512074-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de servicii informatice, pe 4 loturi privind găzduirea, actualiz. si menten. pt aplicatia web de REGISTRATURA PRO, pt portalul www.cjarges.ro; abonament aplicație informatică de mobil pt găzduire, operare, administr. și menten. date priv. obiectivele turistice și culturale din jud.Arges; servicii de software pentru gestiunea informatiz. a distribuției prod de panificatie pt elevi
Beschreibung: Lot 1: Servicii de gazduire, actualizare si mentenanta aplicatia web de REGISTRATURA PRO- Registratura electronică și managementul documentelor. Lot 2: Servicii de achiziționarea a unui abonament la o aplicație informatică de mobil pentru găzduirea, operarea, administrarea și mentenanța datelor privind obiectivele turistice și culturale din județul Argeș se urmărește asigurarea informării turiștilor și a tuturor celor interesați să viziteze județul Argeș cu privire la obiectivele turistice și culturale din județ, trasee, evenimente, recomandări de petrecere a timpului liber etc., printr-un ghid digital interactiv (aplicație de mobil). Aplicația va putea fi accesată, prin instalarea gratuită a acesteia pe telefon/tabletă, de orice persoană interesată. Lot 3: Servicii de găzduire, actualizare, gestionare și mentenanță tehnică pentru portalul Consiliului Județean Argeș, www.cjarges.ro. Soluția informatică trebuie să asigure respectarea tuturor reglementărilor legale în domeniu. Portalul oficial www.cjarges.ro reprezintă principalul canal de comunicare digitală al instituției Consiliul Județean Argeș cu cetățenii, mass-media și alte instituții publice, având rolul de a asigura transparența instituțională și publicarea informațiilor de interes public, conform legislației în vigoare. Aceste servicii sunt necesare având în vedere: obligațiile legale privind publicarea și actualizarea informațiilor de interes public; necesitatea asigurării funcționării continue și în condiții de securitate a portalului; volumul ridicat de solicitări și documente ce necesită publicare și actualizare constantă; importanța menținerii unui nivel optim de performanță, stabilitate și securitate IT. Lot 4: Servicii de mentenanța, gestiunea informatizată prin intermediul unei aplicatii, a datelor înregistrate de furnizori și de unitățile scolare care recepționează și distribuie către elevi (produse de panificaţie), respectiv cantitățile de produse furnizate/recepționate (conform documentelor de însoțire a mărfii) și cantitățile de produse date în consum elevilor prezenți zilnic la cursuri (fizic și online), astfel încât, să existe o evidență clară și corectă a acestora, la nivelul întregului județ. Rapoartele generate prin asigurarea serviciilor software, vor evidenția modul în care sunt furnizate produsele către unitățile școlare și distribuite elevilor, astfel încât să se poată verifica concordanța datelor înscrise in avizele de însoțire a marfii sau diferențele dintre cantitățile de produse furnizate și cele recepționate de școli, respectiv modul în care unitățile școlare dau în consum produsele elevilor, inclusiv prezența elevilor și preșcolarilor, redistribuirea produselor - operațiuni necesare pentru fundamentarea plăților lunare a produselor de panificație. Cantităţile MIN şi MAX care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru / lot: Cantităţi MIN = 3 luni şi cantităţi MAX = 20 de luni. Lot.1/2/3/4: cantitate MIN = 1 luna şi cantităţi MAX = 20 de luni. Cantităţile MAX care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent / lot, dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: 12 luni. A. In conf. cu prev. art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conf. cu prev.art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi dinainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4229512_2026_PAAPD1627812
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72415000 Internetseitenbetreiberdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de gazduire, actualizare si mentenanta aplicatia web de REGISTRATURA PRO- Registratura electronică și managementul documentelor
Beschreibung: Lot.1: Servicii de gazduire, actualizare si mentenanta aplicatia web de REGISTRATURA PRO- Registratura electronică și managementul documentelor Cantităţile MAX care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: 12 luni.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de abonament aplicație informatică de mobil pentru găzduirea, operarea, administrarea și mentenanța datelor privind obiectivele turistice și culturale din județul Arges;
Beschreibung: Lot 2: Servicii de achiziționarea a unui abonament la o aplicație informatică de mobil pentru găzduirea, operarea, administrarea și mentenanța datelor privind obiectivele turistice și culturale din județul Argeș se urmărește asigurarea informării turiștilor și a tuturor celor interesați să viziteze județul Argeș cu privire la obiectivele turistice și culturale din județ, trasee, evenimente, recomandări de petrecere a timpului liber etc., printr-un ghid digital interactiv (aplicație de mobil). Aplicația va putea fi accesată, prin instalarea gratuită a acesteia pe telefon/tabletă, de orice persoană interesată. Lot.2: cantitate MIN = 1 luna şi cantităţi MAX = 20 de luni. Cantităţile MAX care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: 12 luni.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 72416000 Anbieter von Anwendungen
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de găzduire, actualizare, gestionare și mentenanță tehnică pentru portalul Consiliului Județean Argeș, www.cjarges.ro
Beschreibung: Lot 3: Servicii de găzduire, actualizare, gestionare și mentenanță tehnică pentru portalul Consiliului Județean Argeș, www.cjarges.ro. Soluția informatică trebuie să asigure respectarea tuturor reglementărilor legale în domeniu. Portalul oficial www.cjarges.ro reprezintă principalul canal de comunicare digitală al instituției Consiliul Județean Argeș cu cetățenii, mass-media și alte instituții publice, având rolul de a asigura transparența instituțională și publicarea informațiilor de interes public, conform legislației în vigoare. Aceste servicii sunt necesare având în vedere: obligațiile legale privind publicarea și actualizarea informațiilor de interes public; necesitatea asigurării funcționării continue și în condiții de securitate a portalului; volumul ridicat de solicitări și documente ce necesită publicare și actualizare constantă; importanța menținerii unui nivel optim de performanță, stabilitate și securitate IT. Lot.3: cantitate MIN = 1 luna şi cantităţi MAX = 20 de luni. Cantităţile MAX care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: 12 luni.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -Lot.4: Servicii de software pentru gestiunea informatizată a distribuției prod de panificaţie pt preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pt elevii din înv. primar şi gimnazial de stat, precum şi pt preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special la nivelul jud Arges
Beschreibung: Servicii de mentenanța, gestiunea informatizată prin intermediul unei aplicatii, a datelor înregistrate de furnizori și de unitățile scolare care recepționează și distribuie către elevi (produse de panificaţie), respectiv cantitățile de produse furnizate/recepționate (conform documentelor de însoțire a mărfii) și cantitățile de produse date în consum elevilor prezenți zilnic la cursuri (fizic și online), astfel încât, să existe o evidență clară și corectă a acestora, la nivelul întregului județ. Rapoartele generate prin asigurarea serviciilor software, vor evidenția modul în care sunt furnizate produsele către unitățile școlare și distribuite elevilor, astfel încât să se poată verifica concordanța datelor înscrise in avizele de însoțire a marfii sau diferențele dintre cantitățile de produse furnizate și cele recepționate de școli, respectiv modul în care unitățile școlare dau în consum produsele elevilor, inclusiv prezența elevilor și preșcolarilor, redistribuirea produselor - operațiuni necesare pentru fundamentarea plăților lunare a produselor de panificație. Lot.4: cantitate MIN = 1 luna şi cantităţi MAX = 20 de luni. Cantităţile MAX care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: 12 luni.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 72600000 Computerunterstützung und -beratung