2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków mieszkalnych: przy ul. Kłobuckiej 14, ul. Kłobuckiej 16A/18B, ul. Kłobuckiej 18C, ul. Kłobuckiej 16B/18D, należących do zasobu lokalowego Dzielnicy Ursynów w Warszawie
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: Zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych wraz z nadzorem autorskim: a) w budynku mieszkalnym przy ul. Kłobuckiej 14, b) w budynkach mieszkalnych przy ul. Kłobuckiej 16A/18B, c) w budynku mieszkalnym przy ul. Kłobuckiej 18C, d) w budynkach mieszkalnych przy ul. Kłobuckiej 16B/18D. Do Wykonawcy będzie należało: a) wykonanie wszelkich opracowań wraz z nie wymienionymi imiennie, które są niezbędne z punktu widzenia kompletności dokumentacji pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowych uzgadniających dokumentację, b) uruchomienie instalacji, c) przeszkolenie min. 2 osób Zamawiającego w budynkach, w których zamontowano instalacje fotowoltaiczne w zakresie obsługi zastosowanych urządzeń, d) przekazanie dokumentacji techniczno-rozruchowej, instrukcji obsługi oraz ogólnego schematu instalacji, haseł dostępu do systemu monitoringu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: - Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami – załącznik nr 5 do SWZ. 2) Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej: a) Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. b) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę. c) Warunek, o którym mowa powyżej zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie: prac przygotowawczych i porządkowych, prac demontażowych, prac związanych z dostosowaniem instalacji odgromowej, prac w zakresie instalacji odgromowej, prac w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej, prac związanych z instalacją elektryczną i teletechniczną. d) Szczegółowe wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, sposób weryfikacji zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 54/WZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 54/WZP/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 09332000 Solar installation
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001