510207-2026 - Ergebnis
Ungarn – Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen – Szombathelyen TOP Plusz tervezési feladatok I.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Szombathelyen TOP Plusz tervezési feladatok I.
Beschreibung: Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata, mint ajánlatkérő a TOP Plusz tervezési feladatok körében jóváhagyási terveket, valamint engedélyezési terveket, továbbá kiviteli terveket kíván beszerezni. A fentieken túl az Ajánlatkérő az egyes projektekhez kapcsolódóan - éghajlatváltozási reziliencia vizsgálatot és dokumentációt, valamint - az egyes beruházásokat megelőző, a tervezett állapotokat, és a megvalósult létesítmények biológiai aktivitás értékének számítását, és a vonatkozó nyilatkozatokat kíván készíttetni. A közbeszerzési eljárás részei: - 1. közbeszerzési rész: „Bölcsődék fejlesztése Szombathelyen” - 2. közbeszerzési rész: „Gyermekjóléti és szociális alapszolg. fejlesztése” - 3. közbeszerzési rész: „Óvoda fejlesztések Szombathelyen” - 4. közbeszerzési rész: „Szociális alapszolgáltatások minőségi fejlesztése” - 5. közbeszerzési rész: „Szociális alapszolgáltatások fejlesztése” - 6. közbeszerzési rész: „Egészségügyi alapellátás fejlesztése” - 7. közbeszerzési rész: „Szakértői feladatok” Az egyes közbeszerzési részek részletes ismertetésére az adott résznél kerül sor.
Vorherige Bekanntmachung: 797410-2025
Interne Kennung: EKR001561562025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1-6. rész: Ár részszempont esetében a fordított arányosítás, M.2. részszempontok (szakemberek többlettapasztalata) esetében egyenes arányosítás. 7. rész: Ár részszempont esetében a fordított arányosítás, klímavédelmi szakértői feladatok száma tekintetében egyens arányosítás. Részletek a KD-ban!
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bölcsődék fejlesztése Szombathelyen
Beschreibung: A 1. közbeszerzési részben az Ajánlattevő az alábbi bölcsődék teljes körű jóváhagyási terveit, valamint teljes körű kiviteli terveit köteles elkészíteni: - Százszorszép Bölcsőde fejlesztése (9700 Szombathely, Váci Mihály u. 5.) - Meseház Bölcsőde fejlesztése (9700 Szombathely, Fogaras u. 6.) - Bokréta Bölcsőde fejlesztése (9700 Szombathely, Barátság u. 22.) - Kuckó Bölcsőde/Babóca Minibölcsőde fejlesztése (9700 Szombathely, Hadnagy u. 2/B.) - Csicsergő Bölcsőde fejlesztése (9700 Szombathely, Bem József u.9.) - Csodaország Bölcsőde/Manócska Minibölcsőde fejlesztése (Szombathely, Szűrcsapó u. 43/A.) Az Ajánlatkérő a Százszorszép Bölcsődében, valamint a Meseház Bölcsődében a melegítőkonyhák, valamint a Bokréta Bölcsődében a főzőkonyha gépészeti felújítását tervezi, ennek megfelelően az adott bölcsődék tekintetében épületgépészeti terveket is szükséges készíteni. Az Ajánlatkérő a fenti melegítő és főzőkonyhák felújításával összefüggésben a villamos hálózat részleges felújítását, bővítését tervezi, ezért épületvillamos tervek készítése is szükséges. Ajánlatkérő valamennyi bölcsődében tervezi a játszóudvar korszerűsítését, ezért táj- és kertépítészeti tervfejezet készítése is szükséges. A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR001561562025/1
Los: LOT-0002
Titel: Gyermekjóléti és szociális alapszolg. fejlesztése
Beschreibung: A 2. közbeszerzési részben az Ajánlattevő a Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálat 9700 Szombathely, Jászai M. utca 4. szám alatti, Szombathely 9146/9. hrsz.-ú telephelyének a teljes körű jóváhagyási terveit, valamint a teljes körű kiviteli terveit köteles elkészíteni. Az Ajánlatkérő a helyiségek átalakításával, új helyiségek, teakonyha kialakításával, illemhely korszerűsítésével összefüggésben a fűtési rendszer részleges felújítását, bővítését tervezi, ezért épületgépész tervek készítése is szükséges. Az Ajánlatkérő a helyiségek átalakításával, új helyiségek, teakonyha kialakításával, illemhely korszerűsítésével összefüggésben a villamos hálózat részleges felújítását, bővítését tervezi, ezért épületvillamos tervek készítése is szükséges. Az Ajánlatkérő az udvar átalakítását, és játszóeszközök telepítését tervezi, ezért táj- és kertépítészeti tervfejezet készítése is szükséges. A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR001561562025/2
Los: LOT-0003
Titel: Óvoda fejlesztések Szombathelyen
