See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: P17 P+E–faza adaptare la amplasament pt ob de investitii Proiect TIP L 1: 11811 „Construire creșă mare,str. Viitorului nr. 28A,municipiul Sibiu,județul Sibiu”,Lot 2: 11969 -„Construire creșă mare,str. Artileriei, nr.13,fost str. Artileriei, zona Blocurilor ANL,cartier Veteranilor, municipiul Craiova,județul Dolj
Beschreibung: Pachet 17 Proiectare – faza adaptare la amplasament, executie lucrari și asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executiei lucrarilor pentru obiectivul de investitii Proiect TIP Lot 1: 11811 „Construire creșă mare,str. Viitorului nr. 28A,municipiul Sibiu,județul Sibiu” si Lot 2: 11969 -„Construire creșă mare,str. Artileriei, nr.13,fost str. Artileriei, zona Blocurilor ANL,cartier Veteranilor, municipiul Craiova,județul Dolj” NOTA:*Ofertantii participanti la procedura vor tine cont de denumirea completa a obiectivelor de investitii la intocmirea ofertei, asa cum se regasesc mai sus, inclusiv in cazul constituirii garantiei de participare. Valoarea estimată a pachetului (reprezentând totalitatea contractelor de atribuit în cadrul prezentei proceduri) este de 36.856.921 lei, fără TVA, compusa din: Lotul 1: Valoarea estimată este de 18.428.460,50 lei, fără TVA Lotul 2: Valoarea estimată este de 18.428.460,50 lei, fără TVA Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. IIn conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 28 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: lot 1: 14273221_2023_PAAPD1385375;Lot 2: 14273221_2023_PAAPD1385363
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: : Lot 1: 11811- Proiect Tip- „Construire creșă mare, str. Viitorului, nr. 28A, municipiul Sibiu, județul Sibiu”
Beschreibung: Valoarea estimată este de 18.428.460,50 lei, fără TVA, compusă din: - Capitolul 3– Cheltuieli pentru proiectare- faza adaptare la amplasament si asistenta tehnica (studii de teren, DTAC, documentatie pentru organizare de santier, PT+DE, carte tehnica, avize acorduri, verificare proiect, asistenta tehnica a proiectantului: 369.533,75 lei fara TVA; - Capitolul 4– Cheltuieli pentru investiția de bază: 17.703.793,31 lei fara TVA; - Capitolul 5–Alte cheltuieli: 355.133,44 lei fara TVA; Subcapitolul 5.1 – Organizare de santier: 355.133,44 lei fara TVA; Subcapitolul 5.1.1 – Lucrari de constructii: 284.106,75 lei fara TVA; Subcapitolul 5.1.2 – Cheltuieli conexe: 71.026,69 lei fara TVA;
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Los: LOT-0002
Titel: -„Construire creșă mare, str. Artileriei, nr. 13, fost str. Artileriei, zona Blocurilor ANL, cartier Veteranilor, municipiul Craiova, județul Dolj”
Interne Kennung: 2