512546-2026 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen – RDW w Chełmie. Budowa chodnika w miejscowości Gardzienice Pierwsze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 837 od km 4+170 do km 6+145 – etap drugi od km 5+157 do km 6+145
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRDW w Chełmie. Budowa chodnika w miejscowości Gardzienice Pierwsze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 837 od km 4+170 do km 6+145 – etap drugi od km 5+157 do km 6+145
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 837 Piaski – Żółkiewka – Nielisz – Sitaniec na odcinku od km 5+157 do km 6+145. 2. Zakres robót obejmuje m.in.: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, wykonanie odwodnienia, podbudowy, nawierzchni, elementów ulic, oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz roboty wykończeniowe. 3. Wszystkie materiały zastosowane do wykonania remontu chodnika muszą posiadać atesty i być dopuszczone do stosowania. Wszystkie warstwy konstrukcyjne nawierzchni należy wykonać zgodnie z obowiązującymi normami. W miejscach zbliżeń z uzbrojeniem podziemnym roboty należy wykonać ręcznie. Wszystkie prowadzone roboty należy oznakować zabezpieczyć w myśl obowiązujących przepisów i wykonywać je zgodnie z normami technicznymi. 4. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w dokumentacji projektowej, STWIORB oraz Przedmiarze robót stanowiącym część pomocniczą określenia ilości robót. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty jest umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót lub kosztorysie ofertowym pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. 5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego, kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie projektu czasowej organizacji ruchu, zatwierdzonego przez organ zarządzający ruchem na drogach wojewódzkich i stosowania go w trakcie realizacji robót. Projekt czasowej organizacji ruchu został dołączony do niniejszej dokumentacji przetargowej. 6. Dokumentacja projektowa dostosowana jest do potrzeb wszystkich użytkowników w tym zapewnia dostępność dla osób niepełnosprawnych. Jako obiekt publiczny nie posiada ograniczeń dostępności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, do czego obligują przepisy dotyczące wymagań m.in. dla warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i obiekty inżynierskie, Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1518 z późn. zm.). 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 8. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: - administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. - z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl Szczegółowe informacje dotyczące RODO znajdują się w dokumentach zamówienia. 9. Zamawiający przewiduje wymagania wskazane w art. 95 ust. 1 w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt. XXVI.1. SWZ. 10. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 11. Termin wykonania zamówienia - 3 m-ce od dnia podpisania umowy. 12. Termin związania ofertą - 23.08.2026 r. 13. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung314548-2026
Interne KennungR2.ST.371.12.2026.jś
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZastosowano procedurę przyśpieszoną w związku z opublikowanym Wstępnym ogłoszeniem informacyjnym Nr 99576-2026 z dnia 11.02.2026 r.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 837 Piaski – Żółkiewka – Nielisz – Sitaniec na odcinku od km 5+157 do km 6+145. 2. Zakres robót obejmuje m.in.: 1) Roboty przygotowawcze: - wyznaczenie trasy i punktów wysokościowych, - rozbiórkę istniejących barier drogowych, - rozbiórkę nawierzchni z destruktu asfaltowego. 2) Roboty ziemne: - wykonanie wykopów, - formowanie oraz zagęszczanie nasypów. 3) Odwodnienie: - wykonanie przepustów rurowych pod zjazdami, - przedłużenie istniejących przepustów wraz z wykonaniem ławy z kruszywa, - wykonanie cieków podchodnikowych 4) Podbudowa: - wykonanie koryta wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża, - wykonanie podbudowy z kruszywa stabilizowanego cementem, - wykonanie podbudowy z mieszanki kruszywa niezwiązanego. 5) Nawierzchnia: - wykonanie chodników z betonowej kostki brukowej o grubości 6 cm, układanej na podsypce cementowo – piaskowej, z wypełnieniem spoin piaskiem - wykonanie zjazdów i zatok autobusowych z betonowej kostki brukowej grubości 8 cm, układanej na podsypce cementowo – piaskowej, z wypełnieniem spoin piaskiem. 6) Elementy ulic: - wykonanie obrzeży betonowych, - ustawienie krawężników betonowych na podsypce cementowo-piaskowej. 7) Oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu: - ścieranie oznakowania poziomego, - wykonanie oznakowania poziomego nawierzchni bitumicznych, - demontaż i ustawienie znaków drogowych i drogowskazów. 8) Roboty wykończeniowe: - umocnienie rowów, ścieków i skarp nasypów płytami ażurowymi, - wykonanie muru oporowego z elementów betonowych, - wykonanie uzupełnienia wraz z uszczelnieniem nawierzchni wzdłuż krawężników przy krawędzi jezdni, - wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.