51120-2024 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten – Budowa bezpośredniego połączenia drogowego pomiędzy węzłem drogowym S-6 Lębork-Wschód a ul. Gdańską w Lęborku – zadanie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa bezpośredniego połączenia drogowego pomiędzy węzłem drogowym S-6 Lębork-Wschód a ul. Gdańską w Lęborku – zadanie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa ulicy klasy G na odcinku od węzła drogowego Lębork-Wschód do ulicy Gdańskiej w Lęborku długości ok. 690 m. Zgodnie z art. 103 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych dokumenty zawarte w PFU stanowią opis przedmiotu zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym pn. „Budowa bezpośredniego połączenia drogowego pomiędzy węzłem drogowym Lębork-Wschód a ul. Gdańską w Lęborku” wraz z załącznikami: •Tom I – Koncepcja programowa •Tom II – Warunki techniczna, uzgodnienia, opinie •Tom III – Geotechniczne warunki posadowienia •Tom IV – Mapa do celów projektowych oraz mapa kolejowa w skali 1:500 •Tom V – Wytyczne techniczne projektowania o realizacji inwestycji na drogach wojewódzkich w województwie pomorskim (wytyczne ZDW do projektowania) •Przedmiar. Koncepcja i przedmiary stanowią materiały informacyjne i Oferenci mogą z nich korzystać na własną odpowiedzialność z wyjątkiem prognozy ruchu zawartej w tomie I, która jest wiążąca i stanowi materiał wyjściowy do przeprowadzenia analizy akustycznej. W przypadku rozbieżności między informacjami zawartymi w PFU i wytycznymi jako nadrzędne należy przyjmować zapisy Wytycznych ZDW (wersja 3.31‎ wraz z załącznikami). Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 4. Charakterystyczne parametry określające zakres zamówienia: Należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać w imieniu Zamawiającego konieczne opinie i warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje (w tym decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych i decyzję o zgodzie wodno-prawnej) i zgody niezbędne dla wykonania Kontraktu zgodnie z Wymaganiami Zamawiającego i Warunkami Kontraktu, wykonać roboty budowlane i uzyskać decyzje o pozwoleniu na użytkowanie. Zmiany ilości lub parametrów, zawarte w opisie ogólnym Zamówienia, jakie mogą wystąpić w trakcie opracowania projektu oraz jakie wynikną z optymalizacji przyjętych rozwiązań, nie będą powodowały zmiany Zaakceptowanej Kwoty Kontraktowej oraz nie mogą wpłynąć na przedłużenie czasu ukończenia przedmiotu zamówienia. Roboty niezawarte w PFU będą uznane jako roboty dodatkowe lub zamienne. Nie ograniczając się do niżej wymienionych Robót, lecz zgodnie z wszystkimi innymi wymaganiami określonymi w PFU i wynikającymi z obowiązującego prawa, w ramach Zaakceptowanej Kwoty Kontraktowej należy zaprojektować i wykonać w szczególności następujące roboty: 4.1. Budowa drogi klasy G „Trasy Głównej” na odcinku od węzła Lębork-Wschód do ul. Gdańskiej w Lęborku. Szerokość pasów duchu należy przyjąć 3,5 m. 4.2. Rozbudowę skrzyżowania dróg: ul. Gdańskiej (drogi powiatowej nr DP 1329 G) oraz drogi gminnej ul. Wiejska na skrzyżowanie skanalizowane typu „rondo”. Nie narzuca się minimalnej długości drogi. 4.3. Przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z Trasą Główną. Nie narzuca się minimalnej długości drogi. 4.4. Budowę dróg innych niż Trasa Główna w tym zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości. Nie narzuca się minimalnej długości drogi. 4.5. Budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. 4.6. W przypadku skrzyżowania Trasy Głównej z linią kolejową – skrzyżowanie należy wykonać zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie. 4.7. Obiekty inżynierskie w ciągu Trasy Głównej : wiadukt drogowy nad koleją, most drogowy. 4.8. Budowę systemu odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, retencyjno-infiltracyjne, bloki rozsączające i inne. 4.9. Urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno–naprowadzającym, zieleń, ekrany przeciwolśnieniowe. 4.10. Infrastrukturę dla potrzeb obsługi drogi w tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi i inne, kanał technologiczny. 4.11. Przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia, sieci wodociągowych i sanitarnych, sieci gazowej, kanalizacji deszczowej i odprowadzającej ścieki, sieci melioracyjnych, urządzeń kolejowych i innych. 4.12. Rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych. 4.13. Oświetlenie drogowe. 4.14. Organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. 4.15. Nasadzenie roślinności ozdobnej oraz drzew i krzewów. 4.16. Oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego. 4.17. Po zakończeniu robót wykonać pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę. 4.18. Wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy. 4.19. Wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych. 4.20. Wszelkie Roboty wynikające z konieczności podłączenia skrzyżowania do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań. 4.21. Wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych. Szczegółowy opis zamówienia określa SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 756665-2023
Interne Kennung: RI.271.42.2023.R
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 71510000 Standortbegehung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa ulicy klasy G (zwanej dalej „Trasą Główną”) na odcinku od węzła drogowego Lębork-Wschód do ulicy Gdańskiej w Lęborku długości ok. 690 m. Zgodnie z art. 103 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych dokumenty zawarte w PFU stanowią opis przedmiotu zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (zwane dalej PFU) pn. „Budowa bezpośredniego połączenia drogowego pomiędzy węzłem drogowym Lębork-Wschód a ul. Gdańską w Lęborku” wraz z załącznikami: • Tom I – Koncepcja programowa • Tom II – Warunki techniczna, uzgodnienia, opinie • Tom III – Geotechniczne warunki posadowienia • Tom IV – Mapa do celów projektowych oraz mapa kolejowa w skali 1:500 • Tom V – Wytyczne techniczne projektowania o realizacji inwestycji na drogach wojewódzkich w województwie pomorskim (wytyczne ZDW do projektowania) • Przedmiar. 3.PFU stanowi materiały informacyjne i Oferenci mogą z nich korzystać na własną odpowiedzialność z wyjątkiem prognozy ruchu zawartej w tomie I, która jest wiążąca i stanowi materiał wyjściowy do przeprowadzenia analizy akustycznej oraz z wyjątkiem Wytycznych ZDW (wersja 3.31‎ wraz z załącznikami) Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 71510000 Standortbegehung