See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa narzędzi chirurgicznych do zabiegów z wykorzystaniem robota Da Vinci oraz różnych wyrobów medycznych dla Copernicus PL Sp. z o.o.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi chirurgicznych do zabiegów z wykorzystaniem robota Da Vinci oraz różnych wyrobów medycznych. Przedmiot zamówienia składa się z 61 części. 2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia, szacunkowe ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ), mianowicie: 1) Zał. nr 1 – Formularz asortymentowo-cenowy, 2) Zał. nr 3 – Projekty umów. Załącznik nr 1 do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku nr 1 do SWZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określają projekty umów- załączniki nr 3 do SWZ, mianowicie: 1) Projekt umowy – sprzedaż – dot. części 1-19, 21, 23-51, 54-56, 58-61; 2) Projekt umowy – sprzedaż z użyczeniem - dot. części 20, 52, 53; 3) Projekt umowy – komis bez użyczenia - dot. części 22, 57. 4. Maksymalny termin dostawy zamówienia częściowego wynosi do 5 dni roboczych (z uwzględnieniem dalszych zapisów SWZ – termin dostawy stanowi kryterium oceny ofert). 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 6. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 7. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 8. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 9. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ustawy Pzp. 1Pozostałe informacje: O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania z powodu jednej z okoliczności wskazanych: - w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, które wystąpiły w odpowiednim okresie określonym w art. 111 ustawy Pzp, - w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, - w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (dalej: Rozporządzenie Rady UE). - w art. 1 ust. 1 rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień międzynarodowych ograniczającego dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031 (zwanej dalej: rozporządzenie 2025/1197). Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia Wykonawcy, czyli na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający nie wyznacza szczegółowych warunków dotyczących: zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, sytuacji ekonomicznej lub finansowej, zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych opisanych w § X ust. 2 SWZ. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków zgodnie z § VII SWZ. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium w odpowiedniej wysokości. Szczegóły, w tym kwoty wadium dla ofert całkowitych i ofert częściowych opisano w § XVI SWZ.
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi chirurgicznych do zabiegów z wykorzystaniem robota Da Vinci oraz różnych wyrobów medycznych. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia, szacunkowe ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ), mianowicie: Zał. nr 1 – Formularz asortymentowo-cenowy, Zał. nr 3 – Projekty umów.
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_1
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_2
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_3
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_4
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_5
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_6
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_7
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_8
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_9
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_10
Los: LOT-0011
Titel: Część nr 11
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_11
Los: LOT-0012
Titel: Część nr 12
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_12
Los: LOT-0013
Titel: Część nr 13
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_13
Los: LOT-0014
Titel: Część nr 14
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_14
Los: LOT-0015
Titel: Część nr 15
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_15
Los: LOT-0016
Titel: Część nr 16
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_16
Los: LOT-0017
Titel: Część nr 17
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_17
Los: LOT-0018
Titel: Część nr 18
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_18
Los: LOT-0019
Titel: Część nr 19
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_19
Los: LOT-0020
Titel: Część nr 20
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_20
Los: LOT-0021
Titel: Część nr 21
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_21
Los: LOT-0022
Titel: Część nr 22
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_22
Los: LOT-0023
Titel: Część nr 23
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_23
Los: LOT-0024
Titel: Część nr 24
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_24
Los: LOT-0025
Titel: Część nr 25
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_25
Los: LOT-0026
Titel: Część nr 26
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_26
Los: LOT-0027
Titel: Część nr 27
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_27
Los: LOT-0028
Titel: Część nr 28
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_28
Los: LOT-0029
Titel: Część nr 29
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_29
Los: LOT-0030
Titel: Część nr 30
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_30
Los: LOT-0031
Titel: Część nr 31
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_31
Los: LOT-0032
Titel: Część nr 32
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_32
Los: LOT-0033
Titel: Część nr 33
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_33
Los: LOT-0034
Titel: Część nr 34
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_34
Los: LOT-0035
Titel: Część nr 35
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_35
Los: LOT-0036
Titel: Część nr 36
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_36
Los: LOT-0037
Titel: Część nr 37
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_37
Los: LOT-0038
Titel: Część nr 38
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_38
Los: LOT-0039
Titel: Część nr 39
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_39
Los: LOT-0040
Titel: Część nr 40
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_40
Los: LOT-0041
Titel: Część nr 41
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_41
Los: LOT-0042
Titel: Część nr 42
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_42
Los: LOT-0043
Titel: Część nr 43
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_43
Los: LOT-0044
Titel: Część nr 44
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_44
Los: LOT-0045
Titel: Część nr 45
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_45
Los: LOT-0046
Titel: Część nr 46
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_46
Los: LOT-0047
Titel: Część nr 47
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_47
