2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Budowa układu drogowego, stanowiącego połączenie ul. Kozielskiej z obwodnica Ostropy i ul. M Kuleszy" - etap I przedłużenie ulicy Sowińskiego
Beschreibung: Wykonanie projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektów technicznych dla zadania: "Budowa układu drogowego, stanowiącego połączenie ul. Kozielskiej z obwodnica Ostropy i ul. M Kuleszy" – etap I: przedłużenie ul. Sowińskiego o łącznej długości około 0,62 [km] Zakres przedsięwzięcia objętego projektowaniem: Przedmiotem opracowania jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie drogi publicznej łączącej skrzyżowanie ul. M. Kuleszy z ul. Sowińskiego w kierunku drogi wewnętrznej oznaczonej jako 02KDZ 1/2 w MPZP z projektowanym rondem na realizowanym obecnie przedłużeniu ul. Chemicznej w Gliwicach (odcinek od skrzyżowania z ul. Kozielską wg projektu Studia Projektów Drogowych InfraCAD), zgodnie z koncepcją stanowiącą załącznik do OPZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 7 do niniejszej SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 256537-2026
Interne Kennung: ZDM-ZPU.26.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Wykonanie projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektów technicznych dla zadania: "Budowa układu drogowego, stanowiącego połączenie ul. Kozielskiej z obwodnica Ostropy i ul. M Kuleszy" – etap I: przedłużenie ul. Sowińskiego o łącznej długości około 0,62 [km] Zakres przedsięwzięcia objętego projektowaniem: Przedmiotem opracowania jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie drogi publicznej łączącej skrzyżowanie ul. M. Kuleszy z ul. Sowińskiego w kierunku drogi wewnętrznej oznaczonej jako 02KDZ 1/2 w MPZP z projektowanym rondem na realizowanym obecnie przedłużeniu ul. Chemicznej w Gliwicach (odcinek od skrzyżowania z ul. Kozielską wg projektu Studia Projektów Drogowych InfraCAD), zgodnie z koncepcją stanowiącą załącznik do OPZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 7 do niniejszej SWZ. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Powody niedokonania niniejszego zamówienia na części: Postępowanie stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje spójny, przenikający się i zależny od siebie, pod kątem analiz ruchowych oraz organizacji ruchu obszar. Dlatego podział na części nie przyniósłby oczekiwanych przez Zamawiającego efektów. Dodatkowo skutkowałoby to potrzebą podjęcia dodatkowych działań ze strony Zamawiającego w celu skoordynowania działań kilku projektantów. Brak kompleksowej realizacji zamówienia mógłby zagrozić właściwemu jej wykonaniu. Należy również wskazać, iż kwestia podzielności świadczenia nie została uregulowana w ustawie PZP, wobec czego zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy - Zamawiający stosuje w tym zakresie przepisy Kodeksu Cywilnego, w szczególności art. 379 § 2, zgodnie z którym "świadczenie jest podzielne, jeżeli może być spełnione częściowo bez istotnej zmiany przedmiotu lub wartości". Mając powyższe na uwadze należy uznać, iż świadczenie nie może zostać spełnione częściowo bez istotnej zmiany przedmiotu, a to oznacza, iż należy je traktować jako jedną całość. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zadanie ujęte w Planie postępowań - pozycja 2.3.6 Wymagany termin rękojmi: Okres rękojmi będzie trwał od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy, do czasu wygaśnięcia gwarancji i rękojmi na Inwestycję wykonaną na podstawie opracowanej dokumentacji, jednakże nie dłużej niż 5 lat licząc od daty protokolarnego odbioru opracowanej dokumentacji.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji