2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wymiana stacji komputerowych wraz z systemem operacyjnym dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana stacji komputerowych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. 2. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w: Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - zał. nr 2 do SWZ, Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – zał. nr 6 do SWZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z „Zasadą DNSH” („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”) która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów. 4. Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności dla przedsięwzięć realizowanych w ramach inwestycji D.1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 5. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (t.j.: Dz. U. z 2026, póz. 20), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 6. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 7. Zamawiający nie dopuszcza podziału zamówienia na części. 8. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 11. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 12. Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 13. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 14. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnienia SWZ oraz nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 15. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 16. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 17. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w zał. nr 5 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 24 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 18. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Interne Kennung: DZ/DZ-381-1-46/26
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer, 30231300 Bildschirme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wymiana stacji komputerowych wraz z systemem operacyjnym dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w następujących załącznikach: 1) Parametry techniczne i specyfikacja cenowa – załącznik nr 2 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 6 do SWZ. 2. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 22.08.2026 r. 3. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: do 30 czerwca 2026 r. 4. Kryterium oceny ofert: Cena 100%. 5. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.