511953-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Spektrometer – Sistem RAMAN portabil
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sistem RAMAN portabil
Beschreibung: În cadrul proiectului ,,Centrul de Excelență Digitală pentru Patrimoniul Cultural: Inovare în Digitizare și Exploatare Digitală prin Tehnologii de Vârf”, contract nr. 3CoEx / 2026 , se urmăreşte achiziţionarea unui Spectrometru RAMAN portabil, cu unda laser de 785nm, cu accesorii, în vederea îndeplinirii obiectivelor proiectului, prin aplicarea metodelor avansate de analiză a pieselor de patrimoniu mobil și imobil. Acest spectrometru constituie un ansamblu funcțional unitar format din: - spectrometru RAMAN portabil; - accesorii: microscop cu diferite obiective optice, suport tripod, geanta de transport, laptop. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP https://e-licitatie.ro/pub
Interne Kennung: 13221445_2026_PAAPD1631699
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38433000 Spektrometer
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51430000 Installation von labortechnischen Anlagen, 80510000 Spezialausbildung