2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af vedligeholdelse og videreudvikling af datavarehus-system
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker ordregiver at indhente tilbud på vedligeholdelse og videreudvikling af et datavarehus-system, som skal indsamle, opbevare, strukturere og analysere data fra bl.a. Landsbyggefonden, de Almene Boligorganisationer, BBR og Energistyrelsens EMO-database.
Interne Kennung: 428971
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som udbud med forhandling, hvilket indebærer, at kun prækvalificerede tilbudsgivere har ret til at afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72300000 Datendienste, 72310000 Datenverarbeitung, 72320000 Datenbankdienste
5. Los
Los: LOT-0000