Beschreibung: A 3. közbeszerzési részben az Ajánlattevő - a Körősi Csoma Sándor Utcai Óvoda, valamint a Barátság Óvoda intézmények teljes körű jóváhagyási terveit, valamint - a Vadvirág Óvoda teljes körű engedélyezési terveit, valamint - a Körősi Csoma Sándor Utcai Óvoda, valamint a Barátság Óvoda, és a Vadvirág Óvoda intézmények teljes körű kiviteli terveit köteles elkészíteni. Az Ajánlatkérő a fűtéshálózat részleges felújítását, valamint az öltözők illemhelyek korszerűsítését, új akadálymentes illemhely kialakítását tervezi, ezért épületgépészeti terveket szükséges készíteni. Az Ajánlatkérő az öltözők, illemhelyek felújításával, új akadálymentes illemhelyek kialakításával összefüggésben a villamos hálózat részleges felújítását, bővítését tervezi, továbbá a Kőrösi Óvodában tervezi a villamos energiaellátás felújítását, a világítástechnikai rendszer teljes korszerűsítését, ezért épületvillamos tervek készítése is szükséges. Az Ajánlatkérő a Vadvirág Óvoda tekintetében a játszóudvar fejlesztését is tervezi, ezért táj- és kertépítészeti tervfejezet készítése is szükséges. A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR001561562025/3
Los: LOT-0004
Titel: Szociális alapszolgáltatások minőségi fejlesztése
Beschreibung: A 4. közbeszerzési részben az Ajánlattevő - a Hajléktalan Embereket Ellátó Szociális Intézmények (9700 Szombathely, Zanati u. 1.) szervezeti egység teljes körű jóváhagyási terveit, valamint - a Fogyatékos Embereket Segítő Szolgálatatások (9700 Szombathely, 11-es Huszár u. 116.) szervezeti egység teljes körű engedélyezési terveit, valamint - a Hajléktalan Embereket Ellátó Szociális Intézmények (9700 Szombathely, Zanati u. 1.) és Fogyatékos Embereket Segítő Szolgálatatások (9700 Szombathely, 11-es Huszár u. 116.) szervezeti egységek teljes körű kiviteli terveit köteles elkészíteni. Az Ajánlatkérő a Fogyatékos Embereket segítő Szolgáltatások szervezeti egység tekintetében az épületben lévő személyfelvonó korszerűsítését, az épület klimatizálását, valamint a Hajléktalan Embereket Ellátó Szociális Intézmények tekintetében az épület klimatizálását tervezi, erre tekintettel szükséges épületgépészeti tervek készítése. Az Ajánlatkérő az épületek felújítása során a klimatizálás, az iroda felújítás, és a vizesblokk átalakítása, korszerűsítése során az villamos hálózatot érintő felújítási munkákat is tervez, ezért épületvillamossági terv készítése is szükséges. A Fogyatékos Embereket segítő Szolgáltatások szervezeti egység tekintetében kiemelt jelentőségű az ellátottak számára az akadálymentes közlekedés biztosítása. A Hajléktalan Embereket Ellátó Szociális Intézmények esetében a korszerűsítés során a vizesblokkot akadálymentesen kívánja kialakítani. A fentiekre tekintettel rehabilitációs tervfejezet készítése szükséges. A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR001561562025/4
Los: LOT-0005
Titel: Szociális alapszolgáltatások fejlesztése
Beschreibung: Az 5. közbeszerzési részben az Ajánlattevő köteles az Idősek Klubja IX. szakmai egységének (9700 Szombathely, Pozsonyi u. 47.) - a teljes körű vázlatterveit, valamint - a teljes körű engedélyezési terveit, valamint - a teljes körű kiviteli terveit elkészíteni. Az Ajánlatkérő a meglévő Idősek Klubjának felújítását, bővítését tervezi, valamint egy új, autisták nappali ellátását biztosító épületrész kialakítását. Az épületben melegítőkonyha kerül kialakításra, az épület gépészeti rendszere is átalakításra, bővítésre kerül, erre tekintettel szükséges épületgépészeti terv készítése. Az Ajánlatkérő a meglévő Idősek Klubjának felújítását, bővítését tervezi, beleértve a villamos hálózat felújítását, bővítését is, erre tekintettel szükséges épületvillamossági terv készítése. Az Ajánlatkérő az épületet a mai kor követelményei szerint akadálymentes bejárattal, továbbá akadálymentes mosdókkal, illemhelyekkel kívánja ellátni. A felújítással és bővítéssel érintett épületben az ellátottakra (idősek, demensek, autisták) tekintettel fontos szempont az akadálymnetes közlekedés biztosítása. A fentiekre tekintettel szükséges a rehabilitációs tervfejezet készítése. A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR001561562025/5
Los: LOT-0006
Titel: Egészségügyi alapellátás fejlesztése
