2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Widawa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub z innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Widawa. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych ma zapewnić osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa łódzkiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności: określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, zgodnie z Uchwała Nr LIII/301/21 Rady Gminy Widawa z dnia 25 października 2021 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczeń usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wprowadzone zmiany Uchwałą Nr LXXVIII/440/23 Rady Gminy Widawa z dnia 31 stycznia 2023r. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Widawa zgodnie z Uchwałą Nr LIII/300/21 Rady Gminy Widawa z dnia 25 października 2021r. r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Widawa oraz wprowadzone zmiany Uchwałą Nr LXXVIII/439/23 z dnia 31 stycznia 2023 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Widawa jak również zgodnie z Zarządzeniem NR 143/2020 Wójta Gminy Widawa z dnia 6 listopada 2020 roku w sprawie ustalenia regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Widawie oraz zmienionego Zarządzeniem Nr 40/2023 z dnia 12 kwietnia 2023 roku w sprawie zmiany Zarządzenia Nr 143/2020 Wójta Gminy Widawa z dnia 6 listopada 2020 roku w sprawie ustalenia regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Widawie. Uwaga! W przypadku zmiany przepisów obowiązujących, na dzień podpisania umowy, powodujących konieczność zmian obowiązujących regulaminów i zarządzeń, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji umowy, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Okres objęty zamówieniem:01.01.2025 r.-31.12.2026 r. 3. Zamówienie obejmuje: a) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i z innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, b) wyposażenie wszystkich właścicieli ww. nieruchomości w pojemniki i worki na odpady komunalne, c) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Widawie, przy ul. Kiełczygłowskiej oraz wyposażenie Punktu w odpowiednie pojemniki, d) objazdową zbiórkę odpadów wielkogabarytowych.
Vorherige Bekanntmachung: 575395-2024
Interne Kennung: RIK.271.13.2024.DK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 3 400 Tonnen