509973-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – FURNIZARE APARATURA MEDICALA - 8 LOTURI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE APARATURA MEDICALA - 8 LOTURI
Beschreibung: Furnizare Aparatura Medicala - 8 loturi conform caietului de sarcini si lista loturi Valoarea estimată: 1332520 lei fără TVA, din care lot 1: 3300 lei fără TVA, lot 2: 297500 lei fără TVA, lot 3: 36360 lei fără TVA, lot 4: 74350 lei fără TVA, lot 5: 128910 lei fără TVA, lot 6: 297500 lei fără TVA, lot 7: 144600 lei fără TVA , lot 8: 350000 lei fără TVA. Cantitatea Nr. lot Denumire aparat medical UM Cantitatea 1 Aspirator medical bucăți 1 2 Lampă UV bactericidă cu stativ mobil bucăți 10 3 Dispozitiv pentru vizualizarea venelor bucăți 2 4 Pompă cu seringa/injectomat bucăți 5 5 Truse instrumentar chirurgical bucăți 3 6 Stație centrală 6 posturi + 6 monitoare bucăți 1 7 Trusa instrumentar laparoscopic bucăți 1 8 Ecograf bucăți 1 Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informații suplimentare în legătură cu documentatia de atribuire este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4283538_2025_PAAPD1573028
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aspirator medical
Beschreibung: Aspirator medical - 1 bucata - conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lampa UV bactericida cu stativ mobil
Beschreibung: Lampa UV bactericida cu stativ mobil conform caietului de sarcini Cantitatea 10 bucati
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Dispozitiv pentru vizualizarea venelor
Beschreibung: Dispozitiv pentru vizualizarea venelor conform caietului de sarcini Cantitatea 2 bucati
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Pompa cu seringa/injectomat
Beschreibung: Pompa cu seringa/injectomat conform caietului de sarcini Cantitatea 5 bucati
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Truse instrumentar chirurgical
Beschreibung: Truse instrumentar chirurgical conform caietului de sarcini Cantitatea 3 bucati
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Statie centrala 6 posturi + 6 monitoare
Beschreibung: Statie centrala 6 posturi + 6 monitoare conform caietului de sarcini Cantitatea 1 bucata
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Trusa instrumentar laparoscopic
Beschreibung: Trusa instrumentar laparoscopic conform caietului de sarcini Cantitatea 1 bucata
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Ecograf
Beschreibung: Ecograf conform caietului de sarcini Cantitatea 1 bucata
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage