2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa urządzeń medycznych wraz z pracami budowlanymi na potrzeby Pracowni Angiografii i Hemodynamiki SP ZOZ Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zdania pn.: „Dostawa urządzeń medycznych wraz z pracami budowlanymi na potrzeby Pracowni Angiografii i Hemodynamiki SP ZOZ Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi”. Zadanie realizowane w ramach Projektu pn. „Rozwój i modernizacja infrastruktury Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jako OK III w ramach KSK, w celu poprawy dostępności i jakości opieki kardiologicznej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności - Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D1.1.1 Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych w obszarze kardiologii ośrodków zakwalifikowanych do OK II oraz OK III (KPOD.07.02-IP.10-0372/25). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, szczegóły realizacji zawarte są Opisie Przedmiotu Zamówienia – Parametry Techniczne (dalej zwany „OPZ), który składa się z części: a) Parametry techniczne / szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - Echokardiograf 2 - 1 szt. b) Parametry techniczne / szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - Angiograf - 1 szt. c) OPZ - Wykonanie adaptacji pomieszczeń Pracowni Angiografii i Hemodynamiki 3.Miejscem wykonania Zamówienia jest: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251, 92-213 Łódź, bud. A-1. 4. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV: 33100000 - 1 Urządzenia medyczne 33190000 - 8 Różne urządzenia i produkty medyczne 33111720 - 4 Urządzenia do angiografii 33112340 - 3 Echokardiografy 45000000 - 0 Roboty budowlane 45300000 - 0 Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - 1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych. 4. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi dostawa do siedziby Zamawiającego nowego, nie powystawowego urządzenia oraz wykonanie prac budowlanych. Wykonawca ma obowiązek zapoznać się z procedurą P-310 Zasady postępowania Wykonawcy i Podwykonawcy na ternie i obiektach należących do CSK UM w Łodzi. 5. Dostarczony sprzęt musi spełniać następujące warunki: a) musi być fabrycznie nowy, niepowystawowy i wolny od obciążeń prawami osób trzecich, b) posiadać okres gwarancji nie krótszy aniżeli określony dla poszczególnych urządzeń, sprzętu, oprogramowania w załączniku Nr 2 do SWZ, c) oferowane urządzenia w dniu składania ofert nie mogą być przeznaczone przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży, d) wszystkie dostarczone urządzenia muszą, pochodzić z legalnego źródła, być objęte pakietem usług gwarancyjnych zawartych w cenie urządzenia. - pełen opis w swz. 6. UWAGA: Ilekroć w dokumentacji, wskazano markę lub pochodzenie produktu lub urządzenia, należy przyjąć, że za każdą nazwą jest umieszczone słowo „lub równoważne”, tzn. że wbudowane materiały, urządzenia itp. będą posiadały (charakteryzowały się) wszystkimi parametrami nie gorszymi niż opisane w niniejszej dokumentacji, dla danej pozycji. Opisując natomiast przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp Zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 7. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazane są konkretne rozwiązania techniczne, dopuszcza się stosowanie rozwiązań równoważnych, co do ich cech i parametrów – określonych dla danej pozycji przedmiotu zamówienia, a wszystkie ewentualne nazwy firmowe urządzeń i wyrobów użyte w opisie przedmiotu zamówienia powinny być traktowane jako definicje standardowe, a nie konkretne nazwy firmowe urządzeń, wyrobów zastosowanych w niniejszej dokumentacji. Obowiązek udowodnienia równoważności leży po stronie Wykonawcy. 8. Zamawiający stawia wymóg, o którym mowa w art. 95 ust. 1 Ustawy, to jest zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę w zakresie realizacji prac budowlanych - dokładne informacje zawarto w swz. 9. W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że brak jest możliwości podzielenia zamówienia na części. Podział zamówienia powodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia lub też wymagał nadmiernego jednoczesnego zaangażowania zasobów ludzkich do skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu jego wykonaniu -dokładne uzasadnienie w swz. 10. Zakres prac budowlanych został zawarty w OPZ - Wykonanie adaptacji pomieszczeń umożliwiających uruchomienie Pracowni Angiografii i Hemodynamiki 11. Zamówienie będzie realizowane w okresie do 20.05.2026 r. 12. Zakres i warunki zmian zawarto we wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 805423-2025
Interne Kennung: ZP/143/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skraca termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w związku z faktem iż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione – zastosowanie ma art. 138 ust. 2 pkt 2) – zapewnienie leczenia jak i kontynuacji leczenia pacjentów, realizacja świadczeń zdrowotnych. Konieczność powyższa wynika z faktu wysokich kosztów eksploatacji obecnego aparatu w tym zbliżającego się przeglądu technicznego oraz częstych awarii utrudniających pracę i mogących prowadzić do przestojów w wykonywaniu Badań. Zapewnienie szybkiej i dokładnej diagnostyki obrazowej przy zabiegach operacyjnych w przypadku pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby pozwala na wdrożenie najskuteczniejszej terapii i w sposób znaczący zwiększa szanse powrotu do zdrowia.
Zentrale Elemente des Verfahrens: nd
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33111720 Angiografie-Ausrüstung, 33112340 Echokardiografen, 45000000 Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001