511266-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Aufforstung – „Reconstrucția ecologică prin împădurire a perimetrului de ameliorare Orbeasca, din localitatea Orbeasca, județul Teleorman, cu o suprafață de 82,1025 ha”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Reconstrucția ecologică prin împădurire a perimetrului de ameliorare Orbeasca, din localitatea Orbeasca, județul Teleorman, cu o suprafață de 82,1025 ha”
Beschreibung: Obiectul contractului il constituie ,,Achiziționarea serviciilor de împădurire în vederea înființării obiectivului de investiții „Reconstrucția ecologică prin împădurire a perimetrului de ameliorare Orbeasca, din localitatea Orbeasca, județul Teleorman, cu o suprafață de 82,1025 ha” . Valoarea estimata achizitiei este 14.291.495,48 lei , din care valoarea lucrarilor de impadurire este de 13875238,48lei lei , iar valoarea organizarii de santier este 416.257,00 lei. Procedura de atribuire/achiziția va fi inițiată sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de asigurarea și aprobarea finanțării, din fondurile puse la dispoziție de către Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, conform art. 18 din Legea nr. 100/2010 privind împădurirea terenurilor degradate. În situația în care până la data de 30.06.2026 finanțarea nu este asigurată, în conformitate cu prevederile art. 212 alin (1) lit. c) teza 2 din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, devine imposibilă încheierea contractului de achiziție publică, astfel, Autoritatea Contractantă își rezervă dreptul de a anula procedura de atribuire.Ofertanții din cadrul acestei proceduri înțeleg că Autoritatea Contractantă nu poate fi considerată răspunzătoare pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire,indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractantă a fost notificată asupra existenței unui asemenea prejudiciu. Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă. Se va incheia un Contract de servicii privind execuţia obiectivului de investiţii - „Reconstrucția ecologică prin împădurire a perimetrului de ameliorare Orbeasca, din localitatea Orbeasca, județul Teleorman, cu o suprafață de 82,1025 ha”.Autoritatea va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatiilor suplimentare in a 15-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor :11
Interne Kennung: 2026-16431727
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1