511974-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Röntgengeräten – Servicii de verificare,intretinere si reparare aparatura si echipamente medicale de radiologie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de verificare,intretinere si reparare aparatura si echipamente medicale de radiologie
Beschreibung: Procedura presupune achizitia de servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale de DE RADIOLOGIE,la nivelul SJUBuzau.Serviciul implica operatiuni de interventie asupra aparaturii medicale ce vor fi efectuate periodic functie de necesitati in vederea verificarii acesteia pentru functionarea in parametrii .Se vor efectua revizii si interventii de intretinere in vederea evitarii pe cat posibil a caderilor accidentale.Atunci cand este cazul se va interveni asupra aparaturii medicale in vederea repararii acesteia.Procedura a fost impartita pe un numar de 15 loturi corespunzator caracteristicilor functionale a acesteia,gama de investigatii clinice ,tipul aparatelor sau modelul acestora dupa caz, astfel cum au fost acestea descrise de producator in cartea tehnica. -Nr.zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a oferteloe /candidaturilor-18 -Autoritatea contractanta va rasounde in mod consolidat,clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi fata de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 40557502026-6
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421200 Reparatur und Wartung von Röntgengeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Instalatie de tomografie computerizata tip CT- AQUILION LIGHTNING
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -Instalatie radiologica tip CT-AQUILION LIGHTING Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Instalatie de angiografie tip ALLURA Xper FD 20
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -Instalatie de angiografie tip ALLURA Xper FD 20 Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: -Instalatie fixa de RX-diagnostic tip Opera T90 cex
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale --Instalatie fixa de RX-diagnostic tip Opera T90 cex Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -Instalatie fixa de RX-diagnostic tip GC 70
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale --Instalatie fixa de RX-diagnostic tip GC 70 Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: -Instalatie fixa de Osteodensitometrie tip Horizon Wi
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale --Instalatie fixa de Osteodensitometrie tip Horizon Wi Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: -Instalatie fixa de Osteodensitometrie tip Primus
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -Instalatie fixa de Osteodensitometrie tip Primus Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: -Instalatie fixa de RX-diagnostic tip LUMINOS DRF
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -Instalatie fixa de RX-diagnostic tip LUMINOS DRF Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: -Instalatie fixa de RX-diagnostic tip MULTIX IMPACT
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -I-Instalatie fixa de RX-diagnostic tip MULTIX IMPACT Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: -Instalatie fixa de RX-diagnostic tip Odelca Temco GRX-03
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -Instalatie fixa de RX-diagnostic tip Odelca Temco GRX-03 Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: -Instalatie RX-diagnostic mobila OPTIMA XR 220 AMX
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -Instalatie RX-diagnostic mobila OPTIMA XR 220 AMX Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: -Instalatie RX-diagnostic mobila OPTIMA XR 240 AMX
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -Instalatie RX-diagnostic mobila OPTIMA XR 240 AMX Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: -Instalatie RX-diagnostic mobila GM 85
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale --Instalatie RX-diagnostic mobila GM 85 Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: -Instalatie RX-diagnostic mobila cu brat C TIP BRIVO OEC 785
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale --Instalatie RX-diagnostic mobila cu brat C TIP BRIVO OEC 785 Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: -Injectomat Medrad tip Salient
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale -Injectomat Medrad tip Salient Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: -Injectomat Medrad tip Stellant
Beschreibung: Servicii de verificare,intretinere si reparare a aparaturii si echipamentelor medicale --Injectomat Medrad tip Stellant Conform caietului de sarcini si ANEXA NR1
Interne Kennung: 15