2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea de servicii pentru elaborarea Planului urbanistic General al comunei Roșia Montană, județul Alba
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă elaborarea planului urbanistic general al comunei Roșia Montană, județul Alba, în acord cu prevederile legale în vigoare, respectiv Legea nr. 350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul și Normele metodologice de aplicare a Legii nr. 350/2001 privind amendajarea teritoriului și urbanismul și de elaborare și actualizarea a documentațiilor de urbanism aprobate prin Ordinul MDRAP nr. 233/2016. Contractul de prestări servicii de urbanism va include parcurgerea tuturor etapelor din cadrul procesului de elaborare a documentației de urbanism PUG Roșia Montană, respectiv fundamentarea PUG, redactarea inițială a documentației de urbanism, obținerea avizelor și/sau acordurilor, redactarea finală a documentației PUG Roșia Montană, cu informarea și consultarea publicului. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire, inclusiv la modelul de contract: cu 17 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 12- a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 26369185/21S/2026/VP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71410000 Stadtplanung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă elaborarea planului urbanistic general al comunei Roșia Montană, județul Alba, în acord cu prevederile legale în vigoare, respectiv Legea nr. 350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul și Normele metodologice de aplicare a Legii nr. 350/2001 privind amendajarea teritoriului și urbanismul și de elaborare și actualizarea a documentațiilor de urbanism aprobate prin Ordinul MDRAP nr. 233/2016. Contractul de prestări servicii de urbanism va include parcurgerea tuturor etapelor din cadrul procesului de elaborare a documentației de urbanism PUG Roșia Montană, respectiv fundamentarea PUG, redactarea inițială a documentației de urbanism, obținerea avizelor și/sau acordurilor, redactarea finală a documentației PUG Roșia Montană, cu informarea și consultarea publicului
Interne Kennung: 1