2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przetarg nieograniczony PN/30IT/04/2026/KPO na dostawę sprzętu informatycznego i rozbudowę systemów informatycznych dla Warszawskiego Szpital Południowego sp. z o.o. w ramach Projektu KPO D1.1.2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego i rozbudowa systemów informatycznych dla Warszawskiego Szpital Południowego sp. z o.o. w ramach Projektu KPO D1.1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje Rozbudowę środowiska serwerowo-macierzowego i sieciowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają odpowiednio dla danej części zamówienia Załączniki nr 8 – „Parametry techniczne przedmiotu zamówienia”. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności sprzedaż, dostawę oraz wniesienie sprzętu medycznego do pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego w Warszawskim Szpitalu Południowym, rozmieszczenie i montaż dostarczonych urządzeń w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, uruchomienie sprzętu oraz wykonanie przed odbiorem technicznym (dokonywanym przez osoby uprawnione) rozruchu, prób funkcjonalnych oraz testów sprawności urządzeń. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wykonanie rozruchu urządzenia przez autoryzowany serwis producenta, jeżeli jest to warunkiem koniecznym dla zachowania gwarancji. Przedmiot zamówienia obejmuje również dostarczenie kompletnej dokumentacji technicznej, instrukcji obsługi w języku polskim (w formie papierowej i/lub elektronicznej) oraz dokumentów gwarancyjnych, a także przeprowadzenie instruktażu stanowiskowego dla personelu wskazanego przez Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji urządzenia oraz zapewnienie świadczenia serwisu gwarancyjnego zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 281693-2026
Interne Kennung: PN/30IT/04/2026/KPO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podczas procedowania poprzedniego postępowania, Zamawiający podjął wszystkie czynności przewidziane w przepisach ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”) zmierzające do wyboru wykonawcy i udzielenia zamówienia czyli do osiągnięcia celu jakiemu służy prowadzenie postepowania. Niestety, w trakcie składania wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert przez Wykonawców, przedstawione argumenty nie zasługiwały na uwzględnienie przez Zamawiającego, a złożone wyjaśnienia skutkowały zmianą treści oferty, co zgodnie z treścią art. 223 ust. 1 ustawy Pzp jest niedopuszczalne. Kierując się doktryna i orzecznictwem, ale przede wszystkim przepisami prawa ustawy Pzp Zamawiający musiał podjąć decyzje o odrzuceniu ofert i unieważnieniu postepowania. Zamawiający wskazuje, że chce dokonać ponownej publikacji przedmiotowego postępowania, jednak mając na uwadze skuteczne przeprowadzenie i zminimalizowanie ryzyka niewykonania zamówienia w terminie niezbędne jest, w jego ocenie, skrócenie terminu składania ofert z 30 do 15 dni, co stoi w zgodzie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i jest ograniczony terminem rozliczenia do dnia 31 maja 2026 roku, który to termin wyraźnie został określony w §2 ust. 4 umowy nr KPOD.07.03-IP.10-0425/25/KPO/2186/2025/328 (dalej: „umowa KPO”). Mając na uwadze zachowanie wskazanego terminu, konieczność skrócenia terminu składania ofert jest jak najbardziej zasadna. Możliwość skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, uwzględniając przedstawiony stan faktyczny, wynika również z motywu 46 Dyrektywy 2014/24/UE gdzie wskazano, że: „Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać."
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 72263000 Software-Implementierung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30237280 Stromversorgungszubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Server, macierz, deduplikator, Switch, Firewall, NAC, Antywirus+EDR
Beschreibung: Server, macierz, deduplikator, Switch, Firewall, NAC, Antywirus+EDR
Interne Kennung: Rozbudowę środowiska serwerowo-macierzowego i sieciowego