Los: LOT-0048
Titel: Część nr 48
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_48
Los: LOT-0049
Titel: Część nr 49
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_49
Los: LOT-0050
Titel: Część nr 50
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_50
Los: LOT-0051
Titel: Część nr 51
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_51
Los: LOT-0052
Titel: Część nr 52
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_52
Los: LOT-0053
Titel: Część nr 53
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_53
Los: LOT-0054
Titel: Część nr 54
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_54
Los: LOT-0055
Titel: Część nr 55
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_55
Los: LOT-0056
Titel: Część nr 56
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_56
Los: LOT-0057
Titel: Część nr 57
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_57
Los: LOT-0058
Titel: Część nr 58
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_58
Los: LOT-0059
Titel: Część nr 59
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_59
Los: LOT-0060
Titel: Część nr 60
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_60
Los: LOT-0061
Titel: Część nr 61
Interne Kennung: D10.251.58.N.2026_61
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: D10.251.58.N.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
Additional classification (cpv): 33169000 Surgical instruments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część nr 1
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_1
Lot: LOT-0002
Title: Część nr 2
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_2
Lot: LOT-0003
Title: Część nr 3
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_3
Lot: LOT-0004
Title: Część nr 4
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_4
Lot: LOT-0005
Title: Część nr 5
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_5
Lot: LOT-0006
Title: Część nr 6
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_6
Lot: LOT-0007
Title: Część nr 7
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_7
Lot: LOT-0008
Title: Część nr 8
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_8
Lot: LOT-0009
Title: Część nr 9
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_9
Lot: LOT-0010
Title: Część nr 10
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_10
Lot: LOT-0011
Title: Część nr 11
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_11
Lot: LOT-0012
Title: Część nr 12
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_12
Lot: LOT-0013
Title: Część nr 13
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_13
Lot: LOT-0014
Title: Część nr 14
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_14
Lot: LOT-0015
Title: Część nr 15
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_15
Lot: LOT-0016
Title: Część nr 16
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_16
Lot: LOT-0017
Title: Część nr 17
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_17
Lot: LOT-0018
Title: Część nr 18
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_18
Lot: LOT-0019
Title: Część nr 19
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_19
Lot: LOT-0020
Title: Część nr 20
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_20
Lot: LOT-0021
Title: Część nr 21
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_21
Lot: LOT-0022
Title: Część nr 22
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_22
Lot: LOT-0023
Title: Część nr 23
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_23
Lot: LOT-0024
Title: Część nr 24
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_24
Lot: LOT-0025
Title: Część nr 25
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_25
Lot: LOT-0026
Title: Część nr 26
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_26
Lot: LOT-0027
Title: Część nr 27
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_27
Lot: LOT-0028
Title: Część nr 28
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_28
Lot: LOT-0029
Title: Część nr 29
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_29
Lot: LOT-0030
Title: Część nr 30
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_30
Lot: LOT-0031
Title: Część nr 31
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_31
Lot: LOT-0032
Title: Część nr 32
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_32
Lot: LOT-0033
Title: Część nr 33
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_33
Lot: LOT-0034
Title: Część nr 34
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_34
Lot: LOT-0035
Title: Część nr 35
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_35
Lot: LOT-0036
Title: Część nr 36
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_36
Lot: LOT-0037
Title: Część nr 37
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_37
Lot: LOT-0038
Title: Część nr 38
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_38
Lot: LOT-0039
Title: Część nr 39
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_39
Lot: LOT-0040
Title: Część nr 40
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_40
Lot: LOT-0041
Title: Część nr 41
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_41
Lot: LOT-0042
Title: Część nr 42
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_42
Lot: LOT-0043
Title: Część nr 43
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_43
Lot: LOT-0044
Title: Część nr 44
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_44
Lot: LOT-0045
Title: Część nr 45
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_45
Lot: LOT-0046
Title: Część nr 46
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_46
Lot: LOT-0047
Title: Część nr 47
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_47
Lot: LOT-0048
Title: Część nr 48
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_48
Lot: LOT-0049
Title: Część nr 49
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_49
Lot: LOT-0050
Title: Część nr 50
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_50
Lot: LOT-0051
Title: Część nr 51
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_51
Lot: LOT-0052
Title: Część nr 52
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_52
Lot: LOT-0053
Title: Część nr 53
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_53
Lot: LOT-0054
Title: Część nr 54
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_54
Lot: LOT-0055
Title: Część nr 55
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_55
Lot: LOT-0056
Title: Część nr 56
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_56
Lot: LOT-0057
Title: Część nr 57
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_57
Lot: LOT-0058
Title: Część nr 58
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_58
Lot: LOT-0059
Title: Część nr 59
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_59
Lot: LOT-0060
Title: Część nr 60
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_60
Lot: LOT-0061
Title: Część nr 61
Internal identifier: D10.251.58.N.2026_61