512408-2026 - Ergebnis
Ungarn – Spiele und Spielwaren; Schaustellerunternehmen – Ajándéktárgy beszerzés két részben - 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ajándéktárgy beszerzés két részben - 2026
Beschreibung: A Fővárosi Állat- és Növénykert részére továbbértékesítésre szánt ajándéktárgyak beszerzése a II.2.4. pont és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint, mely alapján az Ajánlatkérő fogyasztói forgalomban történő viszonteladás céljából a Műszaki Leírásban meghatározott Termékeket kívánja megvásárolni, az Ajánlattevőként szerződő fél pedig a Keretmegállapodás alapján kötelezettséget vállal a Műszaki Leírásban meghatározott Termékek Ajánlatkérőként szerződő fél részére történő szállítására az Eseti Megrendelés alapján a Műszaki Leírásban és a Keretmegállapodás-tervezetben meghatározottak szerint.
Vorherige Bekanntmachung: 401849-2026
Interne Kennung: EKR000988032026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Az ajándéktárgyak fogyási ütemének hektikusságára és az idő közben jelentkező főszezoni igényekre tekintettel szükségessé vált az eljárás gyorsított módon történő lefolytatása. Az ajánlatkérő számára egyrészt fontos a látogatóvendékeg teljeskörű kiszolgálása, másrészt gazdaságossági szempontból is indokolt a teljes árukészlet fenntartása. A Kbt. 81. § (7) bekezdésében foglalt határidők az igényeknek megfelelő árukészlet eléréséhez nem tarthatóak. Ajánlatkérő az ország leglátogatottabb kulturális intézménye, évi több, mint egymillió látogatójának 40 %-a a nyári főszezonban érkezik. Ajánlatkérő látogatóinak kiszolgálása kerülne veszélybe. A beszerzés tárgyát képező ajándéktárgyak megrendeléstől a kiszállításig számítottan több hetet vesznek igénybe, így a főszezon időszakában veszélyeztetné az ajánlatkérő feladatainak ellátását és gazdaságossági szempontokat. Az Ajánlatkérő új értékesítési helyszín megnyitását tervezi, mely árukészlettel való feltöltését teszi szükségessé, így a szerződés mielőbbi megkötésére lesz szükség.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlati felhívás szerint.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37500000 Spiele und Spielwaren; Schaustellerunternehmen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ajándéktárgyak I.
Beschreibung: A közbeszerzési rész során az alábbi eszközök beszerzésére kerül sor: Fővárosi Állat- és Növénykert részére továbbértékesítésre szánt ajándéktárgyak beszerzése a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint, mely alapján az Ajánlatkérő fogyasztói forgalomban történő viszonteladás céljából a Műszaki Leírásban meghatározott Termékeket kívánja beszerezni, az Ajánlattevőként szerződő fél pedig a Keretmegállapodás alapján kötelezettséget vállal a Műszaki Leírásban meghatározott Termékek Ajánlatkérőként szerződő fél részére történő szállítására az Eseti Megrendelés alapján a Műszaki Leírásban és a Keretmegállapodás-tervezetben meghatározottak szerint. A KM alapján Felek olyan együttműködésre vállalnak kötelezettséget, mely keretében az Eladó a KMban szabályozott feltételek mellett vállalja, hogy az általa forgalmazott Termékeket Vevőnek eladja. Az Eladó köteles a Vevő legfeljebb hetente kétszeri gyakorisággal küldött megrendelése alapján meghatározott Termékek szállítására. Ajánlatkérő a megadott keretösszeg kimerüléséig, max. a keretmegállapodás futamidejére tartja fenn a jogot a megrendelésekre. Ajánlatkérő minimum rendelési értéket vállal: Nettó 50 000.