See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa komory laminarnej ze zintegrowanym miernikiem aktywności produktów radiofarmaceutycznych oraz manualnym systemem ochronnym do rozdozowywania izotopów promieniotwórczych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa komory laminarnej ze zintegrowanym miernikiem aktywności produktów radiofarmaceutycznych oraz manualnym systemem ochronnym do rozdozowywania izotopów promieniotwórczych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. 2. Przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu finansowany jest w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury klinicznej medycyny nuklearnej, modernizacja wyposażenia diagnostycznego i rozszerzenie świadczeń chirurgii onkologicznej w leczeniu nowotworów ginekologicznych i narządu ruchu”. Projekt finansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. Uwaga: Na podstawie art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 3. Zamawiający informuje, że zamówienie musi być zgodne z zasadą DNSH ("nie czyń poważnej szkody"; ang. "Do No Significant Harm") która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów. 4. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w następujących załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej – załącznik nr 2 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5 do SWZ. 5. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 7. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej, ani zamówień uzupełniających. 8. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 9. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 5 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 10. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 11. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie. 12. Zamawiający wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych: dot. komory laminarnej 1) certyfikat CE lub deklaracja zgodności potwierdzające oznakowanie zaoferowanego urządzenia znakiem CE, 2) deklaracja zgodności lub raport z badań laboratoryjnych lub dokumentacja techniczna lub oświadczenie producenta zaoferowanego urządzenia, potwierdzające jego zgodność z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances", 3) certyfikat wydany dla producenta zaoferowanego urządzenia, potwierdzający wdrożenie w zakresie zaoferowanego urządzenia Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą PN-EN ISO 14001 lub równoważną - dokument wymagany wyłącznie w przypadku potwierdzenia w Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej (załącznik nr 2 do SWZ), spełnienia wymogu dotyczącego powyższej normy. 4) oświadczenie producenta oferowanego urządzenia lub jego autoryzowanego dystrybutora, w zakresie dostępności części zamiennych i serwisu (w przypadku oświadczenia autoryzowanego dystrybutora wymagane jest dołączenie dokumentu potwierdzającego autoryzację) - dokument wymagany na potwierdzenie zadeklarowanej w Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej (załącznik nr 2 do SWZ) dostępności części zamiennych i serwisu. dot. miernika aktywności bezwzględnej 5) deklaracja zgodności i/lub certyfikat CE (w zależności od klasy wyrobu medycznego) oraz stosowne oświadczenia (jeśli wymaga) potwierdzające zgodność zaoferowanego urządzenia z Rozporządzeniem 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych (MDR) bądź zgodne z Dyrektywą Rady 93/42/EEC (MDD) wraz z późniejszymi przepisami przejściowymi. Mając na uwadze art. 107 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w: - w pkt 1), 2), 5) powyżej mają potwierdzać, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego i podlegają uzupełnieniu w przypadku, gdy nie zostaną złożone wraz z ofertą lub będą niekompletne, - w pkt 3), 4) powyżej służą ocenie w ramach kryteriów oceny ofert i nie podlegają uzupełnieniu. 13. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ. 14. Zamawiający ustala, że w dniu 10.10.2025. o godz. 11.30 na terenie siedziby Zamawiającego, odbędzie się wizja lokalna, której celem będzie sprawdzenie przez Wykonawców miejsca oraz warunków związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: DZ/DZ-381-1-64/25
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38341000 Strahlenmessgeräte, 45000000 Bauarbeiten, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: dostawa komory laminarnej ze zintegrowanym miernikiem aktywności produktów radiofarmaceutycznych oraz manualnym systemem ochronnym do rozdozowywania izotopów promieniotwórczych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa komory laminarnej ze zintegrowanym miernikiem aktywności produktów radiofarmaceutycznych oraz manualnym systemem ochronnym do rozdozowywania izotopów promieniotwórczych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w następujących załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej – załącznik nr 2 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5 do SWZ. 3. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do dnia 10.05.2026 r. 4. W związku z tym, iż przedmiot niniejszej umowy będzie finansowany w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury klinicznej medycyny nuklearnej, modernizacja wyposażenia diagnostycznego i rozszerzenie świadczeń chirurgii onkologicznej w leczeniu nowotworów ginekologicznych i narządu ruchu”. Projekt finansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”, termin na wykonanie umowy, określony w ust. 2 powyżej jest terminem nieprzekraczalnym. 5. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 01.02.2026 r. 6. Kryterium oceny ofert: Cena 90% / Parametry oceniane 10% - szczegóły dotyczące kryteriów oceny ofert zawarte są w SWZ. 7. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: dostawa komory laminarnej ze zintegrowanym miernikiem aktywności produktów radiofarmaceutycznych oraz manualnym systemem ochronnym do rozdozowywania izotopów promieniotwórczych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach