2. Verfahren
Verfahren
Titel: Publicatie vrijwillige transparantie vooraf Locatiecoördinator Skaeve Huse Malberg Maastricht
Beschreibung: Maastricht heeft een aantal inwoners met een bijzondere leefwijze en een verleden van multi-problematiek op psychosociaal maatschappelijk gebied. Het gaat om mensen die vaak jarenlang begeleiding of hulp hebben gehad vanwege psychiatrische problematiek, verslaving en/of agressie, maar die het niet lukt om in een gewone woonwijk of een beschermd thuis voorziening te wonen en zich aan te passen aan de geldende normen en regels. Ze beschikken over onvoldoende sociale (woon)vaardigheden waardoor zij met regelmaat woonoverlast veroorzaken, waar zowel zijzelf als de omgeving last van hebben. Als ze met of te midden van andere mensen wonen, veroorzaken ze voortdurend – niet uit onwil maar uit onkunde – overlast: geluidsoverlast, vervuiling, ruzie. Zij zijn nog wel in staat om zelfstandig een huishouden te voeren, al dan niet met begeleiding op afstand. Voor deze doelgroep is aan de Toustruwe in Malberg een woonvoorziening gecreëerd waar zij zichzelf kunnen en mogen zijn en waarbij eventuele overlast die zij veroorzaken tot een minimum beperkt wordt. De (woon-) maatschappelijke begeleiding voor deze doelgroep is anders dan de reguliere begeleiding van mensen met psychische problematiek of verslavingsproblematiek. Het vergt een andere benadering van professionals binnen het sociaal domein. Essentieel in de begeleiding is een integrale samenwerking op de gebieden zorg, leefbaarheid en veiligheid. Deze begeleiding wordt vormgegeven door Gemeente (locatie-coördinator, wijkbeheer en veilige woonomgeving), zorgmedewerkers (GGZ-zorg), handhaving (leefbaarheid), politie (veiligheid) en woningcorporatie (verhuur en beheer). Woningcorporatie Servatius heeft zich bereid verklaard om acht woonunits beschikbaar te stellen om begeleiding en ondersteuning mogelijk te maken. Met de bewoners worden een tijdelijke huurovereenkomst en een begeleidingsovereenkomst gesloten. Servatius stelt de woonruimte aan een bewoner ter beschikking, maar uitsluitend om de door de zorgaanbieder aan bewoner geboden begeleiding mogelijk te maken. De huurovereenkomst en de begeleidingsovereenkomst zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dit betekent dat deze huurovereenkomst eindigt wanneer de begeleidingsovereenkomst eindigt.
Interne Kennung: TI-2025-0284
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98341100 Verwaltung von Unterkünften, 98341140 Hausmeisterdienste
5. Los
Los: LOT-0000