- Ft A megajánlott termékeknek rendelkezniük kell: magyar nyelvű gyártói megfelelőségi nyilatkozattal, a 38/2011. (X. 5.) NGM rendelet értelmében az EN71 európai játékbiztonsági szabványnak meg kell felelniük, továbbá az Ártáblában szereplő Termékek első ízben történő visszterhes vagy ingyenes rendelkezésre bocsátására rendelkezniük kell CE jelzéssel. Az ajánlattevőnek az ajánlatában erről nyilatkoznia kell. A magyar nyelvű gyártói megfelelőségi nyilatkozattal egyenértékűnek minősül, ha a megajánlott termék az EN71 európai játékbiztonsági szabványnak megfelel és rendelkezik CE jelzéssel. Nyertes ajánlattevő feladata a termékek megfelelő csomagolása, kiszállítása . A megajánlott nettó ajánlati egységáraknak tartalmaznia kell a termékek teljesítési helyen történő átadásáig felmerülő valamennyi járulékos költséget, amelyen felül további járulékos költségeket a nyertes Ajánlattevő az Ajánlatkérő felé nem számíthat fel. Irányadó továbbá: Az termékek műszaki paramétereire vonatkozó elvárásokat a közbeszerzési dokumentum mellékletét képező árazatlan ártáblázat (mely kitöltve a szakmai, kereskedelmi ajánlat) tartalmazza. - Ajánlatkérő a keretösszeg lehívására nem vállal kötelezettséget, sem az árazatlan ártáblázatban megjelölt termékek lehívására. - Szakmai, kereskedelmi ajánlat az ártábla, mely amennyiben teljes egészében hiányzik, nem hiánypótolható. A táblázat valamennyi sorára kötelező az ajánlattétel. - Az árat egész számban, Magyar Forintban kell megadni A táblázatban szereplő tételek szumma összege (összehasonlítás érdekében képzett ár) képezi felolvasólapon feltüntetendő árat, az elszámolás a szerződés szerint történik. Eljárás 1. része: A keretmegállapodás keretösszege nettó 150.000.000,- Ft, melynek lehívására az ajánlatkérő nem vállal kötelezettséget. Szállítandó terméktípusok: Ajándéktárgyak, plüssök, tollak, ceruzák, bögrék, gyermekjátékok, ruházat, kulcstartók, jegyzetfüzetek, esernyők, ékszerek a műszaki leírásban foglaltak szerint. A részletezett beszerzendő termékek a közbeszerzési dokumentumok mellékleteként rendelkezésre bocsátott árazatlan ártáblában találhatóak. Tervezett mennyiségek nagyságrendje: Bögrék, kulacsok: 200 db Egyéb shopáru beszerzés: 25 000 db Plüss: 39 000 db Ékszer: 1 000 db Játékok: 3 000 db Papírtermék, írószer: 1 000 db Textil termékek: 200 db Az eljárás a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésére irányul, egyedi megrendelések alapján kerülhet sor a teljesítésre. Ha az adott konkrét Termék előre nem látható körülmények miatt nem elérhető, ebben az esetben a helyettesíthetőség szabályai az irányadóak. Ezt az esetet a Kbt. 141.§ (4) bek. a) pontja alapján kezelik a Felek, a KM szabályai szerint.
Interne Kennung: EKR000988032026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18235000 Pullover, Strickjacken und ähnliche Waren, 18443340 Mützen, 18513000 Schmuckwaren, 18930000 Säcke und Beutel, 22815000 Notizbücher, 30192121 Kugelschreiber, 30192130 Bleistifte, 39221121 Tassen, 39295200 Regenschirme, 39514100 Handtücher
Menge: 69 400 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Egyedi kreatívval emblémázott reklámajándékok
Beschreibung: A közbeszerzési rész során az alábbi eszközök beszerzésére kerül sor: Fővárosi Állat- és Növénykert részére továbbértékesítésre szánt ajándéktárgyak beszerzése a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint, mely alapján az Ajánlatkérő fogyasztói forgalomban történő viszonteladás céljából a Műszaki Leírásban meghatározott Termékeket kívánja beszerezni, az Ajánlattevőként szerződő fél pedig a Keretmegállapodás alapján kötelezettséget vállal a Műszaki Leírásban meghatározott Termékek Ajánlatkérőként szerződő fél részére történő szállítására az Eseti Megrendelés alapján a Műszaki Leírásban és a