See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie materiale sanitare 2025
Beschreibung: Încheiere acord cadru în vederea achiziționării de MATERIA;E SANITARE pentru Spitalul de Pneumoftiziologie Sibiu. Autoritatea contractanta intenționează să încheie un acord cadru de furnizare MATERIALE SANITARE pentru o perioada de 12 luni, cu minim 1 si maxim 3 operatori economici, fără reluarea competiției (fara reofertare electronică) în SEAP, respectiv prin simpla comunicare pe mail a intenției de încheiere a unui nou contract subsecvent. Se va încheia 1 sau mai multe contracte subsecvente, primul pe cantitatea minimă din acordul cadru, următoarele contracte subsecvente pe diferenţa până la cantitatea maximă din acordul cadru, în funcţie de necesităţi. Cantitatile minime si maxime estimate solicitate pe durata acordului cadru precum si cele care vor face obiectul unui contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini. În momentul de față nu pot fi cunoscute cu exactitate cantitățile pentru al doilea contract subsecvent. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel puţin 11 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor - cf art.160 alin.2 coroborat cu art. 161 alin. 1 din Legea 98/2016.
Interne Kennung: 2526
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ace seringa, ace recoltare sange, seringi , trusa de perfuzie
Beschreibung: Conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Ace recoltare sange
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Seringi injectomat CT, Tub conector Y cu valve injectomat substanta contrast Dual Head CT, Tub prelungitor perfuzie
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Branule G22,G24, G20, Capacel inchidere branula
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Vacutainere recoltare sânge, Holder ,Recoltor urina/sputa, Recoltor exudat faringian, Coprorecoltor
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Canule nazale, Mască oxigen, Mască oxigen cu rezervor steril, Furtun prelungitor pentru administrarea oxigenului,Conector furtun perimetru ,Kit aerosoli pediatric/adult
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Canule somnologie
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Barbotor pentru oxigen cu apă sterilă
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Filtru spirograf
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Dispozitiv de lavaj bronșic
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Echipamente de protecție individuala: Masti faciale, Masti FFP2, Halate UF ,Boneta UF ,Botosi UF
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Mănuși examinare nesterile, Mănuși chirurgicale sterile
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Comprese sterile 10X8 cm, Plasturi cu rivanol, Bandă adezivă/leucoplast, Feși tifon 10/10 cm
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Vată hidrofilă uz medical
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Câmp chirurgical steril
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Fixator branulă
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Alcool sanitar
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Dispozitiv aspirație/transfer soluții perfuzabile MINI-SPIKE , Transofix
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Scutece absorbante adulți, Aleze
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Rolă cearceaf UF, Cearceaf laminat UF cu elastic
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Teste glicemie , Ace glucometru
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Filme radiologice
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Recipienți pentru colectarea deșeurilor 12 litri , 5 litri
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Camera de inhalare/spacer
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Calibrator EDAN , Teste CARTRIDGE EDAN I 15 , Seringi heparinate
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Rotor biochimie uscata,MNCHIP
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Tampoane cu alcool 65x30 mm,Plasturi hemostatici sterili
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Filtru antibacterian pentru dispozitiv CPAP,APAP si BPAP,22 mm
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Filtru antibacterian pentru dispozitiv CPAP,APAP si BIPAP ,15 MM
Interne Kennung: 29