51276-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrobusse – Dostawa autobusu komunikacji miejskiej zasilanego energią elektryczną oraz stacji ładowania
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa autobusu komunikacji miejskiej zasilanego energią elektryczną oraz stacji ładowania
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego autobusu elektrycznego oraz dostawa i montaż stacji ładowania wraz ze sprzętem do jej obsługi, przeprowadzenie szkoleń pracowników zamawiającego. Realizowanego w ramach przedsięwzięcia „Zakup 6 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą w Ełku” w ramach inwestycji: G1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Dostawę fabrycznie nowego, jednoczłonowego, niskopodłogowego dwuosiowego autobusu miejskiego, konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu prawostronnego, napędzanego silnikiem elektrycznym, ładowanego za pomocą złącza przewodowego (plug-in), zwanego dalej autobusem elektrycznym wraz z wyposażeniem elektronicznym (dedykowanymi urządzeniami i systemami), niezbędnym oprogramowaniem i dokumentacją. W ramach dostawy autobusu wymagane jest przeprowadzenie szkoleń kierowców oraz pracowników zaplecza technicznego, dotyczących eksploatacji i obsługi dostarczonego pojazdu i urządzeń. 2) Dostawę, montaż oraz uruchomienie stacji ładowania zajezdniowego (ładowarki) umożliwiającej ładowanie baterii w autobusie elektrycznym, wraz z wyposażeniem warsztatowym, sprzętem i oprogramowaniem komputerowym, umożliwiającym m.in. nadzór nad zużyciem energii stacji ładowania i autobusu. W ramach dostawy stacji ładowania wymagane jest przeprowadzenie szkoleń pracowników zaplecza technicznego, dotyczących eksploatacji, obsługi i nadzoru działania dostarczanych urządzeń. Montaż oraz uruchomienie odbędzie się na zajezdni spółki komunikacyjnej. 3. Dostarczony autobus musi posiadać, aktualne na dzień dostawy, następujące dokumenty: 1) homologację, certyfikaty i atesty zgodnie z obowiązującymi przepisami, umożliwiające ich rejestrację na terenie Rzeczypospolitej Polskie – aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” lub „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu WE”, wraz z załącznikami, wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2) homologacji typu pojazdu w zakresie palności materiałów używanych w konstrukcji wnętrza niektórych kategorii pojazdów samochodowych (homologacja udzielona zgodnie z Regulaminem nr 118 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite wymagania techniczne dotyczące palności materiałów używanych w konstrukcji wnętrza niektórych kategorii pojazdów samochodowych (Dz.U.UE.L.10.177.263 z dnia 10 lipca 2010 r. ze zm.), wystawione przez jednostkę upoważnioną do certyfikowania w danym zakresie. 3) potwierdzający spełnienie wymagań Regulaminu nr 107 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych EKG ONZ – jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów kategorii M2 lub M3 w odniesieniu do ich budowy ogólnej (Dz. U. UE. L. 2015.153.1 z dnia 18.06.2015 r.), dotyczącej pojazdów wykorzystywanych do przewozu pasażerów i mających więcej niż osiem siedzeń poza siedzeniem kierowcy, dla pojazdu klasy I. 4) homologacji typu pojazdu w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej – homologacja udzielona zgodnie z Regulaminem nr 66 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji dużych pojazdów pasażerskich w zakresie wytrzymałości ich konstrukcji nośnej (Dz.U.UE.L.2011.84.1 z dnia 30 marca 2011 r. ze zm.) – powyższe badanie przeprowadzone przez uprawnioną, niezależną i certyfikowaną jednostkę badawczą lub naukową. 4. Zamawiający wymaga, aby oferowany autobus, stacja ładowania oraz wyposażenie nie były urządzeniami prototypowymi, to jest aby każdy z nich został wprowadzony do obrotu na rynek państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi Wspólnota Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców. 5. Za fabrycznie nowy uznaje się autobus nieużywany, o przebiegu nie większym niż 1000 km, wyprodukowany nie wcześniej niż 12 miesięcy przed datą dostawy. 6. Parametry techniczno-eksploatacyjne autobusu i jakość ich zespołów i podzespołów odpowiadające obowiązującym przepisom ogólnym. 7. Konstrukcja pojazdu, dostępność niezbędnych części zamiennych oraz zastosowane rozwiązania powinny gwarantować co najmniej 15 letnią eksploatację autobusu przy założeniu średniego rocznego przebiegu na poziomie 60 tys. km. 8. Wykonawca zapewnia, że ewentualne zmiany w jego łańcuchu dostaw w trakcie realizacji zamówienia nie będą miały negatywnego wpływu na realizację zamówienia. 9. Warunki dostawy określa projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ. 10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie dostarczanego pojazdu oraz powiązanych z nim systemów informacji pasażerskiej i oprogramowania określony został w Załącznikach nr 6 i 7 do SWZ. 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie dostawy i instalacji stacji ładowania określony został w Załączniku nr 8 do SWZ. 12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie szkoleń pracowników został określony w Załączniku nr 9 do SWZ. 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie warunków gwarancji i serwisu autobusów oraz stacji ładowania i innych elementów zamówienia, wyposażenia warsztatowego i powiązanego z nim oprogramowania komputerowego, został opisany w Załączniku nr 10 do SWZ. 14. Zasady odbioru technicznego określa Załącznik nr 11 do SWZ. Wzór protokołów odbioru zawarty jest w Załącznikach nr 11a – 11c do SWZ.
Interne KennungO-ZP.271.28.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr, 34121400 Niederflurbusse, 31158100 Batterieladegeräte, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung
5. Los
LosLOT-0001