512089-2026 - Wettbewerb
Polen – Bau von Krankenhauseinrichtungen – DZP.271.15.2026 Utworzenie Małopolskiego Centrum Psychiatrii i Leczenia Uzależnień od Nowych Technologii Cyfrowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDZP.271.15.2026 Utworzenie Małopolskiego Centrum Psychiatrii i Leczenia Uzależnień od Nowych Technologii Cyfrowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu dla inwestycji pn.: „Utworzenie Małopolskiego Centrum Psychiatrii i Leczenia Uzależnień od Nowych Technologii Cyfrowych". Przedmiot zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45000000 Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71325000 Planung von Fundamenten, 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung, 79932000 Innenarchitektendienste, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu dla inwestycji pn.: „Utworzenie Małopolskiego Centrum Psychiatrii i Leczenia Uzależnień od Nowych Technologii Cyfrowych". Przedmiot zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj” 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz w Projekcie Umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Inwestycja realizowana będzie na nieruchomości położonej przy ul. Strzeleckiej w Krakowie, na działkach nr 28/4 oraz 28/3, obręb ewidencyjny 0051, jednostka ewidencyjna 126105_9, delegatura Kraków-Śródmieście. 4. Inwestycja zlokalizowana jest w granicach zabytkowego układu urbanistycznego Obszaru Wesoła wpisanego do rejestru zabytków decyzją z dnia 16 lutego 1984 r. pod numerem A-650 oraz w ścisłym centrum Miasta Krakowa. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wynikające z tego faktu uwarunkowania formalnoprawne, konserwatorskie, organizacyjne, logistyczne, komunikacyjne oraz związane z prowadzeniem robót budowlanych w zwartej zabudowie miejskiej przy kalkulacji ceny ofertowej oraz terminów realizacji zamówienia. 5. Zakres przewidzianych do realizacji prac obejmuje poszczególne etapy: 5.1. Faza I – Projektowa, obejmująca wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej umożliwiającej uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, realizację robót budowlanych oraz oddanie Obiektu do użytkowania, w tym w szczególności: a) wykonanie projektu budowlanego obejmującego projekt zagospodarowania terenu (PZT), projekt architektoniczno-budowlany (PAB) oraz wszelkie opracowania, analizy, ekspertyzy, opinie, uzgodnienia, warunki techniczne, pozwolenia, zgody i decyzje administracyjne wymagane przepisami prawa lub przez właściwe organy administracji publicznej, b) wykonanie projektu technicznego wraz ze wszystkimi wymaganymi opracowaniami branżowymi, c) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, d) wykonanie projektu technologii medycznej wraz z rozmieszczeniem, parametryzacją oraz wymaganiami instalacyjnymi dla urządzeń i wyposażenia medycznego, e) opracowanie szczegółowej specyfikacji wyposażenia niemedycznego, w tym wyposażenia meblowego, socjalnego, administracyjnego, technicznego, informatycznego oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania Obiektu wraz z określeniem parametrów technicznych, ilości, wymagań instalacyjnych i lokalizacji, f) wykonanie projektów wykonawczych, g) wykonanie przedmiarów robót, kosztorysów, harmonogramu rzeczowo-finansowego oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przy czym kosztorysy oraz harmonogram rzeczowo-finansowy muszą wyodrębniać zakresy rzeczowe i finansowe odpowiadające źródłom finansowania wskazanym przez Zamawiającego, h) wykonanie wizualizacji zgodnie z wymaganiami określonymi w PFU oraz Umowie, i) opracowanie wszelkich zmian, aktualizacji i dokumentacji zamiennej niezbędnej do realizacji Inwestycji, w tym dokumentacji wymaganej do uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę, jeżeli jej uzyskanie okaże się konieczne, j) pełnienie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji robót budowlanych aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. 5.2. Faza II – Robót budowlanych, obejmująca: a) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego dokonanie skutecznego zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych we właściwym organie administracji architektoniczno-budowlanej, b) realizację robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenu, wykonaniem przyłączy, dostawą i montażem wyposażenia oraz wykonaniem wszelkich robót przygotowawczych, tymczasowych, zabezpieczających, rozbiórkowych, odtworzeniowych, przyłączeniowych, porządkowych i innych niezbędnych do osiągnięcia celu Umowy, c) wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej, obejmującej w szczególności dokumentację geodezyjną, dokumentację odbiorową, instrukcje eksploatacji i konserwacji, dokumentację fotograficzną oraz dokumentację wymaganą do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, d) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie Inwestycji.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Prawo opcji. 1.1. Zamówienie obejmuje: 1.1.1. zakres podstawowy (gwarantowany), którego realizacja jest obowiązkowa dla Wykonawcy i Zamawiającego; 1.1.2. zakres objęty prawem opcji, którego realizacja uzależniona jest od decyzji Zamawiającego. 1.2. Zakres podstawowy (gwarantowany) obejmuje: 1.2.1. opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy Małopolskiego Centrum Psychiatrii i Leczenia Uzależnień od Nowych Technologii Cyfrowych wraz z zagospodarowaniem terenu; 1.2.2. uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii, decyzji administracyjnych oraz ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę dla zakresu podstawowego; 1.2.3. wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę nowego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną zgodnie z PFU; 1.2.4. wykonanie wszystkich robót przygotowujących nowy budynek do ewentualnej przyszłej realizacji podziemnego łącznika komunikacyjnego, zgodnie z wymaganiami określonymi w Programie Funkcjonalno-Użytkowym; 1.2.5. uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie obiektu. 1.3. Zakres objęty prawem opcji obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie podziemnego łącznika komunikacyjnego pomiędzy projektowanym budynkiem Małopolskiego Centrum Psychiatrii i Leczenia Uzależnień od Nowych Technologii Cyfrowych a budynkiem głównym Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Zakres objęty prawem opcji obejmuje: 1.3.1. opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla podziemnego łącznika komunikacyjnego; 1.3.2. wykonanie wszelkich ekspertyz, analiz, uzgodnień, opinii oraz innych opracowań niezbędnych do realizacji tego zakresu; 1.3.3. uzyskanie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę lub uzyskanie odrębnej decyzji o pozwoleniu na budowę, jeżeli będzie to wymagane obowiązującymi przepisami; 1.3.4. wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę podziemnego łącznika komunikacyjnego wraz z wykonaniem połączeń z projektowanym budynkiem oraz istniejącym budynkiem szpitala, a także wszystkich robót towarzyszących niezbędnych do oddania łącznika do użytkowania; 1.3.5. uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie obiektu. Szczegółowe zapisy dot. prawa opcji zawiera SWZ.