2. Verfahren
Verfahren
Titel: Okvirni sporazum za redovno i interventno održavanje nadzorno-upravljačkog sustava i komunikacijske opreme u funkciji sustava javne vodoopskrbe i odvodnje na teritorijalnom području u nadležnosti Naručitelja za Središnjicu i Podružnice Vrbovsko, Čabar i Delnice
Beschreibung: Postojeći nadzorno upravljački sustav (NUS ) je zasnovan na daljinskim telemetrijskim stanicama koje za prijenos podataka iz nadziranih objekata u komandni centar uz osnovni radijski komunikacijski kanal u sve većoj mjeri koriste svjetlovodnu te mobilnu GSM/GPRS/3G/4G infrastrukturu. Sustavom je pokriveno više od 95% objekata sustava vodoopskrbe i javne odvodnje. Platforma na koju se prikupljaju podaci je temeljena je na Siemens WinCC OA i General Electric IFIX aplikativnim platformama a kako bi se postojeći sustav uspješno održavao bez remećenja prijenosa procesnih podataka (signalizacija, mjerenja i komandi), te komunikacije u sustavu od Izvršitelja se traži iskustvo na održavanju srodnih sustava. Većina objekata nema stalnu posadu te bi gubitak nadzora I upravljanja nad istim prouzročio bitne teškoće u kontinuiranoj i sigurnoj opskrbi potrošača pitkom vodom, dok je sustav odvodnje potpuno autonoman te stoga ovisan o funkcioniranju nadzorno upravljačkog sustava. Naručitelj kao trgovačko društvo koje je odgovorno za održavanje kontinuirane vodoopskrbe i odvodnje, za nadzor i upravljanje na oba sustava, koristi telemetrijsku opremu i računalne sustave zasnovane na komunikacijskoj infrastrukturi za prijenos podataka iz objekata u dispečerske centre. Za osiguranje sigurnosti u radu sustava, s ciljem smanjenja učestalosti kvara na opremi, provode se aktivnosti održavanja, prema važećoj zakonskoj regulativi i normizaciji u Republici Hrvatskoj, a isti su dio postavljenih standarda održavanja u KD VIK-u. Naručitelj je operator kritične infrastrukture koji ukupnom količinom isporučene pitke vode spada pod obveznike Zakona o kibernetičkoj sigurnosti operatora ključnih usluga i davatelja digitalnih usluga, Usluge održavanja na računalnim sustava i komunikacijskom infrastrukturom provode se u skladu sa zahtjevima Zakona o kibernetičkoj sigurnosti.
Interne Kennung: VV 02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50324100 Systemwartung
5. Los
Los: LOT-0000