510475-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Dobiegniew w okresie 18 miesięcy, nie wcześniej niż od 01.10.2025r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Dobiegniew w okresie 18 miesięcy, nie wcześniej niż od 01.10.2025r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług polegających na kompleksowym odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych lokalnym systemem gospodarki odpadami komunalnymi przez Gminę Dobiegniew w okresie 18 miesięcy tj. nieruchomości zamieszkałych, oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i innych nieruchomości wykorzystywanych przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe ( zakładany czas to 01.10.2025-31.03.2027 r.). 4.2. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: 1) dostarczenia pojemników na odpady komunalne do wszystkich nieruchomości objętych system gospodarki odpadami oraz dostarczanie worków na odpady zbierane selektywnie (w systemie 1:1, czyli za jeden odebrany nie mniej niż jeden nowy pozostawiony) a także bieżąca konserwacja pojemników, utrzymanie pojemników w należytym stanie technicznym i sanitarnym; 2) odbierania i zagospodarowania (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych „u źródła” zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem, w ramach zbiórek mobilnych i we wskazanych miejscach, 3) odbierania i zagospodarowania (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów z PSZOK, który znajduje się przy ul. Mierzęcińskiej w Dobiegniewie, w tym wyposażenie punktu w odpowiednie pojemniki zgodnie z OPZ; 4) osiągnięcia odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, odzysku innymi metodami odpadów komunalnych odpowiednich frakcji oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania i nieprzekraczających poziomów składowania zgodnie art. 3b ust. 1 i art. 3c ust. 1 oraz 3b ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1469) i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, 5) prowadzenia selektywnego odbierania od mieszkańców i PSZOK odpadów komunalnych w zakresie realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zapisami w specyfikacji warunków zamówienia oraz przepisami prawa; 6) wyposażenia Zamawiającego w pojemniki na przeterminowane leki i opakowania po lekach; 7) odbierania i zagospodarowywania przeterminowanych leków i opakowań po lekach z aptek wskazanych przez Zamawiającego (2 podmioty); 8) zorganizowania co najmniej 1 raz w roku 2025 oraz 2 razy w roku 2026 (1 raz na półrocze) objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie Gminy Dobiegniew, 9) zorganizowanie co najmniej 1 raz na kwartał w okresie obowiązywania umowy objazdowej zbiórki tekstyliów i odzieży (1x w roku 2025, 4 x w roku 2026 i 1x w roku 2027). 10) dostarczania odbieranych odpadów komunalnych do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; 11) sporządzenia oraz dostarczenia do każdej nieruchomości, na której powstają odpady komunalne harmonogramu odbierania odpadów; 12) sporządzania oraz składania Burmistrzowi Dobiegniewa sprawozdań przewidzianych przepisami prawa, 13) składania raportów miesięcznych zawierających określenie ilości i rodzaju odebranych odpadów w danym miesiącu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Powody wykluczenia i warunki udziału w postępowaniu: Dokumenty zamówienia
Interne KennungRKG.271.4.2025.ES
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 19520000 Kunststoffprodukte
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług polegających na kompleksowym odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych lokalnym systemem gospodarki odpadami komunalnymi przez Gminę Dobiegniew w okresie 18 miesięcy tj. nieruchomości zamieszkałych, oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i innych nieruchomości wykorzystywanych przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe ( zakładany czas to 01.10.2025-31.03.2027 r.).W ramach przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: 1) dostarczenia pojemników na odpady komunalne do wszystkich nieruchomości objętych system gospodarki odpadami oraz dostarczanie worków na odpady zbierane selektywnie (w systemie 1:1, czyli za jeden odebrany nie mniej niż jeden nowy pozostawiony) a także bieżąca konserwacja pojemników, utrzymanie pojemników w należytym stanie technicznym i sanitarnym; 2) odbierania i zagospodarowania (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych „u źródła” zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem, w ramach zbiórek mobilnych i we wskazanych miejscach, 3) odbierania i zagospodarowania (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów z PSZOK, który znajduje się przy ul. Mierzęcińskiej w Dobiegniewie, w tym wyposażenie punktu w odpowiednie pojemniki zgodnie z OPZ; 4) osiągnięcia odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, odzysku innymi metodami odpadów komunalnych odpowiednich frakcji oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania i nieprzekraczających poziomów składowania zgodnie art. 3b ust. 1 i art. 3c ust. 1 oraz 3b ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1469) i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, 5) prowadzenia selektywnego odbierania od mieszkańców i PSZOK odpadów komunalnych w zakresie realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zapisami w specyfikacji warunków zamówienia oraz przepisami prawa; 6) wyposażenia Zamawiającego w pojemniki na przeterminowane leki i opakowania po lekach; 7) odbierania i zagospodarowywania przeterminowanych leków i opakowań po lekach z aptek wskazanych przez Zamawiającego (2 podmioty); 8) zorganizowania co najmniej 1 raz w roku 2025 oraz 2 razy w roku 2026 (1 raz na półrocze) objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na terenie Gminy Dobiegniew, 9) zorganizowanie co najmniej 1 raz na kwartał w okresie obowiązywania umowy objazdowej zbiórki tekstyliów i odzieży (1x w roku 2025, 4 x w roku 2026 i 1x w roku 2027). 10) dostarczania odbieranych odpadów komunalnych do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; 11) sporządzenia oraz dostarczenia do każdej nieruchomości, na której powstają odpady komunalne harmonogramu odbierania odpadów; 12) sporządzania oraz składania Burmistrzowi Dobiegniewa sprawozdań przewidzianych przepisami prawa, 13) składania raportów miesięcznych zawierających określenie ilości i rodzaju odebranych odpadów w danym miesiącu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Powody wykluczenia i warunki udziału: Dokumenty zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 19520000 Kunststoffprodukte
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 usta-wy Pzp. Zmawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji. Szczegółowe zasady, sposób oraz zakres w jakim Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji określa §13 PPU- Załącznik nr 7 do SWZ.