512758-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Achiziție bunuri pentru îmbunătățirea condițiilor de desfășurare a procesului de educație și formare profesională din unitatea de învățământ Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi”Iași - LABORATOR AGRICULTURĂ
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție bunuri pentru îmbunătățirea condițiilor de desfășurare a procesului de educație și formare profesională din unitatea de învățământ Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi”Iași - LABORATOR AGRICULTURĂ
Beschreibung: Achiziție bunuri pentru îmbunătățirea condițiilor de desfășurare a procesului de educație și formare profesională din unitatea de învățământ Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi”Iași - LABORATOR AGRICULTURĂ LOT 1 Mobilier scolar – CPV 39160000-1 Mobilier scolar (Rev.2) (49 buc): 1.1. Masa De Laborator - 2 Elevi - Blat termorezistent culoare standard (Artar), placa frontala din Pal (colorat), schelet metalic ALB (14 buc); 1.2. Scaun ergonomic pentru elevi – laborator (28 buc); 1.3. Scaun de birou (1 buc); 1.4. Catedra (1 buc); 1.5. Cuier birou/clasa culoare artar 10 agatatori duble (1 buc); 1.6. Dulap biblioteca fara usi culoare artar (1 buc); 1.7. Dulap vitrina culoare artar (1 buc); 1.8. Dulap material didactic culoare artar (1 buc); 1.9. Dulap biblioteca cu 3 usi culoare artar (1 buc). LOT 2 Microscop binocular - cu camera 3MP – CPV 38516000-5 Microscoape monoculare si/sau binoculare compuse (Rev.2) (1 buc): 2.1. Microscop binocular - cu camera 3MP (1 buc) LOT 3 Balante electronice si accesorii – CPV 38311000-8 Balante electronice si accesorii (Rev.2) (2 buc): 3.1. Balanta analitica, 220 g (1 buc); 3.2. Balanta industriala , 100 kg (1 buc). LOT 4 Sticlarie pentru laborator – CPV 33793000-5 Sticlarie pentru laborator (Rev.2) (169 buc): 4.1. Lupa de laborator 4 LED-uri, 5X (28 buc); 4.2. Pipete gradate, 5 ml (28 buc); 4.3. Pahar Erlenmeyer , 50 ml (28 buc); 4.4. Pahar Erlenmeyer , 100 ml (28 buc); 4.5. Sticla pentru reactivi Novarli, 250 ml (28 buc); 4.6. Cilindri pentru amestecare, 250 ml (1 buc); 4.7. Pahar Berzelius , 250 ml (28 buc). LOT 5 Echipament de masurare si de control – CPV 38424000-3 Echipament de masurare si de control (Rev.2) (35 buc): 5.1. pH-metru portabil (1 buc); 5.2. Umidometru cerale – digital (1 buc); 5.3. Înregistrator de date temperatură + umiditate - LCD - - 50 - 350 ℃ - 0 până la 100 % RH - USB / WiFi (1 buc); 5.4. Aparat pentru determinarea nutrientilor din sol, pH 1 – 14 (1 buc); 5.5. Tub pentru prelevare mostre sol , L 117.5 cm (1 buc); 5.6. Termometru din plastic, -30 - 50 °C (28 buc); 5.7. Luxmetru cu sonda mobila cu interfata RS 232, 50 000 lux (1 buc); 5.8. Anemometru fir fierbinte , 0.1 - 25.0 m/s (1 buc). LOT 6 Ustensile de bucatarie – CPV 39221100-8 Ustensile de bucatarie (Rev.2) (4 buc): 6.1. Sita , ø 200 mm, dimensiune ochiuri 2.5 mm (1 buc); 6.2. Sita , ø 200 mm, dimensiune ochiuri 4 mm (1 buc); 6.3. Sita , ø 200 mm, dimensiune ochiuri 2 mm (1 buc); 6.4. Sita , ø 200 mm, dimensiune ochiuri 1.8 mm (1 buc). LOT 7 Material pedagogic CPV 39162100-6 Material pedagogic (Rev.2) (2 buc): 7.1. Trusa fenomenele naturii (1 buc); 7.2. Laborator mobil de analiza a calitatii mediului (1 buc). LOT 8 Echipamente IT – CPV 30000000-9 Echipament informatic si accesorii de birou (3 buc): 8.1. Tabla interactiva cu suport mobil (1 buc); 8.2. Laptop (1 buc); 8.3. Pachete software pentru creare de documente, pentru desen, imagistica, planificare si productivitate (1 buc). Proiectul ”Construire infrastructură pentru învățământul dual – AGRITECH„ având ca beneficiar COLEGIUL AGRICOL ȘI DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ „VASILE ADAMACHI” IAȘI propune finanțarea cu echipamente si materiale educationale specifice pentru dezvoltarea atelierelor școlare adaptate capacitatii sale crescute de corelare a ofertei educationale cu cerintele unui proces educational de calitate, modern si incluziv precum și cu cerințele pieței muncii. Scopul proiectului este de a construi un hub de inovare în toate treptele economiei regionale (capital uman, capital intelectual, capital social, capital tehnic și capital financiar). Beneficiarii proiectului sunt elevi, studenți, masteranzi, doctoranzi, cercetători, cadre didactice, agenți economici și economia regională. Rezultatul așteptat este un impuls cantitativ și calitativ pentru creșterea și dezvoltarea economiei regionale.Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 17 zile
Interne Kennung: 1-Programul Achizițiilor Publice (PAP) pentru Proiectul;“CONSTRUIRE INFRASTRUCTURĂ PENTRU ÎNV. DUAL"
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 Mobilier scolar
Beschreibung: LOT 1 Mobilier scolar – CPV 39160000-1 Mobilier scolar (Rev.2) (49 buc): 1.1. Masa De Laborator - 2 Elevi - Blat termorezistent culoare standard (Artar), placa frontala din Pal (colorat), schelet metalic ALB (14 buc); 1.2. Scaun ergonomic pentru elevi – laborator (28 buc); 1.3. Scaun de birou (1 buc); 1.4. Catedra (1 buc); 1.5. Cuier birou/clasa culoare artar 10 agatatori duble (1 buc); 1.6. Dulap biblioteca fara usi culoare artar (1 buc); 1.7. Dulap vitrina culoare artar (1 buc); 1.8. Dulap material didactic culoare artar (1 buc); 1.9. Dulap biblioteca cu 3 usi culoare artar (1 buc).
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39160000 Schulmöbel
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 Microscop binocular - cu camera 3MP
Beschreibung: LOT 2 Microscop binocular - cu camera 3MP – CPV 38516000-5 Microscoape monoculare si/sau binoculare compuse (Rev.2) (1 buc): 2.1. Microscop binocular - cu camera 3MP (1 buc)
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38516000 Monokulare und/oder binokulare Lichtmikroskope
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 Balante electronice si accesorii – CPV 38311000-8 Balante electronice si accesorii (Rev.2)
Beschreibung: LOT 3 Balante electronice si accesorii – CPV 38311000-8 Balante electronice si accesorii (Rev.2) (2 buc): 3.1. Balanta analitica, 220 g (1 buc); 3.2. Balanta industriala , 100 kg (1 buc).
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38311000 Elektronische Waagen und Zubehör
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 Sticlarie pentru laborator
Beschreibung: LOT 4 Sticlarie pentru laborator – CPV 33793000-5 Sticlarie pentru laborator (Rev.2) (169 buc): 4.1. Lupa de laborator 4 LED-uri, 5X (28 buc); 4.2. Pipete gradate, 5 ml (28 buc); 4.3. Pahar Erlenmeyer , 50 ml (28 buc); 4.4. Pahar Erlenmeyer , 100 ml (28 buc); 4.5. Sticla pentru reactivi Novarli, 250 ml (28 buc); 4.6. Cilindri pentru amestecare, 250 ml (1 buc); 4.7. Pahar Berzelius , 250 ml (28 buc).
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33793000 Glaswaren für Laboratorien
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 Echipament de masurare si de control
Beschreibung: LOT 5 Echipament de masurare si de control – CPV 38424000-3 Echipament de masurare si de control (Rev.2) (35 buc): 5.1. pH-metru portabil (1 buc); 5.2. Umidometru cerale – digital (1 buc); 5.3. Înregistrator de date temperatură + umiditate - LCD - - 50 - 350 ℃ - 0 până la 100 % RH - USB / WiFi (1 buc); 5.4. Aparat pentru determinarea nutrientilor din sol, pH 1 – 14 (1 buc); 5.5. Tub pentru prelevare mostre sol , L 117.5 cm (1 buc); 5.6. Termometru din plastic, -30 - 50 °C (28 buc); 5.7. Luxmetru cu sonda mobila cu interfata RS 232, 50 000 lux (1 buc); 5.8. Anemometru fir fierbinte , 0.1 - 25.0 m/s (1 buc).
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 Ustensile de bucatarie
Beschreibung: LOT 6 Ustensile de bucatarie – CPV 39221100-8 Ustensile de bucatarie (Rev.2) (4 buc): 6.1. Sita , ø 200 mm, dimensiune ochiuri 2.5 mm (1 buc); 6.2. Sita , ø 200 mm, dimensiune ochiuri 4 mm (1 buc); 6.3. Sita , ø 200 mm, dimensiune ochiuri 2 mm (1 buc); 6.4. Sita , ø 200 mm, dimensiune ochiuri 1.8 mm (1 buc).
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39221100 Küchenbedarf
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 Material pedagogic
Beschreibung: LOT 7 Material pedagogic CPV 39162100-6 Material pedagogic (Rev.2) (2 buc): 7.1. Trusa fenomenele naturii (1 buc); 7.2. Laborator mobil de analiza a calitatii mediului (1 buc).
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 Echipamente IT
Beschreibung: LOT 8 Echipamente IT – CPV 30000000-9 Echipament informatic si accesorii de birou (3 buc): 8.1. Tabla interactiva cu suport mobil (1 buc); 8.2. Laptop (1 buc); 8.3. Pachete software pentru creare de documente, pentru desen, imagistica, planificare si productivitate (1 buc).
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30000000 Maschinen, Material und Zubehör für Büro und Computer, außer Möbeln und Softwarepaketen