2. Verfahren
Verfahren
Titel: Combino portáltengely alkatrész beszerzése
Beschreibung: Adásvételi szerződés alapján Combino portáltengely alkatrészek beszerzése a BKV Vasúti Járműjavító Kft. részére. Ajánlatkérő az alább felsorolt alkatrészek közül - az általa meghatározott összetételben - 373 db vonatkozásában vállal lehívási kötelezettséget (alapmennyiség): 9703030020-1 Földelő érintkező ház 9703030030-1 Földelő érintkező csésze + retesz 9703030060-1 Nyomórugó 9703030070-1 Fedél 9703030080-1 Szelence 9703030090-1 Áramszedő szénkefe 9703030150-1 Fedél 9703020190-1 Labirint tömítőgyűrű 9703030160-1 Labirint tömítőgyűrű 9703020020-1 Kefemegvezetés (földelőérintkező ház) 9703020040-1 Fedél 9703020090-1 Áramszedő szénkefe 9703020100-1 Csúszógyűrű 9703020160-1 Jobb oldali záró fedél 9703020350-1 Bal oldali zárófedél 9703020180-1 Póluskerék 9703020200-1 Labirint tömítőgyűrű 9703020025-1 Keferugó port.teng.föld.érint-höz Combi. Opciós mennyiség: Ajánlatkérő a fent felsorolt tételek közül - az általa meghatározott összetételben - 83 db vonatkozásában lehívási jogosultsággal rendelkezik (opciós mennyiség). Ajánlattevő feladatainak további részletes ismertetését, egyéb követelményeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű áru megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
Vorherige Bekanntmachung: 279732-2026
Interne Kennung: EKR000786922026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Tekintettel arra, hogy a beszerezni kívánt Combino villamosokhoz szükséges portáltengely alkatrészek rendelkezésre állása közvetlenül befolyásolja a járművek üzemképességét, a beszerzés kiemelten sürgősnek minősül. A portáltengely a járművek futóművének alapvető, biztonságkritikus eleme, amelynek meghibásodása vagy hiánya a jármű azonnali forgalomból történő kivonását teszi szükségessé. A jelenlegi alkatrész-ellátottság szintje nem biztosít megfelelő tartalékot a folyamatos üzem fenntartásához, így fennáll a veszélye annak, hogy a meghibásodások következtében egyre több jármű esik ki a forgalomból. Ez közvetlenül veszélyezteti Budapest tömegközlekedésének zavartalan működését, valamint a közlekedésbiztonságot, különös tekintettel arra, hogy a Combino villamosok a fővárosi kötöttpályás közlekedés egyik legnagyobb kapacitású és legforgalmasabb járműtípusai. A normál eljárási határidők alkalmazása esetén az eljárás lefolytatása és a szerződés teljesítésének megkezdése olyan mértékben elhúzódna, amely már a közszolgáltatás ellátásának folyamatosságát veszélyeztetné. A járművek kiesése járatkimaradásokhoz, kapacitáshiányhoz, illetve a meglévő járműállomány fokozott igénybevételéhez vezethet, ami további műszaki kockázatokat generál. Mindezekre tekintettel a gyorsított eljárás alkalmazása indokolt és arányos, mivel az eljárás lerövidítése lehetővé teszi, hogy a nyertes Ajánlattevővel kötött szerződés teljesítése a lehető legrövidebb időn belül megkezdődjön, ezáltal biztosítva a szükséges alkatrészek mielőbbi rendelkezésre állását, a járműállomány üzembiztonságának fenntartását, valamint a fővárosi tömegközlekedés folyamatos és biztonságos működését.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő hivatkozik a Kbt. előírásaira!
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34600000 Eisenbahn- und Straßenbahnlokomotiven und rollendes Material sowie zugehörige Teile
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Combino portáltengely alkatrészek beszerzése
Beschreibung: Adásvételi szerződés alapján Combino portáltengely alkatrészek beszerzése a BKV Vasúti Járműjavító Kft. részére. Ajánlatkérő az alább felsorolt alkatrészek közül - az általa meghatározott összetételben - 373 db vonatkozásában vállal lehívási kötelezettséget (alapmennyiség): 9703030020-1 Földelő érintkező ház 9703030030-1 Földelő érintkező csésze + retesz 9703030060-1 Nyomórugó 9703030070-1 Fedél 9703030080-1 Szelence 9703030090-1 Áramszedő szénkefe 9703030150-1 Fedél 9703020190-1 Labirint tömítőgyűrű 9703030160-1 Labirint tömítőgyűrű 9703020020-1 Kefemegvezetés (földelőérintkező ház) 9703020040-1 Fedél 9703020090-1 Áramszedő szénkefe 9703020100-1 Csúszógyűrű 9703020160-1 Jobb oldali záró fedél 9703020350-1 Bal oldali zárófedél 9703020180-1 Póluskerék 9703020200-1 Labirint tömítőgyűrű 9703020025-1 Keferugó port.teng.föld.érint-höz Combi. Ajánlattevő feladatainak további részletes ismertetését, egyéb követelményeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű áru megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
Interne Kennung: EKR000786922026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opciós mennyiség: Ajánlatkérő a fent felsorolt tételek közül - az általa meghatározott összetételben - 83 db vonatkozásában lehívási jogosultsággal rendelkezik (opciós mennyiség). Ajánlatkérő a szerződés megszűnését megelőzően írásban jelezheti, hogy élni kíván opciós jogával. Ajánlatkérő a BT-24 rovat (II.2.4. pont) szerinti lehívási kötelezettségen felül a szállítások megrendelésére jogosult, de nem kötelezett. Ajánlatkérőt lehívási jog illeti meg, ennek keretében jogosult akár az összes opciós mennyiség lehívására, akár annak egy részére A 83 db termék lehívása opcionális, tehát erre nem vállalunk jogilag kötelezettséget!