 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy benzyny bezołowiowej Pb-95 oraz oleju napędowego (letniego, przejściowego i zimowego) na zasadach określonych w SWZ i jej załącznikach. 2. Szacunkowa wielkość zapotrzebowania w okresie obowiązywania umowy wynosi: 1) benzyna bezołowiowa Pb-95 - 690 m3 2) olej napędowy: - 1 600 m3 3. Określona szacunkowa wartość jest maksymalną ilością objętą zamówieniem. 4. Rzeczywista ilość zamawianego paliwa będzie wynikać z bieżących potrzeb zamawiającego, z zastrzeżeniem, że nie będzie ona w trakcie trwania umowy mniejsza niż 60% ilości maksymalnej. 5. Zmniejszenie zamówienia do poziomu 60% ilości maksymalnej nie spowoduje zmiany żadnych warunków zamówienia określonych w SWZ i zdeklarowanych przez wykonawcę upustów cenowych w przedstawionej ofercie. 6. Strony rozliczą dostawy wg. rzeczywiście dostarczonej ilości paliw, a Wykonawcy oprócz żądania zapłaty ceny nie przysługują żadne inne roszczenia wobec Zamawiającego. 7. Wyżej wymienione paliwa muszą spełniać wymagania jakościowe określone w: 1) Ustawie o systemie monitorowania i kontrowania jakości paliw z dnia 25 sierpnia 2006 r. (Dz.U.2025.1529 t.j.); 2) Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U.2024.1018 ze zm.); 3) Normach jakości: PN-EN 228 (dla benzyn bezołowiowych) oraz PN-EN 590 (dla oleju napędowego) lub równoważnych. 8. Wykonawca będzie dostarczał paliwa do Stacji Paliw zamawiającego, zlokalizowanej w Sanoku przy ulicy Jana Pawła II 59 własnym staraniem i na własny koszt. 9. Zamawiane paliwa będą wykorzystywane przez Zamawiającego zarówno na potrzeby własne jak i do dalszej odsprzedaży. Zamawiający posiada Koncesję na obrót paliwami ciekłymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki obowiązującą do 31.12.2030 r. 10. Szczegóły realizacji dostaw: 1) dostawa paliwa będąca przedmiotem umowy będzie realizowana w częściach odpowiadających bieżącemu zapotrzebowaniu Zamawiającego; 2) wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia paliw w dniu następnym w stosunku do dnia złożenia zamówienia, w ilościach i asortymencie ściśle odpowiadających zamówieniu złożonemu przez Zamawiającego; 3) Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do każdej dostawy potwierdzoną kopię aktualnego atestu jakości dostarczonego paliwa lub odpisu świadectwa jakości paliwa wystawionego przez akredytowane laboratorium oraz dokument wydania paliwa z terminala paliw; 4) Zamawiający wymaga aby dostawy paliw odbywały się przy wykorzystaniu autocystern wyposażonych w spust z licznikiem wydanego paliwa oraz urządzenie wykonujące wydruk zawierający co najmniej informacje o ilości wydanego paliwa i jego temperaturze; 5) przyjęcia paliw odbywać się będą w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach między 6:00 a 19:00. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do pobrania próbek dostarczonego paliwa. Próbka paliwa pobierana będzie każdorazowo w przypadku uzasadnionego podejrzenia niezgodności z przedstawionym certyfikatem jakościowym /w tym: klarowność, zawiesiny, ślady wody i inne zanieczyszczenia/ i przekazana do zbadania w niezależnym laboratorium w sposób i na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 12 lutego 2026 r. w sprawie sposobu pobierania próbek paliw ciekłych i biopaliw ciekłych (Dz.U.2026.217), o czym Wykonawca zostanie niezwłocznie powiadomiony. W przypadku potwierdzenia niezgodności koszty takiego badania ponosi Wykonawca. 12. Rozliczenie ilości dostarczonych paliw następować będzie zgodnie z normą PN-ISO 91:2024-09 lub równoważną tj. w temperaturze referencyjnej +15°C przy wykorzystaniu zalegalizowanego licznika autocysterny. 13. Szczegółowe informacje i opis przedmiotu zamówienia znajdują się w SWZ i jej załącznikach.
Interne Kennung: IDZ.261.1.6.2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132000 Benzin, 09134100 Dieselöl