See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Steriloinnin tarvikkeet
Beschreibung: Servica Oy kilpailuttaa tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti Steriloinnin tarvikkeet itselleen, Pohjois-Karjalan hyvinvointialueelle, Pohjois-Savon hyvinvointialueelle ja Etelä-Savon hyvinvointialueelle. Tässä hankinnassa mukana olevista osapuolista käytetään jäljempänä lyhennettä "Tilaaja". Tarkemmat tiedot tarjouspyynnön liitteessä Sopimusluonnos. Hankinnan tavoitteena on kilpailutuksen avulla saada valikoimaan tarkoitukseen sopivat ja laadukkaat tuotteet. Tavoitteena on myös, että tuotteiden toimitusvarmuus on hyvä ja tuotteita on saatavilla, kun niitä tarvitaan.
Interne Kennung: 231_000672
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: IMUPAPERIT
Los: LOT-0002
Titel: STERILOINTIKÄÄREET
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0002
Los: LOT-0003
Titel: STERILOINTIYHDISTELMÄKÄÄREET
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0003
Los: LOT-0004
Titel: NDIKAATTORITEIPIT
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0004
Los: LOT-0005
Titel: SAUMATTU SYNTEETTINEN/SYNTEETTINEN YHDISTELMÄKÄÄREET
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0005
Los: LOT-0006
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0006
Los: LOT-0007
Titel: STERILOINTILETKUT, STERILOINTIPUSSIT JA SAUMATESTIT
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0007
Los: LOT-0008
Titel: STERILOINTILETKUT TYVEK
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0008
Los: LOT-0009
Titel: STER. PUSSI KUITUKANGAS
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0009
Los: LOT-0010
Titel: SYNTEETTISET LAMINAATTISTERILOINTIPUSSIT JA SYNTEETTISET LAMINAATTISTERILOINTILETKUTHÖYRY- JA PLASMASTERILOINTIIN
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0010
Los: LOT-0011
Titel: BIOLOGINEN INDIKAATTORI
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0011
Los: LOT-0012
Titel: KEMIALLINEN INDIKAATTORI
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0012
Los: LOT-0013
Titel: HÖYRYAUTOKLAAVIN TYHJIÖTESTIPAKKAUS KK
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0013
Los: LOT-0014
Titel: VÄLINEHUOLLON OMAVALVONTA TUOTTEET
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0014
Los: LOT-0015
Titel: KÄRKISUOJAT
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0015
Los: LOT-0016
Titel: STERILONTIKONTAINERIT
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0016
Los: LOT-0017
Titel: STERILONTIKONTAINERIN SINETIT JA SUODATTIMET, STERILOINTIKORINMATTO
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0017
Los: LOT-0018
Titel: INSTRUMENTTIÖLJY
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0018
Los: LOT-0019
Titel: TARRAT- JA MERKINTÄLAPUT
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0019
Los: LOT-0020
Titel: MERKINTÄKYNÄ
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0020
Los: LOT-0021
Titel: STERILOINTIKASETTI MATALALÄMPÖ JA TARVIKE
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0021
Los: LOT-0022
Titel: KÄYTETYJEN INSTRUMENTTIEN ESIKÄSITTELY JA KULJETUSPUSSI
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0022
Los: LOT-0023
Titel: KUUMASAUMAAJAN VÄRINAUHAT
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0023
Los: LOT-0024
Titel: VÄLINEIDEN KULJETUSLAATIKOT
Interne Kennung: 2026-053738-LOT-0024