Beschreibung: A 6. közbeszerzési részben az Ajánlattevő köteles - a 9700 Szombathely, Rumi u. 74. sz. alatti, valamint a 9700 Szombathely, Szt. Márton u. 20-24. szám alatti, és a 9700 Szombathely, Szűrcsapó u. 23. szám alatti rendelőegységek teljes körű jóváhagyási terveit, valamint - a 9700 Szombathely, Váci M. u. 3. szám alatti rendelőegység teljes körű engedélyezési terveit, valamint - a 9700 Szombathely, Rumi u. 74. sz. alatti, valamint a 9700 Szombathely, Szt. Márton u. 20-24. szám alatti, és a 9700 Szombathely, Szűrcsapó u. 23. szám alatti, és a 9700 Szombathely, Váci M. u. 3. szám alatti rendelőegységek teljes körű kiviteli terveit elkészíteni. Az Ajánlatkérő a 9700 Szombathely, Rumi u. 74. sz. alatti rendelőegységben a fűtési rendszer modernizálását, klímaberendezések kiépítést, a 9700 Szombathely, Szűrcsapó u. 23. szám rendelőegységben a fűtésrendszer átalakítását, valamint a 9700 Szombathely, Váci M. u. 3. szám alatti rendelőegység tekintetében a meglévő felvonó cseréjét tervezi, ennek megfelelően az adott rendelőegységek tekintetében épületgépészeti terveket szükséges készíteni. Az Ajánlatkérő a 9700 Szombathely, Rumi u. 74. sz. alatti rendelőegységben a pice szinten villamos hálózat kialakítását és napelem rendszer telepítését, a 9700 Szombathely, Szt. Márton u. 20-24. szám alatti rendelőegységben és a 9700 Szombathely, Szűrcsapó u. 23. szám rendelőegységben új villamos hálózat kiépítést, valamint a 9700 Szombathely, Váci M. u. 3. szám alatti rendelőegység tekintetében a villamos hálózat korszerűsítését tervezi, ennek megfelelően az adott rendelőegységek tekintetében épületvillamossági terveket szükséges készíteni. Az Ajánlatkérő a 9700 Szombathely, Rumi u. 74. sz. alatti, valamint a 9700 Szombathely, Szt. Márton u. 20-24. szám alatti és 9700 Szombathely, Szűrcsapó u. 23. szám alatti rendelőegységekben a mosdók , illetve illemhelyek akadálymentes felújítását tervezi. Az Ajánlatkérő a 9700 Szombathely, Váci M. u. 3. szám alatti rendelőegység tekintetében pedig akadálymentes felvonó kiépítését tervezi. A fent előadottakra tekintettel valamennyi rendelőegység tekintetében rehabilitációs tervfejezetet szükséges készíteni. A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR001561562025/6
Los: LOT-0007
Titel: Szakértői feladatok
Beschreibung: A 7. közbeszerzési részben az Ajánlattevő az alább felsorolt támogatási programokhoz (a továbbiakban: projektekhez) kapcsolódóan az egyes kivitelezési tervek tekintetében köteles - az éghajlatváltozási reziliencia vizsgálatot és dokumentációt, - az egyes beruházásokat megelőző, a tervezett állapotokat, és a megvalósult létesítmények biológiai aktivitás értékének számítását, és a vonatkozó nyilatkozatot készíteni a hatályos jogszabályokban foglalt előírásoknak, valamint a Közbeszerzési Dokumentumok Műszaki leírásában foglaltaknak megfelelően. A támogatási programok: - TOP PLUSZ-3.4.1-23-SH1-2024-00003. „Bölcsődék fejlesztése Szombathelyen” - TOP PLUSZ-3.4.1-23-SH1-2024-00006. „Gyermekjóléti és szociális alapszolg. fejlesztése” - TOP PLUSZ-3.4.1-23-SH1-2024-00005. „Óvoda fejlesztések Szombathelyen” - TOP PLUSZ-3.4.1-23-SH1-2024-00004. „Szociális alapszolgáltatások minőségi fejlesztése” - TOP PLUSZ-3.4.1-23-SH1-2024-00001. „Szociális alapszolgáltatások fejlesztése” - TOP PLUSZ-3.4.1-23-SH1-2024-00002. „Egészségügyi alapellátás fejlesztése". A nyertes ajánlattevő összesen 17 db kiviteli terv tekintetében köteles éghajlatváltozási reziliencia vizsgálatot és dokumentációt, valamint biológiai aktivitás értékének számítását és vonatkozó nyilatkozatokat elkészíteni. A pályázati kiírásban rögzítettek szerint "minden projekt esetében a biológiai aktivitásérték a fejlesztés előtti értékét, és várható változását tájépítész, vagy tájvédelmi szakértői jogosultsággal rendelkező szakértőnek kell a legalább engedélyköteles terv szintre kidolgozott műszaki tervdokumentáció átvizsgálása alapján – az 1. mérföldkő elfogadása előtt – számítással meghatároznia a 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet 9. melléklet 2. pontja szerinti pontértékeket használva." A részletes mennyiségeket a Műszaki Leírás, valamint a költségvetés tartalmazza. Az ajánlati felhívás és a Műszaki leírás, valamint az ajánlati felhívás és a költségvetés ellentmondása esetén a Műszaki leírás, illetve a költségvetés az irányadó.
Interne Kennung: EKR001561562025/7
Haupteinstufung (cpv): 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau