2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odnawialne źródła energii w Gminie Kamieńsk - edycja III
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz kompleksowe wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Kamieńsk - edycja III”. Zadanie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomieniu instalacji: fotowoltaicznych, magazynów energii, kolektorów słonecznych pomp ciepła na potrzeby c.w.u., pomp ciepła na potrzeby c.o. i c.w.u. oraz kotłów na pellet.
Interne Kennung: RIOŚZP.271.1.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W związku z tym, że postępowanie prowadzone jest wg przepisów dla dostaw nie obowiązuje art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1 Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne: a) dopuszczalne przeglądarki internetowe: − Internet Explorer 8, Internet Explorer 9, Internet Explorer 10, Internet Explorer II, − Microsoft Edge, − Google Chrome 31, − Mozilla Firefox 26, − Opera 18. b) pozostałe wymagania techniczne: − dostęp do sieci Internet; − obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest- ajax; − włączona obsługa JavaScript; − zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s; − zainstalowany Acrobat Reader; − zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 − Update 24 lub nowszy. 3.2. Zamawiający dopuszcza przesyłanie danych w formatach: application/msword, application/drafting, application/x-gzip, multipart/x-gzip, image/jpeg, image/pjpeg, application/x-latex, application/pdf, image/piet, image/png, application/mspowerpoint, application/postscript, application/rtf, application/x-rtf, text/richtext, image/tiff, image/x-tiff, application/mswrite, application/excel, application/x-excel, application/vnd.ms-excel, application/x-msexcel, application/vnd.ms-excel, text/xml, application/x-zip-compressed, application/zip, application/vnd.ms-office, video/x-msvideo, audio/x-ms-wma, application/vnd.oasis.opendocumentspreadsheet, application/acad, application/x-acad, application/autocad_dwg, image/x-dwg, application/dwg, application/x-dwg, application/x-autocad, image/vnd.dwg, drawing/dwg. Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku 150 MB. 3.3. Informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych jest to czas, W którym zostanie potwierdzone złożenie oferty, dokumentu przez Wykonawcę. W przypadku wybrania opcji złożenia oferty bez logowania, potwierdzenie odbywa się poprzez kliknięcie w link dostępny w wiadomości mailowej, wysłanej automatycznie po złożeniu oferty, dokumentu będąc niezalogowanym na Platformie zakupowej. Wiadomość otrzymuje Wykonawca na adres e-mail wskazany w formularzu w ikonę „Złóż ofertę”. W przypadku Wykonawcy zalogowanego na Platformie Przetargowej, czas przekazania danych jest to czas wysłania dokumentu, oferty przez Platformę Przetargową. 3.4. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę zobowiązany jest zaakceptować regulamin korzystania z Platformy przetargowej dostępny pod adresem: https://kamiensk.logintrade.net/rejestracja/regulamin.html 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 5. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania odpowiednio wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://kamiensk.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 6. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 7. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT) w zakresie każdej części zamówienia. 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 9. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii i kolektorów słonecznych w Gminie Kamieńsk
Beschreibung: Zamówienie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomieniu instalacji: - fotowoltaicznych - 338 szt., - magazynów energii – 283 szt., - kolektorów słonecznych - 38 szt. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona w zakresie prac: 1) projektowych: - inwentaryzację faktycznego stanu technicznego obiektów oraz instalacji elektrycznej obiektów pod kątem instalacji systemów PV i kolektorów słonecznych. Z czynności sporządzone zostaną Protokoły Uzgodnień Montażowych, stanowiące podstawę do wykonania Dokumentacji Projektowej, z naniesionym umiejscowieniem modułów fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych na dachu, elewacji lub na gruncie z naniesionym miejscem montażu falownika hybrydowego, magazynu energii lub zasobnika CWU, jak również zawierającego wszelkie niezbędne informacje co do zakresu formalności, prac dodatkowych, ewentualnych zakupów urządzeń wraz we wskazaniem ich paramentów, konicznych do wykonania przez mieszkańca w celu umożliwienia montażu instalacji fotowoltaicznej lub kolektorów słonecznych oraz jej odbioru przez lokalne OSD (w przypadku instalacji PV). Protokoły Uzgodnień Montażowych muszą zostać podpisane i zaakceptowane przez właściciela budynku oraz Wykonawcę jak również zweryfikowane przez Inspektora nadzoru W protokole uzgodnień montażowych zostanie określony nieprzekraczalny termin na dostosowanie instalacji lub dokonanie formalności administracyjnych przez właściciela obiektu. Realizacja przedmiotowych wymagań stanowi warunek konieczny do podjęcia robót montażowych przez Wykonawcę. - opracowanie dokumentacji projektowej dla poszczególnych instalacji i jej uzgodnienie z Zamawiającym i Inspektorem nadzoru, 2) instalacyjnych: a) instalacje fotowoltaiczne: - montaż konstrukcji wsporczych pod moduły PV, - montaż modułów PV na konstrukcjach wsporczych, - w przypadku montażu modułów fotowoltaicznych na gruncie, po stronie Wykonawcy będzie ściągnięcie wierzchniej warstwy (innej niż grunt), wykonanie wykopu, do 40 metrów licząc w linii prostej od modułów fotowoltaicznych do budynku, w którym znajdował się będzie punkt wpięcia w instalację elektryczną. - ułożenie okablowania po stronie DC i AC instalacji (w przypadku, gdy moduły fotowoltaiczne będą usytuowane na gruncie, zakres prac po tronie Wykonawcy będzie dotyczył maksymalnie 40 metrów okablowania DC (w wykopie) licząc w linii prostej od modułów fotowoltaicznych do budynku, w którym znajdował się będzie punkt wpięcia w instalację elektryczną). - zasypanie wykopu, wyrównanie i ubicie terenu, ewentualne ponowne zakrzewienie lub ułożenie wierzchniej warstwy (innej niż grunt) - modernizacja istniejącej rozdzielnicy elektrycznej w zakresie jej doposażenia w aparaturę niezbędną do przyłączenia mikroinstalacji PV - modernizacja istniejącej rozdzielnicy elektrycznej do przepisów technicznych po stronie Użytkownika – jeżeli konieczne. - montaż inwertera PV hybrydowego - montaż magazynu energii, - montaż instalacji odgromowej lub stosownych aparatów SPD i połączeń wyrównawczych - zainstalowanie aparatów elektrycznych i zabezpieczeń - wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie układu - uruchomienie układu i regulacje - oznakowanie rozdzielnicy, złącza kablowego informującego o instalacji PV i magazynie energii elektrycznej (jeżeli występuje) - szkolenie Użytkowników/Obsługi. b) instalacje kolektorów słonecznych: - demontaż oraz utylizacja istniejącego zasobnika ciepłej wody (utylizacja po stronie Wykonawcy – dopuszcza się utylizację przez użytkownika na wniosek Inwestora) - instalacja elementów montażowych pod kolektory, - montaż kolektorów na konstrukcji, - prowadzenie orurowania, w przypadku montażu kolektorów słonecznych na gruncie, po stronie Wykonawcy będzie ściągnięcie wierzchniej warstwy (innej niż grunt), wykonanie wykopu, do 30 metrów licząc w linii prostej od kolektorów słonecznych do budynku, w którym znajdował się będzie zasobnik cwu, ułożenie przewodów solarnych w rurze ochronnej, Zasypanie wykopu, wyrównanie i ubicie terenu, ewentualne ponowne zakrzewienie lub ułożenie wierzchniej warstwy (innej niż grunt) - montaż podgrzewacza cwu dwuwężownicowego - montaż niezbędnej armatury i automatyki - montaż pompy ładującej cwu ze źródła pierwotnego, (jeżeli konieczne po stronie Wykonawcy) - montaż pompy cyrkulacyjnej cwu (jeżeli konieczne po stronie użytkownika) - podłączenie do istniejącej instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz zasilania zimnej wody - podłączenie do istniejącej instalacji zasilania ze źródła zewnętrznego/istniejacego - podłączenie instalacji do istniejącej instalacji elektrycznej, - dostosowanie istniejącej instalacji elektrycznej (po stronie użytkownika) - doprowadzenie do pomieszczenia wymaganych mediów w tym instalacji grzewczej, ciepłej wody użytkowej, zimnej wody, oraz instalacji elektrycznej (po stronie użytkownika) - podłączenie do istniejącej instalacji odgromowej – po stronie Wykonawcy, (dostosowanie lub wykonanie nowej instalacji po stronie użytkownika) - wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, - uruchomienie układu i regulacje, - szkolenie Użytkowników/Obsługi. 3) budowlanych: a) instalacje fotowoltaiczne: - wykonanie przepustów w miejscach przejść tras kablowych przez ściany, dach lub inne przeszkody, - uszczelnienie przepustów. b) instalacje kolektorów słonecznych: - wykonanie niezbędnych otworów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń, - zamurowanie otworów montażowych po wprowadzeniu urządzeń, - wykonanie przepustów w miejscach przejść tras przewodów przez ściany, dach lub inne przeszkody, - wykonanie prac wykończeniowych, związanych z np. malowaniem czy pracami glazurniczymi (po stronie użytkownika) - uszczelnienie przepustów materiałem nierozprzestrzeniającym ognia, - dostosowanie pomieszczenia do obowiązujących przepisów, w tym przygotowanie podłoża (fundamentu-jeśli dotyczy) pod urządzenia. (po stronie użytkownika).
Interne Kennung: część 1 zamówienia
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331000 Solarbatterien, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Los: LOT-0002
Titel: Zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie instalacji pomp ciepła i kotłów na pellet w Gminie Kamieńsk
Beschreibung: Zamówienie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomieniu instalacji: - pomp ciepła na potrzeby cwu - 11 szt., - pomp ciepła na potrzeby co i cwu- 114 szt., - kotłów na pellet - 5 szt. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona w zakresie prac: 1) projektowych: - inwentaryzację faktycznego stanu technicznego obiektów oraz instalacji elektrycznej obiektów pod kątem instalacji pomp ciepła do CWU oraz CO i CWU, jak również kotłów na pellet. Z czynności sporządzone zostaną Protokoły Uzgodnień Montażowych, stanowiące podstawę do wykonania Dokumentacji Projektowej, z naniesionym umiejscowieniem pompy ciepła oraz kotłów na pellet z naniesionym miejscem montażu zasobnika CWU oraz bufora CO lub zasobnika CWU dla kotłów na pellet, zaznaczeniem przebiegu trasy przewodów zasilających od pompy ciepła lub kotła na pellet oraz poszczególnych elementów instalacji (zasobnik CWU , bufor CO) oraz zawierającego wszelkie niezbędne informacje co do zakresu formalności, prac dodatkowych, ewentualnych zakupów urządzeń wraz we wskazaniem ich paramentów, konicznych do wykonania przez mieszkańca w celu umożliwienia montażu instalacji pompy ciepła lub kotła na pellet. Protokoły Uzgodnień Montażowych muszą zostać podpisane i zaakceptowane przez właściciela budynku oraz Wykonawcę jak również zweryfikowane przez Inspektora nadzoru. W protokole uzgodnień montażowych zostanie określony nieprzekraczalny termin na dostosowanie instalacji lub dokonanie formalności administracyjnych przez właściciela obiektu. Realizacja przedmiotowych wymagań stanowi warunek konieczny do podjęcia robót montażowych przez Wykonawcę, - opracowanie dokumentacji projektowej dla poszczególnych instalacji i jej uzgodnienie z Zamawiającym. 2) instalacyjnych: a) instalacje pomp ciepła: - montaż pompy ciepła co i cwu, oraz cwu - montaż bufora ciepła dla potrzeb pompy co i cwu - montaż podgrzewacza cwu dla potrzeb pompy co i cwu - montaż grzałek elektrycznych dla potrzeb pompy co i cwu , - montaż pompy ładującej cwu, (w przypadku braku w zestawie pompy) dla potrzeb pompy co i cwu, - montaż pompy cyrkulacyjnej cwu (jeżeli konieczne po stronie użytkownika), dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - montaż niezbędnej armatury i automatyki w tym zabezpieczającej, dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - modernizacja systemu na układ zamknięty (jeżeli konieczne po stronie Wykonawcy), dla potrzeb pompy co i cwu - podłączenie do istniejącej instalacji grzewczej, dla potrzeb pompy co i cwu - podłączenie do istniejącego układu źródła ciepła (jeżeli konieczne dostosowanie istniejącego układu źródła ciepła po stronie Wykonawcy), dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - podłączenie do instalacji elektrycznej, dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - montaż pompy obiegowej grzewczej – rozbiór wody gorącej z bufora do instalacji CO, dla potrzeb pompy co i cwu - podłączenie do istniejącej instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz zasilania zimnej wody, dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - dostosowanie istniejącego układu wentylacyjnego pomieszczenia (po stronie użytkownika), dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - dostosowanie pomieszczenia pompy ciepła do wymagań obowiązujących przepisów (po stronie użytkownika), dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - dostosowanie istniejącej instalacji elektrycznej (po stronie użytkownika), dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - doprowadzenie do pomieszczenia pompy ciepła wymaganych mediów w tym instalacji grzewczej, ciepłej wody użytkowej, zimnej wody, oraz instalacji elektrycznej (po stronie użytkownika), dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, dla potrzeb pompy co i cwu oraz cwu - płukanie instalacji CO dla potrzeb pompy co i cwu - uruchomienie układu i regulacje, - szkolenie Użytkowników/Obsługi. - opracowanie dokumentacji powykonawczej. b) instalacje kołów na pellet: - demontaż istniejącego kotła oraz zasobnika (utylizacja po stronie Wykonawcy – dopuszcza się utylizację przez użytkownika na wniosek Inwestora) - montaż nowego kotła wraz z zasobnikiem paliwa - montaż pojemnościowego podgrzewacza ciepłej wody (jeżeli dotyczy) - montaż pompy ładującej cwu (ewentualnie zawór 3-drogowy) (jeżeli dotyczy) - montaż pompy cyrkulacyjnej cwu (jeżeli konieczne po stronie użytkownika) - montaż niezbędnej armatury i automatyki w tym zabezpieczającej - montaż systemu zabezpieczającego przed powrotem zbyt niskiej temperatury do kotła - modernizacja systemu na układ zamknięty/otwarty (jeżeli konieczne po stronie Wykonawcy) - montaż bufora ciepła (jeżeli wymagany), - podłączenie do istniejącej instalacji grzewczej - montaż pompy obiegowej grzewczej – odpowiadającej za przepływ w instalacji grzewczej - podłączenie do istniejącej instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz zasilania zimnej wody - podłączenie systemu spalinowego do istniejącej instalacji komina – po stronie Wykonawcy (dostosowanie lub wykonanie nowej instalacji komina po stronie użytkownika – jeżeli konieczna) - dostosowanie istniejącego układu wentylacyjnego pomieszczenia (po stronie Wykonawcy) - dostosowanie pomieszczenia kotłowni do wymagań obowiązujących przepisów (po stronie użytkownika) - dostosowanie istniejącej instalacji elektrycznej (po stronie użytkownika) - doprowadzenie do pomieszczenia kotłowni wymaganych mediów w tym instalacji grzewczej, ciepłej wody użytkowej, zimnej wody oraz instalacji elektrycznej (po stronie użytkownika) - podłączenie systemu spalinowego do istniejącej instalacji odgromowej komina – po stronie użytkownika (dostosowanie lub wykonanie nowej instalacji odgromowej komina po stronie użytkownika) - wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, - płukanie instalacji CO - uruchomienie układu i regulacje, - szkolenie Użytkowników/Obsługi. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków ciąg dalszy w pkt. 5.1.6. Informacje ogólne/Informacje dodatkowe.
Interne Kennung: część 2 zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44621210 Boiler, 45331110 Installation von Kesseln, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen