See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Voorkeursrecht en schadeloosstellingen
Beschreibung: De Aanbestedende Dienst beschikt over diverse grondbeleidsinstrumenten om haar ruimtelijke en maatschappelijke opgaven te realiseren. Binnen het stelsel van de Omgevingswet spelen het voorkeursrecht en het vaststellen van deskundige schadeloosstellingen een belangrijke rol bij een zorgvuldig en doelgericht verwervingsproces. De inzet van deze instrumenten vraagt om specialistische juridische, economische en taxatie technische kennis. Het team Verwerving, voorkeursrecht en onteigening van de Aanbestedende Dienst beschikt over kennis van de instrumenten, maar heeft behoefte aan aanvullende specialistische ondersteuning om deze instrumenten juist en efficiënt in te zetten. Daarom wenst de Aanbestedende Dienst deskundige marktpartijen te contracteren voor: Integrale of gedeeltelijke ondersteuning bij het toepassen van het voorkeursrecht. Het uitvoeren of toetsen van deskundige schadeloosstellingen. Advies op onderdelen van de processen rondom verwerving, taxatie of schadevaststelling.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Voorkeursrecht
Beschreibung: De Aanbestedende Dienst maakt gebruik van het voorkeursrecht wanneer zij regie wil voeren op de grondmarkt ter ondersteuning van gewenste ruimtelijke ontwikkelingen. Door het vestigen van een voorkeursrecht verkrijgt de Aanbestedende Dienst het eerste recht van koop op onroerende zaken binnen een aangewezen gebied. Het voorkeursrecht wordt ingezet om: Strategische verwerving van gronden te ondersteunen die noodzakelijk zijn voor gemeentelijke ontwikkelingsopgaven zoals woningbouw, herstructurering, duurzame energie of openbare voorzieningen. Ongewenste transacties, speculaties en versnippering van eigendom te voorkomen, zodat planvorming en realisatie uitvoerbaar blijven. Continuïteit en stabiliteit in gebiedsontwikkelingen te borgen.
Los: LOT-0002
Titel: Schadeloosstellingen
Beschreibung: Wanneer minnelijke verwerving niet slaagt en de Aanbestedende Dienst het instrument van onteigening of huurbeëindiging moet inzetten, is zij wettelijk verplicht een volledige en objectieve schadeloosstelling te bieden. Dit omvat zowel de waarde van de onroerende zaak als bijkomende schade, zoals inkomensschade, bedrijfsverplaatsing, inkomstenderving en andere vermogensschades. Schadeloosstellingen zijn noodzakelijk om: Rechtmatig en zorgvuldig te handelen binnen de wettelijke kaders. Transparante en verdedigbare waarderingen te kunnen overleggen richting eigenaar, huurder of rechter. Complexe taxatie- en schadeposten deskundig te kunnen inschatten. Vertraging en juridische procedures te beperken door tijdig en juist te waarderen.