512487-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Odbudowa części Ogrodu Francuskiego w zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbudowa części Ogrodu Francuskiego w zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy
BeschreibungWykonanie odbudowy kwatery cisowo- różanej w zabytkowym Parku Miejskim, znajdującej się przy fontannie multimedialnej. Odbudowa kwatery cisowo- różanej wymaga: 1. zdjęcia linii nawadniającej (ok. 300 mb.) i zabezpieczenia alejek mineralnych za pomocą wykonanych tymczasowo dróg technicznych, których max. powierzchnię określono na ok. 400 - 668 m2. 2. Usunięciu roślin, które nie zachowały żywotności. Wykopaniu i złożeniu w ocienionym miejscu roślin, będących w dobrym stanie fitosanitarnym- zgłoszenie prac Zamawiającemu i Inspektorowi Nadzoru ds. zieleni. 3. Wymiany zanieczyszczonego i zamulonego podłoża roślinnego w ilości ok. 118 m3; 4. (118 m3 = 393,75 m2 x 0,3 m), tzn. do głębokości 30 cm; z liniowym pogłębieniem, przebiegającym wzdłuż kwatery. Pogłębienie, wypełnione żwirem winno zostać zlokalizowane na środku i spełniać funkcję rozsączającą. 5. Przeprowadzenia użyźnienia i kultywacji podłoża roślinnego (tzn. zastosowanie nawozów wolno rozpuszczających się w podłożu roślinnym o długim okresie działania, tj. 6 mies., sorbentów oraz wymieszanie podłoża). 6. Odbudowy kolekcji roślinnej części Ogrodu Francuskiego, (w tym: skompletowanie materiału roślinnego, zakup i posadzenie roślin), tj.: 1) 700 szt. cis pospolity/ cis pośredni (Taxus baccata/ Taxus x media)- niska odmiana na obwódki/ niski żywopłot do częstego formowania, Zamawiający dopuszcza jedynie odmiany nadające sie na obwódki do ogrodu formalnego; 2) 40 szt. cisów – topiarów (Zamawiający dopuszcza odmiany i formowane rośliny, w tym forma kulista o fi. 60-80 cm i forma kwadratowa o szerokości 60-80 cm; Zamawiający dopuszcza rośliny z rodzaju: Taxus, Ilex, Buxsus, Picea, Prunus laurocerasus); 3) 250 szt. róży okrywowej, odmiany certyfikowanej, w kolorze kwitnienia żółtym (Rosa Flushing Meadow ®) – róża do zastosowania w nasadzeniu rzędowym, Zamawiający wymaga roślin ukorzenionych, rozkrzewionych z zawiązanymi pąkami kwiatowymi, o wysokości min. 30 cm. 4) 500 szt. cebul krokusów, mix. kolorów; Wczesnowiosenne rośliny będą stanowiły ozdobę ogrodu w terminie, tzw. przedwiośnia, w ten sposób uzyskany zostanie efekt ozdobny. 7. Ściółkowania powierzchni 393,75 m2 odbudowanej kwatery poprzez rozścielenie 5 cm warstwy bardzo drobnej, kompostowanej kory sosnowej, przeznaczonej do użytku w ogrodnictwie. 8. Ponownego rozłożenia linii nawadniającej i uruchomienie jej, przeprowadzenie ewentualnych drobnych napraw. 9. Przeprowadzenie rekultywacji terenu, ok. 400 m2, tj.: demontaż tymczasowych dróg technicznych, wykonanie walcowania nawierzchni alejek mineralnych, uprzątnięcie wszelkiego rodzaju zabezpieczeń, odpadów i pozostałości po prowadzonych pracach, w razie potrzeby przeprowadzenie rekultywacji trawników, po wjeździe/ manewrach aut dostawczych itp. 10. Usunięte rośliny, które nie zachowały żywotności Wykonawca prac powinien zagospodarować zgodnie z ustawą o odpadach. Rośliny, znajdujące się obecnie w kwaterze roślinnej, które są w dobrym stanie fitosanitarnym powinny zostać ostrożnie wykopane i zmagazynowane/ odłożone w zacienione miejsce. Fakt ten należy zgłosić Zamawiającemu i Inspektorowi Nadzoru ds. zieleni. 11. W ramach zadania Zamawiający wymaga zastosowania „nowych” roślin, tj. młodych, zdrowych roślin, z tego samego wyboru, równych co do wielkości i fazy rozwoju. Zamawiający informuje, że zakupiony i dostarczony materiał roślinny będzie podlegał sprawdzeniu przed wysadzeniem przez Przedstawiciela Zamawiającego oraz Inspektora Nadzoru ds. zieleni. 12. Chory, porażony, uszkodzony, nierozkrzewiony i nieukorzeniony materiał roślinny nie zostanie dopuszczony do wykorzystania w zadaniu. 13. Odbudowa układu zieleni. Kwatera składa się z symetrycznych powtórzeń układu zieleni formowanej: „kula, kula, rzędy cisa, kwadrat z cisa, rzędy cisa, kula, kula” - całość zajmuje 30 m2 i powtarza się 5-cio krotnie w równych odstępach. Pomiędzy ww. układem znajdują się rzędowe nasadzenia róż okrywowych otoczonych obwódką z cisa: „obwódka, 4 rzędy róży po 11 szt., obwódka”. Cała kwatera łącznie zajmuje powierzchnię 393,75 m2. 14. Prace realizowane będą z uwzględnieniem wymagań konserwatorskich. 15. Szczegółowy zakres rzeczowy prac zawarty jest w dokumentach: Program Prac – Załącznik Nr 1 do IDW. * Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach do IDW: w Rozdziale 3 SWZ projekt umowy wraz z załącznikami oraz w Rozdziale 4-Dokumentacja.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje: Wykonanie odbudowy kwatery cisowo- różanej w zabytkowym Parku Miejskim, znajdującej się przy fontannie multimedialnej. Odbudowa kwatery cisowo- różanej wymaga: 1. zdjęcia linii nawadniającej (ok. 300 mb.) i zabezpieczenia alejek mineralnych za pomocą wykonanych tymczasowo dróg technicznych, których max. powierzchnię określono na ok. 400 - 668 m2. 2. Usunięciu roślin, które nie zachowały żywotności. Wykopaniu i złożeniu w ocienionym miejscu roślin, będących w dobrym stanie fitosanitarnym- zgłoszenie prac Zamawiającemu i Inspektorowi Nadzoru ds. zieleni. 3. Wymiany zanieczyszczonego i zamulonego podłoża roślinnego w ilości ok. 118 m3; 4. (118 m3 = 393,75 m2 x 0,3 m), tzn. do głębokości 30 cm; z liniowym pogłębieniem, przebiegającym wzdłuż kwatery. Pogłębienie, wypełnione żwirem winno zostać zlokalizowane na środku i spełniać funkcję rozsączającą. 5. Przeprowadzenia użyźnienia i kultywacji podłoża roślinnego (tzn. zastosowanie nawozów wolno rozpuszczających się w podłożu roślinnym o długim okresie działania, tj. 6 mies., sorbentów oraz wymieszanie podłoża). 6. Odbudowy kolekcji roślinnej części Ogrodu Francuskiego, (w tym: skompletowanie materiału roślinnego, zakup i posadzenie roślin), tj.: 1) 700 szt. cis pospolity/ cis pośredni (Taxus baccata/ Taxus x media)- niska odmiana na obwódki/ niski żywopłot do częstego formowania, Zamawiający dopuszcza jedynie odmiany nadające sie na obwódki do ogrodu formalnego; 2) 40 szt. cisów – topiarów (Zamawiający dopuszcza odmiany i formowane rośliny, w tym forma kulista o fi. 60-80 cm i forma kwadratowa o szerokości 60-80 cm; Zamawiający dopuszcza rośliny z rodzaju: Taxus, Ilex, Buxsus, Picea, Prunus laurocerasus); 3) 250 szt. róży okrywowej, odmiany certyfikowanej, w kolorze kwitnienia żółtym (Rosa Flushing Meadow ®) – róża do zastosowania w nasadzeniu rzędowym, Zamawiający wymaga roślin ukorzenionych, rozkrzewionych z zawiązanymi pąkami kwiatowymi, o wysokości min. 30 cm. 4) 500 szt. cebul krokusów, mix. kolorów; Wczesnowiosenne rośliny będą stanowiły ozdobę ogrodu w terminie, tzw. przedwiośnia, w ten sposób uzyskany zostanie efekt ozdobny. 7. Ściółkowania powierzchni 393,75 m2 odbudowanej kwatery poprzez rozścielenie 5 cm warstwy bardzo drobnej, kompostowanej kory sosnowej, przeznaczonej do użytku w ogrodnictwie. 8. Ponownego rozłożenia linii nawadniającej i uruchomienie jej, przeprowadzenie ewentualnych drobnych napraw. 9. Przeprowadzenie rekultywacji terenu, ok. 400 m2, tj.: demontaż tymczasowych dróg technicznych, wykonanie walcowania nawierzchni alejek mineralnych, uprzątnięcie wszelkiego rodzaju zabezpieczeń, odpadów i pozostałości po prowadzonych pracach, w razie potrzeby przeprowadzenie rekultywacji trawników, po wjeździe/ manewrach aut dostawczych itp. 10. Usunięte rośliny, które nie zachowały żywotności Wykonawca prac powinien zagospodarować zgodnie z ustawą o odpadach. Rośliny, znajdujące się obecnie w kwaterze roślinnej, które są w dobrym stanie fitosanitarnym powinny zostać ostrożnie wykopane i zmagazynowane/ odłożone w zacienione miejsce. Fakt ten należy zgłosić Zamawiającemu i Inspektorowi Nadzoru ds. zieleni. 11. W ramach zadania Zamawiający wymaga zastosowania „nowych” roślin, tj. młodych, zdrowych roślin, z tego samego wyboru, równych co do wielkości i fazy rozwoju. Zamawiający informuje, że zakupiony i dostarczony materiał roślinny będzie podlegał sprawdzeniu przed wysadzeniem przez Przedstawiciela Zamawiającego oraz Inspektora Nadzoru ds. zieleni. 12. Chory, porażony, uszkodzony, nierozkrzewiony i nieukorzeniony materiał roślinny nie zostanie dopuszczony do wykorzystania w zadaniu. 13. Odbudowa układu zieleni. Kwatera składa się z symetrycznych powtórzeń układu zieleni formowanej: „kula, kula, rzędy cisa, kwadrat z cisa, rzędy cisa, kula, kula” - całość zajmuje 30 m2 i powtarza się 5-cio krotnie w równych odstępach. Pomiędzy ww. układem znajdują się rzędowe nasadzenia róż okrywowych otoczonych obwódką z cisa: „obwódka, 4 rzędy róży po 11 szt., obwódka”. Cała kwatera łącznie zajmuje powierzchnię 393,75 m2. 14. Prace realizowane będą z uwzględnieniem wymagań konserwatorskich. 15. Szczegółowy zakres rzeczowy prac zawarty jest w dokumentach: Program Prac – Załącznik Nr 1 do IDW. * Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach do IDW: w Rozdziale 3 SWZ projekt umowy wraz z załącznikami oraz w Rozdziale 4-Dokumentacja.
Optionen
Beschreibung der Optionennie przewidziane opcje