513016-2026 - Wettbewerb
Polen – Personenkraftwagen – Dostawa nowych, nieużywanych samochodów osobowych wraz ze świadczeniem usługi ich przeglądów gwarancyjnych przez okres minimum 24 miesięcy od dnia ich odbioru.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa nowych, nieużywanych samochodów osobowych wraz ze świadczeniem usługi ich przeglądów gwarancyjnych przez okres minimum 24 miesięcy od dnia ich odbioru.
Beschreibung1. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech sztuk samochodów osobowych jednej marki, nowych, nieużywanych, 5-osobowych, typu sedan: 4-drzwiowy lub 5-drzwiowy, lub liftback 5-drzwiowy, spełniających warunki techniczno-eksploatacyjne dla samochodów minimum klasy średniej. 2. Szczegółowy opis parametrów technicznych dla zamawianych samochodów zawiera załącznik nr 1D do swz. 3. Zamawiający wymaga, aby samochody były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2026 roku oraz były kompletne i gotowe do używania. 4. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie miasta Krakowa lub maksymalnie w odległości do 10 km od granic administracyjnych miasta Krakowa minimum jednego Autoryzowanego Serwisu Obsługi (ASO). 5. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia usługi ubezpieczeniowej samochodów osobowych, o których mowa w ust. 1 na czas 12 miesięcy od dnia podpisania umowy w zakresie ubezpieczenia OC i AC i NNW i ZK i Asisstance. 6. Warunki gwarancji dla zamówienia: a) Zamawiający wymaga, aby każdy samochód był objęty minimum 24-miesięczną pełną gwarancją producenta na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne, licząc od dnia odbioru samochodu przez Zamawiającego na podstawie protokołu odbioru, b) Zamawiający wymaga, aby każdy samochód był objęty minimum 24-miesięczną gwarancją na lakier, licząc od dnia odbioru samochodu przez Zamawiającego na podstawie protokołu odbioru, bez limitu kilometrów. c) Zamawiający wymaga, aby każdy samochód był objęty minimum 120-miesięczną gwarancją na perforację nadwozia, licząc od dnia odbioru samochodu przez Zamawiającego na podstawie protokołu odbioru, bez limitu kilometrów. 7. W ramach dostawy samochodów objętych zamówieniem podstawowym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przyjął, jako formę częściowego rozliczenia odkupienie 3 szt. używanych służbowych samochodów osobowych z wyposażeniem. Zestawienie używanych samochodów osobowych zawiera załącznik nr 2B do swz. 8. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 9. Oznaczenie wg CPV: 34110000-1 samochody osobowe, 71631200-2 usługi kontroli technicznej samochodów. 10. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej w godzinach od 9:00 do 15:00, po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod numerami: 12 39 74 417 lub 12 63 03 232. Zamawiający informuje, że odbycie wizji lokalnej nie jest obowiązkowe i za brak odbycia wizji lokalnej nie przewiduje odrzucenia ofert. Termin wizji lokalnej nie będzie możliwy do ustalenia na 2 dni robocze przed upływem terminu otwarcia ofert. 11. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), polegającego na rozszerzeniu przedmiotu umowy o dostawę dodatkowo do trzech (3) sztuk nowych, nieużywanych samochodów osobowych, spełniających wymagania określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, wraz ze świadczeniem usługi przeglądów gwarancyjnych oraz ubezpieczeniem OC i AC i NNW i ZK i Assistance. 12. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia Wykonawcy w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 13. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 12, może zostać złożone w terminie nie później niż do 6 miesięcy od dnia podpisania niniejszej umowy. 14. Realizacja przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji odbywać się będzie na warunkach określonych w niniejszej umowie, w szczególności z zachowaniem cen jednostkowych określonych w ofercie Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza w przypadku realizacji zamówienia objętego prawem opcji w 2026 r. dostawę samochodów wyprodukowanych w 2026 r. 15. Termin dostawy pojazdów objętych prawem opcji wynosi do 100 dni kalendarzowych (lub krótszy – zgodnie z ofertą wykonawcy) od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. 16. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację prawa opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji w całości ani w części. 17. Kwota szacowania zamówienia podstawowego wynosi 634 000,00 zł netto. 18. Kwota szacowania zamówienia w ramach prawa opcji wynosi 634 000,00 zł netto. 19. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia podstawowego wynosi: 779 820,00 zł brutto.
