See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wyrobów medycznych jednorazowych na potrzeby Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o .o. – część 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyrobów medycznych jednorazowych wyrobów medycznych na potrzeby Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia podzielono na 31 części/pakietów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. Oferowany przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, dopuszczony do obrotu, wolny od wad fizycznych i prawnych oraz spełniać wymagania określone przez Zamawiającego. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia określił szczegółowo asortyment opisany w załączniku nr 2, zgodnie ze swoimi potrzebami, dopuszcza także możliwość złożenia ofert równoważnych o parametrach nie gorszych, niż określone przez zamawiającego, jeśli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. Przez rozwiązania równoważne zamawiający rozumie takie, które co najmniej spełniają wymagania określone w specyfikacji warunków zamówienia oraz charakteryzują się parametrami technicznymi, jakościowymi i użytkowymi nie gorszymi niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który zaoferuje rozwiązania równoważne opisanym przez zamawiającego, jest obowiązany dołączyć do oferty zestawienie wszystkich zaoferowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w dokumentacji przetargowej, wskazując nazwę i pozycję opisu przedmiotu zamówienia, których to dotyczy. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie oferty mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że zaoferowany przez niego przedmiot zamówienia jest równoważny w stosunku do opisanych przez Zamawiającego w OPZ poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę; Wszystkie użyte w SWZ nazwy własne służą jedynie do określenia parametrów technicznych, wymiarów lub kompatybilności przedmiotu zamówienia, a nie są wskazaniem na producenta. Użyte wszelkie nazwy w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający traktuje jako informację uszczegółowiającą, która została użyta wyłącznie w celu dookreślenia potrzeb Zamawiającego. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod względem metodologii postępowania, zakresu, funkcjonalności, możliwości zastosowania, przechowywania, działania i innych cech opisanych w normach. Biorąc pod uwagę powyższe zamawiający wskazuje, że we wszystkich miejscach w opisie przedmiotu zamówienia, gdzie dokonano opisu poprzez wskazanie na konkretne normy dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym, i jednocześnie w każdym miejscu Zamawiający wprowadza określenie "lub równoważne" (podstawa prawna art. 42 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE). Oferowany produkt musi spełniać wszystkie zasady i tryb dopuszczenia do obrotu wyrobów medycznych z uwzględnieniem w szczególności wymagań dotyczących jakości, skuteczności i bezpieczeństwa ich stosowania zgodnie z: 1)Ustawą o wyrobach medycznych tj. z dnia 07.04.2022 r. (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1620); 2)Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie klasyfikowania wyrobów medycznych (Dz. U. z 2010 r. nr 215 poz. 1416); 3)Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur zgodności wyrobów medycznych z dnia 17 lutego 2016 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 211). 4)W przypadku wyrobów medycznych wprowadzanych do obrotu po raz pierwszy po dniu 26 maja 2021 r. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, aby wyroby medyczne posiadały oznaczenia i informacje zgodnie z Rozporządzeniem MDR (UE) 2017/745 (wyroby medyczne) i IVDR (UE) 2017/746 (diagnostyka in vitro). Szczegółowe warunki realizacji i odbioru przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ. Dostawy będą się odbywać transportem na koszt Wykonawcy wg zasad ustalonych w umowie i formularzu asortymentowo – cenowym. Zamawiający zastrzega sobie prawo wnioskować do Wykonawcy o dostarczenie poświadczenia o prawidłowych warunkach transportu oferowanych produktów zgodnie z wymogami producenta. Wykonawca zobowiązany jest do 48h od wezwania przez zamawiającego przedstawić stosowne dokumenty potwierdzające prawidłowe przechowywanie wyrobów medycznych podczas transportu. W przypadku wykonania zamówienia w części dotyczącej transportu przy użyciu podwykonawcy, Wykonawca odpowiada za działania, uchybienia i zaniedbania podwykonawcy tak, jak za własne działania, uchybienia i zaniedbania w tym za przestrzeganie przez podwykonawcę wg zasad ustalonych w umowie. Realizacja zamówień musi odbywać się w pełnych, oryginalnych opakowaniach. Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć towar zgodnie z zamówieniem (ilościowo i jakościowo), w opakowaniach gwarantujących bezpieczny transport i magazynowanie. Każdy z wykonawców może złożyć jedną ofertę. Oferta musi być kompletna w przeciwnym wypadku zostanie odrzucona. Okres przydatności do użycia dostarczanych wyrobów medycznych wynosi minimum 12 miesięcy licząc od dnia dostawy. Główne miejsce realizacji: Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich Sp. z o. o. ul. 1-go Maja 9, 41 – 100 Siemianowice Śląskie. Komunikacja w Postępowaniu, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wyłącznie za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
Vorherige Bekanntmachung: 274477-2026
Interne Kennung: SZM/DZ/PN/340/12/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1-Taśma beznapięciowa
Beschreibung: Taśma beznapięciowa
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2-Ewakuator laparoskopowy
Beschreibung: Ewakuator laparoskopowy
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3-Elektrody monopolarne, bierne, pincety i adapter do diatermii
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4-Paski do glukometru
Beschreibung: Paski do glukometru
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5-Polipropylenowa siatka płaska
Beschreibung: Polipropylenowa siatka płaska
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6-Folia operacyjna „JOBAN”
Beschreibung: Folia operacyjna „JOBAN”
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7-Filtr do ssaków firmy MEDELA
Beschreibung: Filtr do ssaków firmy MEDELA
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8-Jednorazowe szczotki do mycia rąk
Beschreibung: Jednorazowe szczotki do mycia rąk
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9-Zgłębniki żołądkowe i dreny brzuszne
Beschreibung: Zgłębniki żołądkowe i dreny brzuszne
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10-Jednorazowe wkłady workowe
Beschreibung: Jednorazowe wkłady workowe
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11-Sprzęt j. u. dla OIOM
Beschreibung: Sprzęt j. u. dla OIOM
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 12-Cewniki do odsysania i adaptery
Beschreibung: Cewniki do odsysania i adaptery
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet nr 13-Zestawy do kontrolowanej zbiórki luźnego stolca i Zestawy do diureza godzinowa
Beschreibung: Zestawy do kontrolowanej zbiórki luźnego stolca i Zestawy do diureza godzinowa
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet nr 14-Opaska, przylepiec, uchwyt do rurek
Beschreibung: Opaska, przylepiec, uchwyt do rurek.
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet nr 15-Kaniula do wlewów dożylnych, kaniula dotętnicza, bezpieczne igły iniekcyjne i stazy
Beschreibung: Kaniula do wlewów dożylnych, kaniula dotętnicza, bezpieczne igły iniekcyjne i stazy
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet nr 16-Zestawy do wkłuć dwu światłowodowy, trzy światłowodowy, cztero światłowodowy oraz Zestaw do wkłucia centralnego z pięcioświatłowym cewnikiem
Beschreibung: Zestawy do wkłuć dwu światłowodowy, trzy światłowodowy, cztero światłowodowy oraz Zestaw do wkłucia centralnego z pięcioświatłowym cewnikiem
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet nr 17-Igła do Stymulatora nerwów obwodowych STIMUPLEX HNS 12 i Jednorazowa kaniula do leczenia neurologicznego
Beschreibung: Igła do Stymulatora nerwów obwodowych STIMUPLEX HNS 12 i Jednorazowa kaniula do leczenia neurologicznego
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet nr 18-Kompletny zestaw do opaskowania żylaków przełyku i szczotki do czyszczenia kanałów endoskopu
Beschreibung: Kompletny zestaw do opaskowania żylaków przełyku i szczotki do czyszczenia kanałów endoskopu
Los: LOT-0019
Titel: Pakiet nr 19-Sprzęt endoskopowy
Beschreibung: Sprzęt endoskopowy
Los: LOT-0020
Titel: Pakiet nr 20-Czujnik do pomiaru rzutu serca
Beschreibung: Czujnik do pomiaru rzutu serca
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet nr 21-Rekojeść do laryngoskopu
Beschreibung: Rekojeść do laryngoskopu
Los: LOT-0022
Titel: Pakiet nr 22-Zestawy i inne zestawy opatrunkowe do procedur medycznych
Beschreibung: Zestawy i inne zestawy opatrunkowe do procedur medycznych
Los: LOT-0023
Titel: Pakiet nr 23-Części zamienne do wstrzykiwacza Bracco Imaging
Beschreibung: Części zamienne do wstrzykiwacza Bracco Imaging
Los: LOT-0024
Titel: Pakiet nr 24-Cewnik dotętniczy wprowadzany metodą Seldingera
Beschreibung: Cewnik dotętniczy wprowadzany metodą Seldingera
Los: LOT-0025
Titel: Pakiet nr 25-Pojemniki na zużyte igły oraz kieliszki jednorazowe do podawania leków
Beschreibung: Pojemniki na zużyte igły oraz kieliszki jednorazowe do podawania leków
Los: LOT-0026
Titel: Pakiet nr 26-Pojemniki na zużyte igły biopsyjne
Beschreibung: Pojemniki na zużyte igły biopsyjne
Los: LOT-0027
Titel: Pakiet nr 27-Pokrowce na zwłoki
Beschreibung: Pokrowce na zwłoki
Los: LOT-0028
Titel: Pakiet nr 28-Stetoskopy internistyczne
Beschreibung: Stetoskopy internistyczne
Los: LOT-0030
Titel: Pakiet nr 29-Papier do EKG
Beschreibung: Papier do EKG
Los: LOT-0031
Titel: Pakiet nr 30-Kołderki grzewcze
Beschreibung: Kołderki grzewcze
Los: LOT-0032
Titel: Pakiet nr 31-Termometry lekarskie i ciśnieniomierze elektryczne
Beschreibung: Termometry lekarskie i ciśnieniomierze elektryczne