See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa przepompowni ścieków w „Repty” Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach realizowana w formule „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie stosownych zgód administracyjnych oraz wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych związanych z przebudową przepompowni ścieków zlokalizowanej na działce o nr ew. 162/1 położonej w Tarnowskich Górach obręb Repty Śląskie. 2. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o program funkcjonalno – użytkowy stanowiący Załącznik nr 14 do SWZ. 3. Zakres rzeczowy realizowanej inwestycji obejmuje w szczególności następujące zadania: [A]. Prace projektowe w zakresie wszystkich branż polegające na sporządzeniu pełnej dokumentacji, w tym: 1) Sporządzenie koncepcji funkcjonalno-użytkowej w konsultacji z Zamawiającym zgodnej z założeniami programu funkcjonalno-użytkowego; 2) Przeprowadzenie w imieniu Zamawiającego uzgodnień i uzyskanie decyzji administracyjnych; w szczególności należy uzyskać wszelkie wymagane zgodnie z prawem polskim uzgodnienia, zatwierdzenia opinie, warunki techniczne (np. PWiK; TAURON - jeśli będą konieczne), zgody (np. zgody właściciela terenu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, zgody właściciela drogi/alei parkowej na użytkowanie), pozwolenia (np. pozwolenie wodno-prawne jeśli będzie konieczne); dokumentacje i decyzje administracyjne niezbędne dla zaprojektowania obiektu; 3) Sporządzenie projektu budowlanego architektonicznego zgodnie z ustawą z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.)., tym: • rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych i wykonanie własnej opinii/dokumentacji geotechnicznej dla potrzeb wykonania projektu i warunków realizacji rozbudowy przepompowni ścieków; • uzyskanie map do celów projektowych; 4) Uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę dla przedmiotowego zadania bądź do zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę i uzyskania braku sprzeciwu, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane wraz z przepisami wykonawczymi; 5) Sporządzenie wielobranżowego projektu technicznego oraz wykonawczego; 6) Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454 z późn. zm.), 7) Wykonanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich. Projektant wykonawcy wykona przedmiary robót i kosztorysy na potrzeby wewnętrzne -załącznik do rozliczeń z inwestorem. [B]. Roboty budowlane (wszystkie branże) na podstawie zatwierdzonych projektów. Do obowiązków Wykonawcy w niniejszym zakresie w szczególności należy: 1) Przygotowanie i organizacja placu budowy; 2) Wykonanie niezbędnych robót umożliwiających dojazd sprzętu do miejsca montażu nowej przepompowni (jeżeli będzie to konieczne); 3) Wykonanie robót instalacyjnych sanitarnych tj. sieci wodociągowe i kanalizacyjne na terenie przepompowni; 4) Wykonanie robót instalacyjnych elektrycznych tj. instalacje zewnętrze zasilające urządzenia, budynki oraz oświetlenie zewnętrzne; 5) Wykonanie nowej linii zasilającej infrastrukturę przepompowni od pawilonu wymienników; 6) Wykonanie robót budowlano-montażowych w zakresie dostawy montażu i uruchomienia nowej infrastruktury przepompowni ścieków wraz z instalacjami towarzyszącymi przy zapewnieniu ciągłej / nieprzerwanej pracy istniejącej przepompowni ścieków sanitarnych; 7) Budowa nowego rurociągu tłocznego ścieków na odcinku od nowo projektowanej przepompowni ścieków do istniejącej studni rozprężnej zlokalizowanej na terenie Parku Repeckiego; 8) Remont instalacji technologicznej istniejącej przepompowni wraz z modernizacją instalacji sterowania i monitoringu; 9) Remont istniejących obiektów (roboty na zewnątrz i wewnątrz budynków); 10) Wykonanie prac odtworzeniowych na terenach wokół przepompowni ścieków w przypadku ich naruszenia podczas wykonywania robót; 11) Zmiana elementów zagospodarowania terenu w obrębie rozbudowywanej przepompowni – dostosowanie terenu do nowych potrzeb użytkowych; [C]. Pozostałe czynności: 1) Wykonanie harmonogramu terminowego planowanych robót projektowo-wykonawczych w uzgodnieniu z Zamawiającym; 2) Wykonanie odtworzenia granic działki nr 162/1 obr. Repty Śląskie wyłącznie w obrębie przepompowni ścieków poprzez wyznaczenie w terenie punktów granicznych; 3) Wykonanie dokumentacji tymczasowej organizacji ruchu na czas trwania budowy (jeżeli będzie to konieczne); 4) Wywóz i utylizacja odpadów powstających w trakcie budowy; 5) Wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą; 6) Pełnienie nadzorów autorskich w ramach opracowanej dokumentacji projektowej; 7) Przeprowadzenie indywidualnego szkolenia dla osób obsługujących przepompownię ścieków; 8) Przeprowadzenie prób końcowych, rozruchów technologicznych (potwierdzenie dotrzymania wymaganych parametrów pracy przepompowni ścieków); 9) Przygotowanie i przekazanie szczegółowej instrukcji obsługi; 10) Przekazanie karty gwarancyjnej na wszystkie wykonane roboty. UWAGA! Zamawiający informuje, że realizacja robót budowlanych i instalacyjnych w ramach niniejszego zadania odbywała się będzie przy czynnym obiekcie szpitalnym. Na bieżąco przedstawiciele Zamawiającego i Wykonawcy będą dokonywać uzgodnień co do wyłączenia z użytkowania, odbioru i ponownego uruchomienia określonych stref i części zadania. W związku z powyższym Wykonawca będzie zobowiązany do precyzyjnego określania czasu niezbędnego dla wykonania przebudowy danego fragmentu obiektu, koordynowania robót branżowych oraz organizacji odpowiedniej ilości materiałów budowlanych i instalacyjnych oraz zasobów kadrowych. c.d. patrz pkt 2.1.4. Informacje dodatkowe
Interne Kennung: GCR/16/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45324000 Gipskartonarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45100000 Baureifmachung, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71351000 Geologische, geophysikalische und sonstige wissenschaftliche Prospektionstätigkeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71220000 Architekturentwurf, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie stosownych zgód administracyjnych oraz wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych związanych z przebudową przepompowni ścieków zlokalizowanej na działce o nr ew. 162/1 położonej w Tarnowskich Górach obręb Repty Śląskie. 2. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o program funkcjonalno – użytkowy stanowiący Załącznik nr 14 do SWZ. 3. Zakres rzeczowy realizowanej inwestycji obejmuje w szczególności następujące zadania: [A]. Prace projektowe w zakresie wszystkich branż polegające na sporządzeniu pełnej dokumentacji, w tym: 1) Sporządzenie koncepcji funkcjonalno-użytkowej w konsultacji z Zamawiającym zgodnej z założeniami programu funkcjonalno-użytkowego; 2) Przeprowadzenie w imieniu Zamawiającego uzgodnień i uzyskanie decyzji administracyjnych; w szczególności należy uzyskać wszelkie wymagane zgodnie z prawem polskim uzgodnienia, zatwierdzenia opinie, warunki techniczne (np. PWiK; TAURON - jeśli będą konieczne), zgody (np. zgody właściciela terenu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, zgody właściciela drogi/alei parkowej na użytkowanie), pozwolenia (np. pozwolenie wodno-prawne jeśli będzie konieczne); dokumentacje i decyzje administracyjne niezbędne dla zaprojektowania obiektu; 3) Sporządzenie projektu budowlanego architektonicznego zgodnie z ustawą z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.)., tym: • rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych i wykonanie własnej opinii/dokumentacji geotechnicznej dla potrzeb wykonania projektu i warunków realizacji rozbudowy przepompowni ścieków; • uzyskanie map do celów projektowych; 4) Uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę dla przedmiotowego zadania bądź do zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę i uzyskania braku sprzeciwu, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane wraz z przepisami wykonawczymi; 5) Sporządzenie wielobranżowego projektu technicznego oraz wykonawczego; 6) Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454 z późn. zm.), 7) Wykonanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich. Projektant wykonawcy wykona przedmiary robót i kosztorysy na potrzeby wewnętrzne -załącznik do rozliczeń z inwestorem. [B]. Roboty budowlane (wszystkie branże) na podstawie zatwierdzonych projektów. Do obowiązków Wykonawcy w niniejszym zakresie w szczególności należy: 1) Przygotowanie i organizacja placu budowy; 2) Wykonanie niezbędnych robót umożliwiających dojazd sprzętu do miejsca montażu nowej przepompowni (jeżeli będzie to konieczne); 3) Wykonanie robót instalacyjnych sanitarnych tj. sieci wodociągowe i kanalizacyjne na terenie przepompowni; 4) Wykonanie robót instalacyjnych elektrycznych tj. instalacje zewnętrze zasilające urządzenia, budynki oraz oświetlenie zewnętrzne; 5) Wykonanie nowej linii zasilającej infrastrukturę przepompowni od pawilonu wymienników; 6) Wykonanie robót budowlano-montażowych w zakresie dostawy montażu i uruchomienia nowej infrastruktury przepompowni ścieków wraz z instalacjami towarzyszącymi przy zapewnieniu ciągłej / nieprzerwanej pracy istniejącej przepompowni ścieków sanitarnych; 7) Budowa nowego rurociągu tłocznego ścieków na odcinku od nowo projektowanej przepompowni ścieków do istniejącej studni rozprężnej zlokalizowanej na terenie Parku Repeckiego; 8) Remont instalacji technologicznej istniejącej przepompowni wraz z modernizacją instalacji sterowania i monitoringu; 9) Remont istniejących obiektów (roboty na zewnątrz i wewnątrz budynków); 10) Wykonanie prac odtworzeniowych na terenach wokół przepompowni ścieków w przypadku ich naruszenia podczas wykonywania robót; 11) Zmiana elementów zagospodarowania terenu w obrębie rozbudowywanej przepompowni – dostosowanie terenu do nowych potrzeb użytkowych; [C]. Pozostałe czynności: 1) Wykonanie harmonogramu terminowego planowanych robót projektowo-wykonawczych w uzgodnieniu z Zamawiającym; 2) Wykonanie odtworzenia granic działki nr 162/1 obr. Repty Śląskie wyłącznie w obrębie przepompowni ścieków poprzez wyznaczenie w terenie punktów granicznych; 3) Wykonanie dokumentacji tymczasowej organizacji ruchu na czas trwania budowy (jeżeli będzie to konieczne); 4) Wywóz i utylizacja odpadów powstających w trakcie budowy; 5) Wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą; 6) Pełnienie nadzorów autorskich w ramach opracowanej dokumentacji projektowej; 7) Przeprowadzenie indywidualnego szkolenia dla osób obsługujących przepompownię ścieków; 8) Przeprowadzenie prób końcowych, rozruchów technologicznych (potwierdzenie dotrzymania wymaganych parametrów pracy przepompowni ścieków); 9) Przygotowanie i przekazanie szczegółowej instrukcji obsługi; 10) Przekazanie karty gwarancyjnej na wszystkie wykonane roboty. UWAGA! Zamawiający informuje, że realizacja robót budowlanych i instalacyjnych w ramach niniejszego zadania odbywała się będzie przy czynnym obiekcie szpitalnym. Na bieżąco przedstawiciele Zamawiającego i Wykonawcy będą dokonywać uzgodnień co do wyłączenia z użytkowania, odbioru i ponownego uruchomienia określonych stref i części zadania. W związku z powyższym Wykonawca będzie zobowiązany do precyzyjnego określania czasu niezbędnego dla wykonania przebudowy danego fragmentu obiektu, koordynowania robót branżowych oraz organizacji odpowiedniej ilości materiałów budowlanych i instalacyjnych oraz zasobów kadrowych. c.d. patrz pkt 5.1.6. Informacje dodatkowe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45324000 Gipskartonarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45100000 Baureifmachung, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71351000 Geologische, geophysikalische und sonstige wissenschaftliche Prospektionstätigkeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71220000 Architekturentwurf, 71223000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei raumbildenden Ausbauten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen