2. Verfahren
Verfahren
Titel: 1. Budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – zakres 2
Beschreibung: 1. Budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku” – zakres 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych oraz przeprowadzenie procedury zakończenia budowy, o której mowa w Rozdziale 5c Ustawy Prawo budowlane (t.j. Dz. U. 2025 poz. 418 ze zm.) [dalej Prawo budowlane] dla zadania inwestycyjnego obejmującego realizację zakresu II inwestycji pod nazwą „Budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – zakres 2”. 1.1. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy: • Budowa dwukondygnacyjnego, podziemnego Budynku Głównego Muzeum o pow. użytkowej 7 051,54 m, • Budowa drogi pożarowej wraz z placem manewrowym dla wozu strażackiego, • Odtworzenie historycznych ciągów komunikacyjnych, • Odtworzenie historycznego stanowiska armaty, • Odbudowa reliktu Popielnika, • Remont konserwatorski obiektów: Pomnik Obrońców Wybrzeża, Wartownia nr 3, południowe skrzydło Nowych Koszar – trwała ruina, Pomnik 7 Zniczy, • Uczytelnienie obrysu obiektów: Mikołajewo, Willa podoficerska, północne skrzydło Nowych Koszar, Stare Koszary, Kasyno podoficerskie, Pomnik 10-lecia Odzyskania Niepodległości, • Konserwacja istniejącego napisu „Nigdy więcej wojny”, • Wykonanie elementów małej architektury, • Rozbiórka obiektów: m.in. żelbetowe gniazda plenerowej wystawy, elementy czołgu IS-2, ahistoryczne ciągi komunikacyjne, ahistoryczne schody terenowe, ahistoryczne budynki, żelbetowa wiata i pawilon sprzedażowy, parking południowy, maszty flagowe, betonowe tablice informacyjne, stalowe standy, elementy małej architektury, • Wycinkę drzew oraz wykonanie nasadzeń zastępczych, • Budowa i przebudowa sieci zewnętrznych, • przeprowadzenie procedury zakończenia budowy, o której mowa w Rozdziale 5c Ustawy Prawo budowlane. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ) oraz w dokumentacji techniczno - projektowej (stanowiącej załączniki od 1 do 4 do OPZ), oraz wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. 3. Wykonawca udzieli minimum 60 - miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Niezależnie od udzielonej gwarancji, Wykonawca przez okres 5 (słownie: pięć) lat ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi na zasadach określonych w art. 638 KC w zw. z art. 656 KC w związku z art. 556-576 KC za wady w wykonaniu Robót będących przedmiotem Umowy. 4. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie posiadać: • aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 50.000.000 zł na cały okres trwania przedmiotowej umowy (do zakończenia robót i ich odbioru); • aktualne ubezpieczenie wszystkich ryzyk budowy i montażu / ubezpieczenie CAR, ubezpieczenie EAR, którego przedmiotem ubezpieczenia będą roboty kontraktowe, na które składa się wartość wykonywanych prac budowlanych na kwotę nie mniejszą niż wartość oferty netto oraz wszelkie wykorzystywane materiały, sprzęt budowlany wraz z zapleczem budowy, a także każde mienie istniejące, zlokalizowane na terenie budowy i w jego sąsiedztwie, z okresem ubezpieczenia rozpoczynającym się od dnia przekazania placu/terenu budowy do końca trwania prac kontraktowych, potwierdzonych odbiorem końcowym. 5. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków, które można wprowadzić do formularza treści ogłoszenia o zamówieniu, pozostałe informacje zawarto w SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45212120 Bau von Themen-Parks, 45212313 Bau von Museen, 45221250 Tiefbauarbeiten, außer Tunneln, Schächten und Unterführungen, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45262211 Pfahlrammung, 45262212 Verbauarbeiten, 45262213 Schlitzwandbauweise, 45262300 Betonarbeiten, 45212350 Gebäude von besonderer historischer oder architektonischer Bedeutung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45500000 Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45111100 Abbrucharbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45223210 Bauarbeiten für Stahlkonstruktionen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE, ustawa z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych - art. 132 przetarg nieograniczony 1. Zamawiający wymaga od wybranego wykonawcy zawarcia umowy zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego (Aktem Umowy oraz Warunkami Umownymi), stanowiącymi załącznik nr 7 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby Przedmiot Umowy został w całości zrealizowany w terminie do 35 miesięcy od dnia podpisania umowy. 3. Poszczególne terminy pośrednie, w tym i warunki odbiorów, zakończenia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 7 do SWZ. 4. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w odpowiednich dokumentach zamówienia, dostępnych na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Określone zostały w dokumentach zamówienia również - warunki zatrudnienia na podstawie art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych, - dopuszczalne zmiany umowy 5. Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert. 6. Wykonawca składa ofertę wraz z wymaganymi dokumentami za pośrednictwem platformy zakupowej Open Nexus, dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl, https://platformazakupowa.pl/pn/muzeum1939 Opis postępowania został wskazany w niniejszym ogłoszeniu, jak i szczegółowo w dokumentach postępowania SWZ dostępnej na stronie prowadzonego postępowania.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy
513156-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45212120 Theme park construction work, 45212313 Museum construction work, 45221250 Underground work other than tunnels, shafts and subways, 45262210 Foundation work, 45262211 Pile driving, 45262212 Trench sheeting work, 45262213 Diaphragm wall technique, 45262300 Concrete work, 45212350 Buildings of particular historical or architectural interest, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45400000 Building completion work, 45500000 Hire of construction and civil engineering machinery and equipment with operator, 45453000 Overhaul and refurbishment work, 45311100 Electrical wiring work, 45311200 Electrical fitting work, 45312310 Lightning-protection works, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45231600 Construction work for communication lines, 45312100 Fire-alarm system installation work, 45312200 Burglar-alarm system installation work, 45314320 Installation of computer cabling, 45312000 Alarm system and antenna installation work, 45314300 Installation of cable infrastructure, 45111100 Demolition work, 45113000 Siteworks, 45112700 Landscaping work, 45223100 Assembly of metal structures, 45223210 Structural steelworks, 45233200 Various surface works, 45223500 Reinforced-concrete structures, 45233120 Road construction works, 45300000 Building installation work
5. Lot
LotLOT-0001
Options
Description of the optionsnie dotyczy