See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Wiązownica w okresie od 01.07.2024 r. do 30.06.2025 r.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest systematyczny odbiór oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Wiązownica, w sposób zapewniający osiągnięcie przez gminę odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, przekazywanych do składowania. 4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie działań edukacyjnych w 3 szkołach podstawowych na terenie gminy Wiązownica: Szówsko, Wiązownica, Manasterz w klasach I-III i oddziałach przedszkolnych), w zakresie właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi, w szczególności w zakresie selektywnego zbierania odpadów. 4.3. Przeprowadzenia w trakcie obowiązywania umowy jednokrotnej akcji mycia wszystkich pojemników na odpady zmieszane w miejscowości Manasterz, Nielepkowice, Piwoda, Cetula, Radawa, Mołodycz, Ryszkowa Wola, Surmaczówka, Zapałów i Wólka Zapałowska, Szówsko, Wiązownica. 4.5. Odbiorem i zagospodarowanie zostaną objęte następujące rodzaje odpadów o kodzie: 15 01 06 zmieszane odpady opakowaniowe 15 01 07 Opakowania ze szkła 16 01 03 zużyte opony 20 01 01 papier i tektura 20 01 35 zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymieniowe w 20 01 21 i 20 01 23 zawierające niebezpieczne składniki 20 01 36 zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymieniowe w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 20 02 01 odpady ulegające biodegradacji 20 03 01 niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 20 03 07 odpady wielkogabarytowe ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI NA KTÓRYCH ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY GMINY WIĄZOWNICA OBEJMUJE: 5.2.1.Odbiór i zagospodarowanie odpadów stałych pochodzących z gospodarstw domowych. 5.2.2.Odbiór odpadów segregowanych w tym odpadów ulegających biodegradacji. 5.2.3.Odbiór przedmiotów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon. 5.2.4.Dostarczenie do gospodarstw domowych worków do selektywnej zbiórki odpadów: - koloru zielonego na szkło-120 l, - koloru niebieskiego na papier tekturę– 120 l, - koloru żółtego na tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe – 120 l , - koloru brązowego na odpady ulegające biodegradacji i odpady zielone –120 l, 5.2.5.Wyposażenie PSZOK w odpowiednie pojemniki leży po stronie Wykonawcy. 5.2.6.Punkt ma umożliwić odbiór odpadów zbieranych selektywnie, w szczególności odpadów niebezpiecznych, np. przeterminowane lekarstwa, zużyte baterie, akumulatory, świetlówki, opakowania po farbach, sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe, opony. 5.2.7. PSZOK winien zostać wyposażony w odpowiednie kontenery i pojemniki umożliwiające selektywną zbiórkę wszystkich frakcji, powinny być odpowiednio oznakowane dla odpowiednich frakcji. PSZOK jest zlokalizowany przy oczyszczalni ścieków w miejscowości Wiązownica. Wykonawca wyposaży PSZOK w następujące kontenery i pojemniki: Kp 7 - zużyte opony, Kp 7 - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, zużyte baterie i akumulatory, Poj. 1200 l - przeterminowane leki i chemikalia, Poj. 1200 l - opakowania po środkach ochrony roślin, Poj. 1200 l - papier, tektura, tworzywa sztuczne, metale. Odpady typu gruz i wielkogabarytowe będą składowane luzem. 5.2.8.Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych z PSZOK w Wiązownicy odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia. UWAGA: Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nie będzie można oddawać odpadów zmieszanych. Częstotliwość odbioru odpadów z PSZOK - wg. potrzeb na telefoniczne zgłoszenie. 5.3. ODBIÓR ODPADÓW Z NIERUCHOMOŚCI NA KTÓRYCH ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY 5.3.1.Na terenie gminy Wiązownica obowiązywać będzie system mieszany (pojemnikowy i workowy) zbiórki zmieszanych odpadów komunalnych oraz system workowy na odpady segregowane. Wyposażenie nieruchomości w pojemnik na odpady zmieszane należy do obowiązków właściciela nieruchomości. 5.3.2.Odpady komunalne segregowane powinny być zbierane w systemie indywidualnym „u źródła" w pojemnikach lub workach foliowych do tego celu przeznaczonych o odpowiedniej wytrzymałości zapewniającej bezpieczny z punktu widzenia technicznego i sanitarnego transportu. Wykonawca jest zobowiązany dotrzeć do osób wytwarzających odpady lub do miejsc ich gromadzenia i zebrać wszystkie odpady zgromadzone w pojemnikach lub workach. 5.3.3.Odbiór odpadów zmieszanych i segregowanych od mieszkańców gminy prowadzony będzie według harmonogramu opracowanego przez Wykonawcę wyłonionego w drodze przetargu i uzgodnionego z Zamawiającym z częstotliwością jeden raz w miesiącu. Powyższy harmonogram Wykonawca przekaże Zamawiającemu w terminie 14 dni od podpisania Umowy. 5.3.4.Wykonawca jest zobowiązany do odbioru odpadów komunalnych w terminach wynikających z przyjętego harmonogramu odbioru, niezależnie od warunków atmosferycznych, pojazdami przystosowanymi do odbioru poszczególnych frakcji odpadów oraz w sposób wykluczający mieszanie odpadów segregowanych. 5.3.5.W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamkniecie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą i może polegać na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. 5.3.6.Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru. 5.3.7.Odbiór przeterminowanych leków z 3 punktów aptecznych.
Interne Kennung: RG3.271.12.2024
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Wiązownica w okresie od 01 lipca 2024 r. do 30 czerwca 2025 r.”
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest systematyczny odbiór oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Wiązownica, w sposób zapewniający osiągnięcie przez gminę odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, przekazywanych do składowania. 4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje również przeprowadzenie działań edukacyjnych w 3 szkołach podstawowych na terenie gminy Wiązownica: Szówsko, Wiązownica, Manasterz w klasach I-III i oddziałach przedszkolnych), w zakresie właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi, w szczególności w zakresie selektywnego zbierania odpadów. 4.3. Przeprowadzenia w trakcie obowiązywania umowy jednokrotnej akcji mycia wszystkich pojemników na odpady zmieszane w miejscowości Manasterz, Nielepkowice, Piwoda, Cetula, Radawa, Mołodycz, Ryszkowa Wola, Surmaczówka, Zapałów i Wólka Zapałowska, Szówsko, Wiązownica. 4.5. Odbiorem i zagospodarowanie zostaną objęte następujące rodzaje odpadów o kodzie: 15 01 06 zmieszane odpady opakowaniowe 15 01 07 Opakowania ze szkła 16 01 03 zużyte opony 20 01 01 papier i tektura 20 01 35 zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymieniowe w 20 01 21 i 20 01 23 zawierające niebezpieczne składniki 20 01 36 zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymieniowe w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 20 02 01 odpady ulegające biodegradacji 20 03 01 niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 20 03 07 odpady wielkogabarytowe ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI NA KTÓRYCH ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY GMINY WIĄZOWNICA OBEJMUJE: 5.2.1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów stałych pochodzących z gospodarstw domowych. 5.2.2. Odbiór odpadów segregowanych w tym odpadów ulegających biodegradacji. 5.2.3. Odbiór przedmiotów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon. 5.2.4. Dostarczenie do gospodarstw domowych worków do selektywnej zbiórki odpadów: - koloru zielonego na szkło-120 l, - koloru niebieskiego na papier tekturę– 120 l, - koloru żółtego na tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe – 120 l , - koloru brązowego na odpady ulegające biodegradacji i odpady zielone –120 l, 5.2.5.Wyposażenie PSZOK w odpowiednie pojemniki leży po stronie Wykonawcy. 5.2.6.Punkt ma umożliwić odbiór odpadów zbieranych selektywnie, w szczególności odpadów niebezpiecznych, np. przeterminowane lekarstwa, zużyte baterie, akumulatory, świetlówki, opakowania po farbach, sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe, opony. 5.2.7.PSZOK winien zostać wyposażony w odpowiednie kontenery i pojemniki umożliwiające selektywną zbiórkę wszystkich frakcji, powinny być odpowiednio oznakowane dla odpowiednich frakcji. PSZOK jest zlokalizowany przy oczyszczalni ścieków w miejscowości Wiązownica. Wykonawca wyposaży PSZOK w następujące kontenery i pojemniki: Kp 7 - zużyte opony, Kp 7 - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, zużyte baterie i akumulatory, Poj. 1200 l - przeterminowane leki i chemikalia, Poj. 1200 l - opakowania po środkach ochrony roślin, Poj. 1200 l - papier, tektura, tworzywa sztuczne, metale. Odpady typu gruz i wielkogabarytowe będą składowane luzem. 5.2.8. Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych z PSZOK w Wiązownicy odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia. UWAGA: Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nie będzie można oddawać odpadów zmieszanych. Częstotliwość odbioru odpadów z PSZOK - wg. potrzeb na telefoniczne zgłoszenie. 5.3. ODBIÓR ODPADÓW Z NIERUCHOMOŚCI NA KTÓRYCH ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY 5.3.1.Na terenie gminy Wiązownica obowiązywać będzie system mieszany (pojemnikowy i workowy) zbiórki zmieszanych odpadów komunalnych oraz system workowy na odpady segregowane. Wyposażenie nieruchomości w pojemnik na odpady zmieszane należy do obowiązków właściciela nieruchomości. 5.3.2.Odpady komunalne segregowane powinny być zbierane w systemie indywidualnym „u źródła" w pojemnikach lub workach foliowych do tego celu przeznaczonych o odpowiedniej wytrzymałości zapewniającej bezpieczny z punktu widzenia technicznego i sanitarnego transportu. Wykonawca jest zobowiązany dotrzeć do osób wytwarzających odpady lub do miejsc ich gromadzenia i zebrać wszystkie odpady zgromadzone w pojemnikach lub workach. 5.3.3.Odbiór odpadów zmieszanych i segregowanych od mieszkańców gminy prowadzony będzie według harmonogramu opracowanego przez Wykonawcę wyłonionego w drodze przetargu i uzgodnionego z Zamawiającym z częstotliwością jeden raz w miesiącu. Powyższy harmonogram Wykonawca przekaże Zamawiającemu w terminie 14 dni od podpisania Umowy. 5.3.4.Wykonawca jest zobowiązany do odbioru odpadów komunalnych w terminach wynikających z przyjętego harmonogramu odbioru, niezależnie od warunków atmosferycznych, pojazdami przystosowanymi do odbioru poszczególnych frakcji odpadów oraz w sposób wykluczający mieszanie odpadów segregowanych. 5.3.5.W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamkniecie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą i może polegać na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. 5.3.6.Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru. 5.3.7.Odbiór przeterminowanych leków z 3 punktów aptecznych.