513029-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Software-Implementierung – SERVICII INTEGRATE DE CARTOGRAFIERE, DIGITALIZARE ȘI IMPLEMENTARE SISTEM INFORMATIC DE GESTIUNE A CIMITIRELOR
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII INTEGRATE DE CARTOGRAFIERE, DIGITALIZARE ȘI IMPLEMENTARE SISTEM INFORMATIC DE GESTIUNE A CIMITIRELOR
Beschreibung: Obiectul procedurii este achizitionarea de servicii integrate de cartografiere, digitalizare și implementare sistem informatic de gestiune a cimitirelor (Eternitatea, Sf. Lazăr, Ștefan cel Mare), asa cum sunt ele descrise in caietul de sarcini. Acestea sunt compuse din urmatoarele : COMPONENTA A: SERVICII DE CARTARE ȘI CULEGERE DATE (TEREN) 1. Metodologia Hibridă (Aer + Sol); 2. Colectarea Datelor Epigrafice (Inventar Nume Decedați); 3. Livrabile GIS; COMPONENTA B: SISTEMUL INFORMATIC ȘI INTEGRAREA CU ARHIVA 1. Modulul de administrare a cimitirelor; 2. Interoperabilitate (API) și Sincronizare; 3. Integrări cu alte sisteme; 4. Sistemul de Avertizare Vizuală (Semaforizare); 5. Motorul de Reconciliere (Matching Automat). Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: - 12 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare . In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet solicitărilor de clarificare/ informatților suplimentare in legatură cu documentația de atribuire in a 10 - a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.
Interne Kennung: 20118
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul procedurii este achizitionarea de servicii integrate de cartografiere, digitalizare și implementare sistem informatic de gestiune a cimitirelor (Eternitatea, Sf. Lazăr, Ștefan cel Mare), asa cum sunt ele descrise in caietul de sarcini. Acestea sunt compuse din urmatoarele : COMPONENTA A: SERVICII DE CARTARE ȘI CULEGERE DATE (TEREN) 1. Metodologia Hibridă (Aer + Sol); 2. Colectarea Datelor Epigrafice (Inventar Nume Decedați); 3. Livrabile GIS; COMPONENTA B: SISTEMUL INFORMATIC ȘI INTEGRAREA CU ARHIVA 1. Modulul de administrare a cimitirelor; 2. Interoperabilitate (API) și Sincronizare; 3. Integrări cu alte sisteme; 4. Sistemul de Avertizare Vizuală (Semaforizare); 5. Motorul de Reconciliere (Matching Automat). conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a achizitiei este de maxim 3.000.000 lei fara TVA si de minim 1.475.000 lei fara TVA, astfel : 1.Dezvoltarea, configurarea, instalarea și punerea în funcțiune a platformei informatice; integrarea inițială; popularea minimă necesară demo-ului și configurării inițiale; garanția, mentenanța, suportul tehnic și găzduirea cloud incluse conform Caietului de sarcini – 1 buc., valoare estimată 850.000 lei fără TVA. 2. Servicii de ridicări topografice terestre și aeriene (UAV sau echivalent), realizare ortofotoplanuri, identificare și măsurare locuri de veci/locuri potențiale, vectorizare, completare atribute și UID, culegere date epigrafice, verificare, corelare/reconciliere, populare completă a bazei de date și predare în platformă. Livrabilul principal este baza de date GIS completă, în formate deschise/uzuale (GeoPackage, SHP, GeoJSON, export PostGIS-compatibil, KML sau echivalent); DWG/DXF se furnizează numai ca export CAD secundar Cimitir Eternitatea, Cantitate minima - 10.000 locuri veci, cantitate maxima - 27.000 locuri veci. Valoare minima = 250.000 lei fara TVA, Valoare maxima = 675.000 lei; 3. Servicii de ridicări topografice terestre și aeriene (UAV sau echivalent), realizare ortofotoplanuri, identificare și măsurare locuri de veci/locuri potențiale, vectorizare, completare atribute și UID, culegere date epigrafice, verificare, corelare/reconciliere, populare completă a bazei de date și predare în platformă. Livrabilul principal este baza de date GIS completă, în formate deschise/uzuale (GeoPackage, SHP, GeoJSON, export PostGIS-compatibil, KML sau echivalent); DWG/DXF se furnizează numai ca export CAD secundar Cimitir Sf. Lazăr, Cantitate minima - 10.000 locuri veci, cantitate maxima - 45.000 locuri veci. Valoare minima = 250.000 lei fara TVA, Valoare maxima = 1.125.000 lei; 4. SServicii de ridicări topografice terestre și aeriene (UAV sau echivalent), realizare ortofotoplanuri, identificare și măsurare locuri de veci/locuri potențiale, vectorizare, completare atribute și UID, culegere date epigrafice, verificare, corelare/reconciliere, populare completă a bazei de date și predare în platformă. Livrabilul principal este baza de date GIS completă, în formate deschise/uzuale (GeoPackage, SHP, GeoJSON, export PostGIS-compatibil, KML sau echivalent); DWG/DXF se furnizează numai ca export CAD secundar Cimitir Stefan cel Mare, cantitatea minima - 5.000 locuri veci, cantitate maxima - 14.000 locuri veci. Valoare minima = 125.000 lei fara TVA, Valoare maxima = 350.000 lei. Estimam ca cel mai mare contract subsecvent va avea valoarea de 1.200.000 lei, iar cel mai mic contract subsecvent va avea valoarea de 125.000 lei.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71354000 Kartografiedienste, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur