512980-2026 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Zakup samochodu specjalnego nośnika kontenerowego z napędem 8x6 SCKn dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup samochodu specjalnego nośnika kontenerowego z napędem 8x6 SCKn dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu
Beschreibung3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę samochodu specjalnego nośnika kontenerowego z napędem 8x6 typu: SCKn z przyczepą podkontenerową PKn, zgodnego z normą PN:EN 1846-1
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 138 ust. 4 Składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42418940 Vorrichtungen zum Befördern von Containern, 34223000 Anhänger und Sattelanhänger
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Nazwa zamówienia: „Zakup ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu w 2025 r.” 2. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Główny przedmiot – 34144210-3 Wozy strażackie 34142000-4 Ciężarówki wyposażone w dźwig i pojazdy samowyładowcze 42418940-0 Urządzenia do przenoszenia kontenerów 34223000-6 Przyczepy i naczepy 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę samochodu specjalnego nośnika kontenerowego z napędem 8x6 typu: SCKn z przyczepą podkontenerową PKn, zgodnego z normą PN:EN 1846-1 5. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera nr 2 do SWZ - Specyfikacje techniczne wraz z załącznikiem, a szczegółowe warunki realizacji zał. nr 4 do SWZ - Projekt umowy. 7. Wyposażenie dodatkowe wchodzące w skład przedmiotu zamówienia ujęty w wykazie wyrobów wymagających dopuszczenia do użytkowania musi posiadać aktualne świadectwa dopuszczenia do stosowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 roku w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., nr 143, poz. 1002 z późn. zm.) 8. Pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi PSP zgodnie z Zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego PSP z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych PSP (Dz. Urz. KG PSP z 2025 r., poz. 9). 9. Podane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia ewentualne nazwy (znaki towarowe), normy, oceny i specyfikacje techniczne mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 101 ust. 4, 5, 6 uPzp w związku z art. 99 uPzp. Jeżeli w dokumentacji postępowania wskazano konkretne normy, oceny i specyfikacje techniczne, Zamawiający informuje, że dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych opisanych przez te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać w ofercie - w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych - że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 10. Wskazane w dokumentacji znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują pochodzenie materiałów, urządzeń, usług - służą jako pomocnicze, dopuszcza się zastosowanie materiałów, urządzeń i innych wyrobów „równoważnych” pod warunkiem uzyskania parametrów technicznych równych lub lepszych niż uzyskane poprzez realizację wg wskazań dokumentacji technicznej oraz pod warunkiem, że ich zastosowanie nie spowoduje konieczności przeprojektowania rozwiązań zawartych w dokumentacji technicznej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania „równoważne” do opisanych przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty, urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku do oferty należy załączyć opis proponowanego produktu, urządzenia, zawierający dodatkowo jego parametry techniczne i nazwę producenta. 11. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje produkt równoważny, informacja o tym musi znaleźć się w ofercie (w załączonej do Formularza ofertowego - specyfikacji technicznej po uzupełnieniu kolumny nr 3 przez Wykonawcę - Zał. nr 2 do SWZ). 12. Wykonawca musi wykazać spełnienie każdego z warunków. Niespełnienie któregokolwiek z warunków spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji oraz zamówień objętych wznowieniami.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34142000 Kranwagen und Muldenkipper, 42418940 Vorrichtungen zum Befördern von Containern, 34223000 Anhänger und Sattelanhänger
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.