511058-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Acord-cadru furnizare produse alimentare necesare desfasurarii activitatii cantinei din incinta Clublui Sportiv "Olimpia" Bucuresti.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru furnizare produse alimentare necesare desfasurarii activitatii cantinei din incinta Clublui Sportiv "Olimpia" Bucuresti.
Beschreibung: Achizitie de produse alimentare necesare desfasurarii activitatii cantinei din incinta Clubului Sportiv ”Olimpia” Bucuresti, conform cerintelor minimale si obligatorii din caietul de sarcini pentru o perioada de 24 de luni pentru loturile 1,2,3,4,5,6,7,8, prin incheierea de 8 (opt) acorduri-cadru, conform celor 8 loturi, cu maxim 5 operatori economici pentru fiecare acord-cadru in parte. In momentul de fata, situatia acordurilor-cadru pentru cele 8 loturi este urmatoarea: - Pentru lotul nr. 1 – acordul-cadru nr. 8981/17.10.2023, valabil pana la data de 16.06.2025; - Pentru lotul nr. 2 – acordul-cadru nr. 9110/23.10.2023, valabil pana la data de 22.06.2025; - Pentru lotul nr. 3 – acordul-cadru nr. 8982/17.10.2023, valabil pana la data de 16.06.2025; - Pentru lotul nr. 4 – acordul-cadru nr. 8983/17.10.2023, valabil pana la data de 16.06.2025; - Pentru lotul nr. 5 – acordul-cadru nr. 8985/17.10.2023, valabil pana la data de 16.06.2025; - Pentru lotul nr. 6 – acordul-cadru nr. 8417/02.10.2023, valabil pana la data de 01.06.2025; - Pentru lotul nr. 7 – acordul-cadru nr. 8986/17.10.2023, valabil pana la data de 16.06.2025; - Pentru lotul nr. 8 – acordul-cadru nr. 8987/17.10.2023, valabil pana la data de 16.06.2025. Acordurile-cadru pentru fiecare lot in parte se vor incheia cu maxim 5 operatori economici (fara reluarea competitiei) care au depus oferte admisibile, in ordinea descrescatoare a punctajului rezultat din aplicarea factorilor de evaluare, stabiliti prin aplicarea criteriului de atribuire cel mai bun raport calitate-pret. Autoritatea contractanta a ales sa incheie un acord-cadru cu maxim 5 operatori economici/lot pentru a preintampina ofertele financiare, mult sub preturile estimate, din dorinta operatorilor de a se incadra ca semnatari, lucru ce ar fi dus mai tarziu la imposibilitatea acestora de a sustine preturile din acordul-cadru. ATRAGEM ASTFEL ATENTIA OPERATORILOR ECONOMICI SA INTOCMEASCA OFERTELE FINANCIARE CU SIMT DE RASPUNDERE, ADAPTATE CONTEXTULUI ACTUAL AL PIETEI. Contractul/contractele-subsecvent/e se va/vor incheia cu ofertantul a carui oferta a obtinut cel mai mare punctaj in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor, rezultat din aplicarea factorilor de evaluare. In situatia in care Promitentul-Furnizor clasat pe locul I, declara ca nu mai are capacitatea de a-si asuma obligatiile contractului/contractelor subsecvent/subsecvente, total sau partial, pentru produsele prevazute la punctul IV (conform lotului respectiv) din caietul de sarcini, Promitentul Achizitor va solicita Promitentului Furnizor clasat pe locul II semnarea contractului/contractelor subsecvent/subsecvente aferente livrarii produselor total sau partial. In situatia in care Promitentul Furnizor clasat pe locul II, declara ca nu mai are capacitatea de a-si asuma obligatiile contractului/contractelor subsecvent/subsecvente, total sau partial, pentru produsele prevazute la punctul IV (conform lotului respectiv) din caietul de sarcini, Promitentul Achizitor va solicita Promitentului Furnizor clasat pe locul III semnarea contractului/contractelor subsecvent/subsecvente aferente livrarii produselor total sau partial. In situatia in care Promitentul Furnizor clasat pe locul III, declara ca nu mai are capacitatea de a-si asuma obligatiile contractului/contractelor subsecvent/subsecvente, total sau partial, pentru produsele prevazute la punctul IV (conform lotului respectiv) din caietul de sarcini, Promitentul Achizitor va solicita Promitentului Furnizor clasat pe locul IV semnarea contractului/contractelor subsecvent/subsecvente aferente livrarii produselor total sau partial.
Interne Kennung: 426622720251
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LEGUME SI FRUCTE
Beschreibung: CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE ACORDULUI-CADRU SUNT TRECUTE IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI. CANTITATILE MINIME SI MAXIME ALE CELUI MAI MIC SI CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT SUNT TRECUTE IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI. SE VOR OFERTA TOATE PRODUSELE LA NIVELUL CANTITATILOR MAXIME SOLICITATE ALE ACORDULUI-CADRU.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03000000 Landwirtschaftliche Erzeugnisse des Pflanzenbaus und der Tierhaltung sowie Fischerei-, Forst- und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst
Los: LOT-0002
Titel: PREPARATE DIN CARNE
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15130000 Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: CARNE DE PASARE, PESTE SI OUA
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier, 15119600 Fischfleisch, 15131500 Geflügelerzeugnisse
Los: LOT-0004
Titel: CARNE DE VITA SI PORC
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch, 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0005
Titel: PRODUSE LACTATE
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0006
Titel: PAINE, PRODUSE DE PATISERIE SI COFETARIE
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15812100 Konditorwaren, 15812200 Kuchen
Los: LOT-0007
Titel: ALIMENTE DE PRIMA NECESITATE
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Los: LOT-0008
Titel: DULCIURI SI BAUTURI
Interne Kennung: 8