See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru privind achizitia publica de Medicamente, Materiale sanitare si Lapte praf
Beschreibung: Acord cadru privind achizitia publica de Medicamente, Materiale sanitare si Lapte praf, conform cerintelor din caietul de sarcini. Valoarea estimata totala a procedurii in lei fara TVA este de 1.964.583,99 lei. Lotul nr. 1 MEDICAMENTE, 766 itemi identificat in caietul de sarcini Valoare AC min. 8.315,48 lei fara TVA – max. 1.622.129,75 lei fara TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 8.315,48 lei fara TVA - max. 407.512,38 lei fara TVA Lotul nr. 2 MATERIALE SANITARE, 96 itemi identificati in caietul de sarcini Valoare AC min. 2.050,79 lei fara TVA – max. 303.259,84 lei fara TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 2.050,79 lei fara TVA - max. 75.884,96 lei fara TVA Lotul nr. 3 LAPTE PRAF PENTRU SUGARI, 6 itemi identificati in caietul de sarcini Valoare AC min. 390,60 lei fara TVA – max. 39.194,40 lei fara TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 390,60 lei fara TVA - max. 12.790,60 lei fara TVA Cantitatile de produse sunt cele specificate in caietul de sarcini. Produsele se vor livra cu caracteristicile și în condițiile solicitate în caietul de sarcini. Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru este de 14 luni de la data perfectarii acestuia. Pe parcursul desfasurarii acordului cadru se vor incheia 4 contracte subsecvente. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 17095927_2026_PAAPD1604566
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Medicamente
Beschreibung: MEDICAMENTE, 766 itemi identificati in caietul de sarcini. Valoare AC min. 8.315,48 lei fara TVA – max. 1.622.129,75 lei fara TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 8.315,48 lei fara TVA - max. 407.512,38 lei fara TVA Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru este de 24 luni, calculate de la data perfectarii acestuia. Pe parcursul desfasurarii acordului cadru se vor incheia 4 contracte subsecvente.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Consumabile medicale
Beschreibung: Materiale sanitare, 96 itemi identificati in caietul de sarcini. Valoare AC min. 2.050,79 lei fara TVA – max. 303.259,84 lei fara TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 2.050,79 lei fara TVA - max. 75.884,96 lei fara TVA Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru este de 24 luni, calculate de la data perfectarii acestuia. Pe parcursul desfasurarii acordului cadru se vor incheia 4 contracte subsecvente.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0003
Titel: Lapte praf pentru sugari
Beschreibung: LAPTE PRAF PENTRU SUGARI, 6 itemi identificati in caietul de sarcini Valoare AC min. 390,60 lei fara TVA – max. 39.194,40 lei fara TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent min. 390,60 lei fara TVA - max. 12.790,60 lei fara TVA Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru este de 24 luni, calculate de la data perfectarii acestuia. Pe parcursul desfasurarii acordului cadru se vor incheia 4 contracte subsecvente.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15511700 Milchpulver