511529-2026 - Ergebnis
Rumänien – Straßenarbeiten – Lucrari de intretinere multianuala vara a retelei de drumuri judetene din judetul Tulcea, zona Est, in perioada 2024-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrari de intretinere multianuala vara a retelei de drumuri judetene din judetul Tulcea, zona Est, in perioada 2024-2027
Beschreibung: Efectuarea lucrărilor de întreţinere curentă a carosabilului şi zonei drumurilor judeţene pe timp de vară prin execuţia de lucrări de reparare sectorială a carosabilului, asigurarea esteticii rutiere prin execuţia de lucrări de cosire, văruire şi corectare a plantaţiei, curăţirea şanţurilor şi menţinerea semnalizării orizontale şi verticale şi efectuarea de către personalul executantului a tuturor lucrarilor şi activităţilor prevăzute în NORMATIVUL 505-2007, PRIVIND ACTIVITATEA DISTRICTULUI DE DRUMURI - Ediţia 2007, în vederea asigurării viabilităţii şi pentru desfăşurarea circulaţiei rutiere în condiţii de siguranţă pe reţeaua rutieră de drumuri judeţene aflate în administrarea Consiliului Judeţean Tulcea. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 21 zile. În masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari cu 13 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4321607_2023_PAAPD1437151
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Conform specificatiilor caietului de sarcini. Lucrarile ce se vor executa vor asigura: 1.Revizia drumurilor care are ca scop cunoaşterea în orice moment de către personalul districtelor de drumuri a stării tehnice a drumurilor, a lucrărilor de artă şi a construcţiilor anexe de pe drumurile din administrare şi luarea din timp a măsurilor necesare desfăşurării circulaţiei rutiere în condiţii de siguranţă precum şi menţinerea permanentă a drumurilor în stare de viabilitate. Reviziile constau în: - identificarea, notarea în procesul verbal de revizie şi informarea achizitorului asupra necesarului de lucrări de întreţinere a plantaţiei, parapetului de protecţie, sanţurilor, lucrărilor de artă, semnalizării verticale şi orizontale preluate în întreţinere pe fiecare drum judeţean; - completarea imediată a semnalizării verticale lipsă sau deteriorate şi sesizarea organelor competente din zona asupra furturilor constatate; - supravegeherea transporturilor cu tonaje şi gabarite depăşite şi informarea administratorului drumurilor cu privire la tipul de transport şi traseele pe care se efectuează acest tip de transporturi; - la constatarea executarii lucrarilor pentru amplasarea de construcţii, reţele de utilităţi, panouri publicitare, amenajare sau construirea intersecţiilor drumurilor laterale cu drumurile judeţene,etc., vor verifica detinerea de catre executant a autorizaţiilor de construire sau a acordurilor de principiu, iar in cazul lipsei acestora, vor dispune incetarea lucrarilor si vor anunta in scris administratorul drumului. 2. - Întreţinerea drumurilor pe timp de vară. 3.- Asigurarea funcţionalităţii districtelor de drumuri. 4. – Întreţinerea dotărilor reţelei de drumuri judeţene
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45221100 Bauarbeiten für Brücken