See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrări de întretinere curentă pe timp de vară și iarnă a drumurilor județene din administrarea Consiliului Județean Brașov
Beschreibung: Obiectul procedurii de achizitie este atribuirea acordurilor-cadru pentru ,,Lucrări de întretinere curentă pe timp de vară și iarnă a drumurilor județene din administrarea Consiliului Județean Brașov”, pe 3 loturi : Lot 1 Brașov, Lot 2 Făgăraș și Lot 3 Rupea. Cantitatile estimate minime si maxime aferente unui contract subsecvent, respectiv cantitatile estimate minime si maxime aferente acordului cadru, pentru fiecare lot in parte, se regasesc in anexele la caietul de sarcini. Acordul-cadru pentru fiecare lot se va incheia cu ofertantii clasati pe primele trei locuri in urma aplicarii criteriului de atribuire. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare în a 11- a zi înainte de data depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3) din fisa de date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Cantitățile estimate minime și maxime aferente contractelor subsecvennte se regăsesc în documentele: ANEXE 4A, 4- CS, 3A, 3A-CS, 5A 5A-CS-VARĂ- LOT BRAȘOV, ANEXE 4B, 4B- CS, 3B, 3B CS, 5B 5B CS-VARĂ- LOT FĂGĂRAȘ, ANEXE 4C, 4C- CS, 3C, 3C CS, 5C 5C CS-VARĂ- LOT RUPEA. Se va încheia un Acord-cadru cu mai multi operatori. Numar maxim preconizat de participant la acordul-cadru: 3. Durata acordului-cadru: 48 luni. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: 1 contract subsecvent pentru fiecare lot in parte/an . Contractele subsecvente se vor atribui cu reluarea competitiei. Factorul de evaluare care urmeaza sa se aplice pentru atribuirea contractelor subsecvente: pretul cel mai scazut Frecventa de atribuire a contractelor subsecvente: anual
Interne Kennung: 4384150/2025/1L+2L+3L
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 Brasov
Beschreibung: Lucrari de întretinere si reparatii pe timp de vara si pe timp de iarna a drumurilor judetene aflate în administrarea Consiliului Judetean Brasov - Lot 1 Brasov- 220,209 km
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 90620000 Schneeräumung
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 Fagaras
Beschreibung: Lucrari de întretinere si reparatii pe timp de vara si pe timp de iarna a drumurilor judetene aflate în administrarea Consiliului Judetean Brasov - Lot 2 Fagaras – 172,416 km
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 Rupea
Beschreibung: Lucrari de întretinere si reparatii pe timp de vara si pe timp de iarna a drumurilor judetene aflate în administrarea Consiliului Judetean Brasov - Lot 3 Rupea – 218,388 km
Interne Kennung: 3