Keretmegállapodás-tervezetben meghatározottak szerint. A KM alapján Felek olyan együttműködésre vállalnak kötelezettséget, mely keretében az Eladó a KMban szabályozott feltételek mellett vállalja, hogy az általa forgalmazott Termékeket Vevőnek eladja. Az Eladó köteles a Vevő legfeljebb hetente kétszeri gyakorisággal küldött megrendelése alapján meghatározott Termékek szállítására. Ajánlatkérő a megadott keretösszeg kimerüléséig, max. a keretmegállapodás futamidejére tartja fenn a jogot a megrendelésekre. Ajánlatkérő minimum rendelési értéket vállal: Nettó 50 000.- Ft A megajánlott termékeknek rendelkezniük kell: magyar nyelvű gyártói megfelelőségi nyilatkozattal, a 38/2011. (X. 5.) NGM rendelet értelmében az EN71 európai játékbiztonsági szabványnak meg kell felelniük, továbbá az Ártáblában szereplő Termékek első ízben történő visszterhes vagy ingyenes rendelkezésre bocsátására rendelkezniük kell CE jelzéssel. Az ajánlattevőnek az ajánlatában erről nyilatkoznia kell. A magyar nyelvű gyártói megfelelőségi nyilatkozattal egyenértékűnek minősül, ha a megajánlott termék az EN71 európai játékbiztonsági szabványnak megfelel és rendelkezik CE jelzéssel. Nyertes ajánlattevő feladata a termékek megfelelő csomagolása, kiszállítása . A megajánlott nettó ajánlati egységáraknak tartalmaznia kell a termékek teljesítési helyen történő átadásáig felmerülő valamennyi járulékos költséget, amelyen felül további járulékos költségeket a nyertes Ajánlattevő az Ajánlatkérő felé nem számíthat fel. Irányadó továbbá: Az termékek műszaki paramétereire vonatkozó elvárásokat a közbeszerzési dokumentum mellékletét képező árazatlan ártáblázat (mely kitöltve a szakmai, kereskedelmi ajánlat) tartalmazza. - Ajánlatkérő a keretösszeg lehívására nem vállal kötelezettséget, sem az árazatlan ártáblázatban megjelölt termékek lehívására. - Szakmai, kereskedelmi ajánlat az ártábla, mely amennyiben teljes egészében hiányzik, nem hiánypótolható. A táblázat valamennyi sorára kötelező az ajánlattétel. - Az árat egész számban, Magyar Forintban kell megadni A táblázatban szereplő tételek szumma összege (összehasonlítás érdekében képzett ár) képezi felolvasólapon feltüntetendő árat, az elszámolás a szerződés szerint történik. Eljárás 2. része: Nyertes ajánlattevő feladatát képezi az eseti megrendelések alapján leszállításra kerülő reklámajándék tárgyak logózása nyomása is. A keretmegállapodás keretösszege nettó 20.000.000,- Ft, melynek lehívására az ajánlatkérő nem vállal kötelezettséget. Szállítandó terméktípusok: Ajándéktárgyak, , tollak, ceruzák, bögrék, , ruházat, kulcstartók, jegyzetfüzetek a műszaki leírásban foglaltak szerint. A részletezett beszerzendő termékek a közbeszerzési dokumentumok mellékleteként rendelkezésre bocsátott árazatlan ártáblában találhatóak. Tervezett mennyiségek nagyságrendje: Papírtermék, írószer: 20 000 db Textil termékek: 3 000 db Bögrék, kulacsok: 4 000 db Egyéb beszerzés: 5 000 db Az eljárás a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás megkötésére irányul, egyedi megrendelések alapján kerülhet sor a teljesítésre. Ha az adott konkrét Termék előre nem látható körülmények miatt nem elérhető, ebben az esetben a helyettesíthetőség szabályai az irányadóak. Ezt az esetet a Kbt. 141.§ (4) bek. a) pontja alapján kezelik a Felek, a KM szabályai szerint.
Interne Kennung: EKR000988032026/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18235000 Pullover, Strickjacken und ähnliche Waren, 18443340 Mützen, 18513000 Schmuckwaren, 18930000 Säcke und Beutel, 22815000 Notizbücher, 30192121 Kugelschreiber, 30192130 Bleistifte, 39221121 Tassen
Menge: 32 000 Stück