513436-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Alimente destinate hrănirii persoanelor private de libertate
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Alimente destinate hrănirii persoanelor private de libertate
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie achiziția de alimente necesare hrănirii persoanelor private de libertate. Achiziția este impărțită pe 41 de loturi după cum urmează: • Lotul 1 – AMELIORATORI • Lotul 2 – AMESTEC CONDIMENTE • Loutl 3 – BATON CEREALE • Lotul 4– BRÂNZĂ TELEMEA DE VACĂ • Lotul 5 – BRÂNZĂ CU SMÂNTÂNĂ • Lotul 6 – BUDINCĂ DE OREZ CU LAPTE • Lotul 7 – CARNE DE PORC DEGRESATĂ • Lotul 8 – CARNE DE PUI • Lotul 9- CARNE DE VITĂ • Lotul 10 – CARTOFI • Lotul 11 – CÂRNAȚI TRANDAFIR • Lotul 12 – CEAPĂ • Lotul 13 – CONSERVĂ CIUPERCI • Lotul 14– CONSERVĂ TON ÎN SUC PROPRIU • Lotul 15 – CONSERVĂ DE MACROU ÎN SOS TOMAT • Lotul 16 – COZONAC CU NUCĂ ȘI RAHAT • Lotul 17 – CRENVURȘTI DE PUI • Lotul 18 – FULGI DE CARTOFI • Lotul 19 – GEM DE FRUCTE • Lotul 20 – GRAPEFRUIT • Lotul 21 – IAURT • Lotul 22 – LAPTE PRAF • Lotul 23 – LAPTE UHT • Lotul 24 – MERE • Lotul 25 – MORCOVI • Lotul 26 – OUĂ DE GĂINĂ • Lotul 27 – PATE DE FICAT DE PASĂRE • Lotul 28 – PATE VEGETAL • Lotul 29 – PĂSTÂRNAC • Lotul 30 – PÂINE SEMIALBĂ • Lotul 31 – PEȘTE MACROU • Lotul 32 - PRĂJITURĂ TIP MĂGURA • Lotul 33- SALAM DE VARĂ • Lotul 34 – SARE • Lotul 35 – SLĂNINĂ DE PORC AFUMATĂ • Lotul 36 – SMÂNTÂNĂ • Lotul 37 – ȘNIȚEL DE SOIA • Lotul 38 – SUBPRODUSE DE PORC • Lotul 39 – ȘUNCĂ PRESATĂ DE PUI • Lotul 40 – USTUROI GRANULAT • Lotul 41 - VARZĂ
Interne Kennung: 23822/22.01.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: AMELIORATORI
Beschreibung: Se achiziționează Amelioratori Cantitate minimă:4.000 kg Cantitate maximă: 8.0000 kg
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: AMESTEC CONDIMENTE
Beschreibung: Se achiziționează Amestec condimente Cantitate minimă:500 kg Cantitate maximă: 3.0000 kg
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Baton cereale
Beschreibung: Se achiziționează Baton cereale Cantitate minimă:4.250 buc Cantitate maximă: 44..530 buc Caracteristici tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Brânză telemea de vacă
Beschreibung: Se achiziționează Brânză telemea de vacă Cantitate minimă:1.000 kg Cantitate maximă: 25.000 kg Caracteristici tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Brânză cu smantână
Beschreibung: Se achiziționează Braânză cu smântână Cantitatea minimă: 4.250 buc Canitatea maximă: 44.530 buc Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Bundincă de orez cu lapte
Beschreibung: Se achiziționeaza: Budincă de orez cu lapte Cantitate minimă:4.250 buc Cantitate maximă:44.530 buc
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Carne de porc degresată
Beschreibung: Se achiziționează : Carne de porc degresată Cantitate minimă: 25.000 kg Cantitate maximăȘ 80.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Carne de pasăre
Beschreibung: Se achizițioanează :Carne de pasăre Cantitate minimă:10.000 kg Cantitate maximă: 30.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Carne de vită
Beschreibung: Se achiziționează : Carne de vită Cantitate minimă:1.000 kg Cantitate maximă:5.000 kg Specificatii tehnice conform caietul de sarcini
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Cartofi
Beschreibung: Se achiziționează :Cartofi Cantitate minimă:150.000 kg Cantitate maximă:300.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Cârnați trandafir
Beschreibung: Se achiziționează :Cârnați trandafir Cantitatea minimă :5.000 kg Cantitate maximă:30.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Ceapă uscată
Beschreibung: Se achiziționeaza: Ceapă uscată Cantitate minimă:15.000 kg Cantitate maximă:50.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Conservă ciuperci
Beschreibung: Se achiziționează :Conservă de ciuperci Cantitate minimă :4.000 kg Cantitate maximă: 15.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Conservă te ton in suc propriu
Beschreibung: Se achiziționează:Conservă de ton în suc propriu Cantitate minimă: 4.250 buc Cantitate maximă:44.530 buc Specificații tehnice confoem caietului de sarcini
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Conservă de macrou în sos tomat
Beschreibung: Se achiziționează:Conservă de macrou in sos tomat Cantitate minimă:4.250 buc Cantitate maximă:44.530 buc
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Cozonac cu nucă, rahat și cacao
Beschreibung: Se achiziționează :Cozonac cu nucă, rahat și cacao Cantitate minimă:1.000 kg Cantitate maximă:3.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Crenvurști de pui
Beschreibung: Se achiziționează :Crenvurști de pui Cantitate minimă:5.000 kg Cantitate maximă: 25.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Fulgi de cartofi
Beschreibung: Se achiziționează :Fulgi de cartofi Cantitate minimă :5.000 kg Cantitate maximă: 20.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Gem de fructe
Beschreibung: Se achiziționează :Gem de fructe Cantitate minimă:1.000 buc Cantitate maximă:20.000 buc Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Grapefruit
Beschreibung: Se achiziționează:Grapefruit Cantitate minimă:850 kg Cantitate maximă:8.906 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Iaurt
Beschreibung: Se achiziționează :Iaurt Cantitate minimă:4.250 buc Cantitate maximăȘ 44.530 buc Specificații tehnice conform casietului de sarcini
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Lapte UHT
Beschreibung: Se achiziționează :Lapte UHT Cantitate minimă:4.250 buc Cantitate maximă:44.530 buc Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Lapte praf
Beschreibung: Se achiziționează :Lapte praf Cantitate minimă:5.000 kg Cantitate maximă:20.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Mere
Beschreibung: Se achiziționează :Mere Cantitate minimă:5.000 kg Cantitate maximă:20.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Morcov
Beschreibung: Se achiziționează :Morcov Cantitate minimă:8.000 kg Cantitate maximă: 30.000 kg
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Ouă de gaină
Beschreibung: Se achiziționează :Ouă de găină Cantitate minimă:20.000 buc Cantitate maximă:150.000 buc Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Pate de ficat de pasăre
Beschreibung: Se achiziționează :Pate de ficat de pasăre Cantitate minimă:5.000 kg Cantitate maximă:20.000 kg
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Pate vegetal
Beschreibung: Se achiziționează :Pate vegetal Cantitate minimă:500 kg Cantitate maximă: 3.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Păstârnac
Beschreibung: Se achiziționează:Păstârnac Cantitate minimă:5.000 kg Cantitate maximă:30.000 Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Pâine semialbă
Beschreibung: Se achiziționează:Pâine Semialbă Cantitate minimă: 100.000 kg Cantitate maximă:650.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Pește Macrou
Beschreibung: Se achiziționează :Pește Macrou Cantitate minimă:1.000 kg Cantitate maximă: 3.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Prăjitură tip Măgura
Beschreibung: Se achiziționează :Prăjitură tip Măgura Cantitate minimă:3.000 buc Cantitate maximă: 10.000 buc Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Salam de vară
Beschreibung: Se achiziționează :Salam de vară Cantitate minimă: 6.000 kg Cantitate maximă: 35.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Sare comestibilă
Beschreibung: Se achiziționează: Sare comestibilă Cantitate minimă :5.000 kg Cantitate maximă:15.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Slănină de porc afumată
Beschreibung: Se achiziționează :Slănină de porc afumată Canitate minimă:1.000 kg Canitate maximă: 5.000 kg Specifiacții tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Smântână
Beschreibung: Se achiziționează :Smântână Cantitate minimă:1.000 kg Cantitate maximă:10.000 kg Specificatii tehnice conform caietlui de sarcini
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Șnițel de soia
Beschreibung: Se achiziționează:Șnițel de soia Cantitate minimă:1.000 kg Cantitate maximă:5.000 kg
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Subproduse de porc
Beschreibung: Se achiziționează :Subproduse de porc Cantitate minimă:2.000 kg Cantitate maximă:10.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Șuncă presată de pui
Beschreibung: Se achiziționeazăȘ Șuncă presată de pui Cantitate minimă:4.250 buc Cantitate maximă:44.530 buc Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Usturoi Granulat
Beschreibung: Se achiziționează : Usturoi granulat Cantitate minimă:500 kg Cantitate maximă:1.500 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Varză
Beschreibung: Se achiziționează :Varză Cantitate minimă:30.000 kg Cantitate maximă : 120.000 kg Specificații tehnice conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 41