Interne KennungDG-VI.272.7.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 4 ustawy pzp, Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy PZP
Zentrale Elemente des VerfahrensZamówienie publiczne udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo Zamówień Publicznych (t. j. Dz.U. z 2026 poz. 793) zwaną dalej ustawą. Zamawiający zgodnie z art. 139 i nast. ustawy najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71631200 Technische Kontrolle von Kraftfahrzeugen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa nowych, nieużywanych samochodów osobowych wraz ze świadczeniem usługi ich przeglądów gwarancyjnych przez okres minimum 24 miesięcy od dnia ich odbioru
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech sztuk samochodów osobowych jednej marki, nowych, nieużywanych, 5-osobowych, typu sedan: 4-drzwiowy lub 5-drzwiowy, lub liftback 5-drzwiowy, spełniających warunki techniczno-eksploatacyjne dla samochodów minimum klasy średniej. 2. Szczegółowy opis parametrów technicznych dla zamawianych samochodów zawiera załącznik nr 1D do swz. 3. Zamawiający wymaga, aby samochody były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2026 roku oraz były kompletne i gotowe do używania. 4. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie miasta Krakowa lub maksymalnie w odległości do 10 km od granic administracyjnych miasta Krakowa minimum jednego Autoryzowanego Serwisu Obsługi (ASO). 5. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia usługi ubezpieczeniowej samochodów osobowych, o których mowa w ust. 1 na czas 12 miesięcy od dnia podpisania umowy w zakresie ubezpieczenia OC i AC i NNW i ZK i Asisstance. 6. Warunki gwarancji dla zamówienia: a) Zamawiający wymaga, aby każdy samochód był objęty minimum 24-miesięczną pełną gwarancją producenta na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne, licząc od dnia odbioru samochodu przez Zamawiającego na podstawie protokołu odbioru, b) Zamawiający wymaga, aby każdy samochód był objęty minimum 24-miesięczną gwarancją na lakier, licząc od dnia odbioru samochodu przez Zamawiającego na podstawie protokołu odbioru, bez limitu kilometrów. c) Zamawiający wymaga, aby każdy samochód był objęty minimum 120-miesięczną gwarancją na perforację nadwozia, licząc od dnia odbioru samochodu przez Zamawiającego na podstawie protokołu odbioru, bez limitu kilometrów. 7. W ramach dostawy samochodów objętych zamówieniem podstawowym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przyjął, jako formę częściowego rozliczenia odkupienie 3 szt. używanych służbowych samochodów osobowych z wyposażeniem. Zestawienie używanych samochodów osobowych zawiera załącznik nr 2B do swz. 8. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 9. Oznaczenie wg CPV: 34110000-1 samochody osobowe, 71631200-2 usługi kontroli technicznej samochodów. 10. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej w godzinach od 9:00 do 15:00, po uprzednim umówieniu się telefonicznie pod numerami: 12 39 74 417 lub 12 63 03 232. Zamawiający informuje, że odbycie wizji lokalnej nie jest obowiązkowe i za brak odbycia wizji lokalnej nie przewiduje odrzucenia ofert. Termin wizji lokalnej nie będzie możliwy do ustalenia na 2 dni robocze przed upływem terminu otwarcia ofert. 11. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), polegającego na rozszerzeniu przedmiotu umowy o dostawę dodatkowo do trzech (3) sztuk nowych, nieużywanych samochodów osobowych, spełniających wymagania określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, wraz ze świadczeniem usługi przeglądów gwarancyjnych oraz ubezpieczeniem OC i AC i NNW i ZK i Assistance. 12. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia Wykonawcy w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 13. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 12, może zostać złożone w terminie nie później niż do 6 miesięcy od dnia podpisania niniejszej umowy. 14. Realizacja przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji odbywać się będzie na warunkach określonych w niniejszej umowie, w szczególności z zachowaniem cen jednostkowych określonych w ofercie Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza w przypadku realizacji zamówienia objętego prawem opcji w 2026 r. dostawę samochodów wyprodukowanych w 2026 r. 15. Termin dostawy pojazdów objętych prawem opcji wynosi do 100 dni kalendarzowych (lub krótszy – zgodnie z ofertą wykonawcy) od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. 16. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację prawa opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji w całości ani w części. 17. Kwota szacowania zamówienia podstawowego wynosi 634 000,00 zł netto. 18. Kwota szacowania zamówienia w ramach prawa opcji wynosi 634 000,00 zł netto. 19. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia podstawowego wynosi: 779 820,00 zł brutto.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 poz. 793), polegającego na rozszerzeniu przedmiotu umowy o dostawę dodatkowo do trzech (3) sztuk nowych, nieużywanych samochodów osobowych, spełniających wymagania określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, wraz ze świadczeniem usługi przeglądów gwarancyjnych oraz ubezpieczeniem OC i AC i NNW i ZK i Assistance. 2. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia Wykonawcy w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 12, może zostać złożone w terminie nie później niż do 6 miesięcy od dnia podpisania niniejszej umowy. 4. Realizacja przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji odbywać się będzie na warunkach określonych w niniejszej umowie, w szczególności z zachowaniem cen jednostkowych określonych w ofercie Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza w przypadku realizacji zamówienia objętego prawem opcji w 2026 r. dostawę samochodów wyprodukowanych w 2026 r. 5. Termin dostawy pojazdów objętych prawem opcji wynosi do 100 dni kalendarzowych (lub krótszy – zgodnie z ofertą wykonawcy) od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. 6. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację prawa opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji w całości ani w części 7. Kwota szacowania dla zamówienia w ramach prawa opcji wynosi 634 000,00 zł netto.